AdBlocker a Netmonitor

and

AdBlocker a Netmonitor
« kdy: 20. 10. 2016, 20:54:33 »
Odstranil jsem AdBlocker pro root.cz... dobry, irelevantni reklama, da se skousnout. Pak mi ale netmonitor zcela bez uzurpeni otevrel nekolikrat jakousi anketu v dalsim tabu :-(
Takze od dnes, zas na root jen s blockerem...

Vim, ze root.cz je tim ziven, ale opruz je opruz.

Ve vetsine diskuzi o AdBlockerech mi chybi diskuze o zrejmem technologickem reseni a to jakasi proxy u vydavatele a reklama tudiz servirovana primo vydavatelem. Nemluvi se o tom patrne proto, ze zadavatele reklam nam chteji videt vice pod trenky. Zaroven jsem cetl ty reporty programatoru, jak za nekolik desitek ms musi najit v katalogu reklam tu spravnou, podle profilu navstevnika... nebyly to vyhozene penize na vyvoj takovychto systemu?


JardaP .

 • *****
 • 11 064
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #1 kdy: 20. 10. 2016, 22:13:37 »
Tak zablokujte netmonitor v /etc/hosts.

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #2 kdy: 20. 10. 2016, 22:37:26 »
NetMonitor je oficiální české měření návštěvnosti, které slouží jako podklad při přímém jednání o reklamě – tedy takové, na kterou máme přímý vliv. U takové reklamy máme největší příjem a zároveň ovlivňujeme, co na Roota půjde a co ne. Abychom partnera (zadavatele reklamy) přesvědčili, potřebujeme auditovaná data o návštěvnosti a demografii – přesně k tomu si platíme a přes SPIR zřizujeme NetMonitor. Můžeme pak říct: máme tolik čtenářů, jsou nadprůměrní, velmi vzdělaní, odborníci na IT a podobně.

Na opačném pólu pak stojí programatická reklama, kde jen vložíme kód a děj se vůle provozovatele a zadavatelů reklamy. Bohužel sem se přesouvá čím dál více peněz, ale je to nepříjemný trend pro nás i pro čtenáře. Doporučuji přečíst náš text Jak funguje prodej reklamy
.

Takže vašim zájmem je podpořit nás, abychom mohli reklamu na svém webu řídit – a k tomu je naprosto zásadní právě podpora NetMonitoru.

Reklamu servírovanou přímo z našich serverů žádný zadavatel nezaplatí. On chce mít za své peníze nezávislá čísla o zobrazení a výnosu z reklamy. Nestačí mu hausnumera, která si my můžeme (nebo kdokoliv jiný) vycucat z prstu.

and

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #3 kdy: 21. 10. 2016, 09:25:00 »
Tak to je hodne smutny stav ekonomiky okolo reklam. Citim, ze se neco musi stat, aby se vztahy naprimily a zacalo to davat smysl.

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #4 kdy: 21. 10. 2016, 09:40:31 »
NetMonitor je oficiální české měření návštěvnosti, které slouží jako podklad při přímém jednání o reklamě – tedy takové, na kterou máme přímý vliv. ...

Tak ať klidně "měří", ale nemusel by prudit s nějakýma anketama, ne?


Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #5 kdy: 21. 10. 2016, 10:01:53 »
Jenže ty ankety jsou součástí měření – weby chtějí znát demografii svých čtenářů, protože s ní právě mají možnost oslovovat zadavatele reklamy. Je to součást celého toho balíku výzkumu.

ccrrt

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #6 kdy: 21. 10. 2016, 11:14:26 »
Pane Krčmáři, hledám hledám .. jak Vás alespon trochu podpořit, jelikož používám Adblock i noscript a rozhodně to nevypnu. Uvadíte platbu i bez registrace a taky uvádíte možnost platby Bitcoinem .. ale číslo peneženky nikde .. tak až bude na webu :) nepravidelně Vám budu posílat nejakou tu částku :)

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #7 kdy: 21. 10. 2016, 11:49:24 »
Bitcoiny přijímáme přes platební bránu, kvůli účetnictví. Pro přispění přes ni je ale potřeba se registrovat, což by ovšem neměl být problém. Anonymní platba je možná jen na běžný účet.

