OS bez grafického prostředí a virtualizace

Petr

OS bez grafického prostředí a virtualizace
« kdy: 21. 10. 2016, 18:41:35 »
Ahoj,

ze zvědavosti by mě zajímalo, jestli je tohle řešení vůbec možné. Chtěl bych si nainstalovat čistý debian(jen nutnosti) bez grafického prostředí samozřejmě. Na tom spustit virtualizaci s debianem již s grafickým rozhraním a v tom plnohodnotně pracovat. Chci to z toho důvodu, že si různě s linuxem hraju, zkouším různý balíky, a už mě nebaví dokola přeinstalovávat OS.


Daniel Kozak

Re:OS bez grafického prostředí a virtualizace
« Odpověď #1 kdy: 21. 10. 2016, 19:04:22 »
Ahoj,

ze zvědavosti by mě zajímalo, jestli je tohle řešení vůbec možné. Chtěl bych si nainstalovat čistý debian(jen nutnosti) bez grafického prostředí samozřejmě. Na tom spustit virtualizaci s debianem již s grafickým rozhraním a v tom plnohodnotně pracovat. Chci to z toho důvodu, že si různě s linuxem hraju, zkouším různý balíky, a už mě nebaví dokola přeinstalovávat OS.

Proc by nebylo? Samozrejme ze je to mozne.

milous

Re:OS bez grafického prostředí a virtualizace
« Odpověď #2 kdy: 21. 10. 2016, 19:30:23 »
Ahoj,

ze zvědavosti by mě zajímalo, jestli je tohle řešení vůbec možné. Chtěl bych si nainstalovat čistý debian(jen nutnosti) bez grafického prostředí samozřejmě. Na tom spustit virtualizaci s debianem již s grafickým rozhraním a v tom plnohodnotně pracovat. Chci to z toho důvodu, že si různě s linuxem hraju, zkouším různý balíky, a už mě nebaví dokola přeinstalovávat OS.

zkus https://www.proxmox.com/en/

Jenda

Re:OS bez grafického prostředí a virtualizace
« Odpověď #3 kdy: 22. 10. 2016, 10:04:56 »
Podle mě blbě, asi tomu virtuálu budeš muset přes PCI passthrough dát grafiku, protože jinak všichni používají pro kreslení grafiky X klienty.

A o co ti jde? Tak místo systému na skutečném železe budeš přeinstalovávat ten virtuál. Co se tím změní?

Lepší by samozřejmě bylo naučit se spravovat systém tak, aby se nerozbíjel -- to znamená, že téměř určitě děláš něco blbě. A když už to nejde, tak prostě snapshotovat ten základní systém.