Děkujeme za podporu v každém případě.

unknown_user

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #8 kdy: 21. 10. 2016, 12:16:10 »
Presne to je ono.
"Merici" Prasarny na vetsine "vetsich" webu.
Clovek otevre stranku a tam je soucasne vedle sebe netmonitor, jakejsi gemius, analytics, navrcholu, toplist a nekolik dalsich "uzitecnych" mericu nesmyslu (rozumej obtezujicich ******).  Tu vyskoci nejaky dotaznik z tohodle merice, pak zase z tamhletoho, ... Tu vyskoci zase nejake chatovci okno o ktere nikdo nestal, ..., ...

Reklamu v nejake slusne forme jsem ochoten na nekterych webech tolerovat, tohle ale v zadnem pripade neprichazi v uvahu. Tyhle odpornosti blokuju v hosts, pred nim jeste sedi proxy, ktera odfiltruje nekdy az 75% obtezujiciho obsahu a co by nahodou prolezlo, o to se postara uBlock Origin.

pak se proste nesmite divit, ze nikdo ten adblocker proste nevypne i kdyz by chtel.  Nepotrebuji byt "zmeren" v nekolika systemech soucasne.

Potrebujete netmonitor? Zadny problem! pak ale odstrante z kodu vsechny ostatni obtezujici zpomalovace. Kouknete, kolik tam toho mate, dyt je to silene :D
Zahledl jsem navrcholu, gemius, analytics a zde pisete o dalsim, takze to mame 4 nezavisle merice navstevnosti (a buh vi ceho vseho jeste). 4 prapodivne sady buhvijakych scriptu nacitane ze ctyrech samostatnych domen.

Teda do toho kodu rootu jsem se podival poprve a vzbuzuje to ve me spis potrebu zapnout zde noscript, nez vypnout uBlock...


unknown_user

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #9 kdy: 21. 10. 2016, 12:18:56 »
// Jelikoz si vubec nerozumim se systemem registraci a prihlasovani na rootu, nemuzu editovat, tak jeste dotaz zvlast:
Kdyz si zaplatim root bez reklam, zmiznou vsechny ty veci, nebo se z tech 4 domen budou stale ty obludnosti nacitat? :)  tzn. vyskakovat reklamni ankety, atd.. ?

ccrrt

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #10 kdy: 21. 10. 2016, 12:22:43 »
Proto používam Noscript .. a pořád jsem za VPN a pokaždé jiný server v jiném štáte, mením MAC adresu jak ponožky, zakazané Dom storage, cookies jen z navštiveného webu a platne do konce sessiion..
uff :)

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #11 kdy: 21. 10. 2016, 13:54:52 »
uvádíte možnost platby Bitcoinem .. ale číslo peneženky nikde ..

Tak jsem vymyslel a rychle zařídil změnu, na té stránce přibude i přímo číslo naší bitcoinové peněženky, my si to pak nějak převedeme sami na peníze. Děkujeme moc, za příspěvek i za tip.

JardaP .

 • *****
 • 11 064
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #12 kdy: 21. 10. 2016, 16:38:03 »
Jenže ty ankety jsou součástí měření – weby chtějí znát demografii svých čtenářů, protože s ní právě mají možnost oslovovat zadavatele reklamy. Je to součást celého toho balíku výzkumu.

Dobre ovsem je, ze ti panove na reklamach chteji vydelavat penize, ale od ctenare se jaksi chce, aby anketu vyplnil zadarmo, i kdyz ho nezajima a je nudna na chcipnuti. Z toho vyplyva, ze tu anketu skoro vsichni akorat zavrou a reklamni otrapove se o demografii moc nedozvi.

T

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #13 kdy: 21. 10. 2016, 17:05:50 »
. Z toho vyplyva, ze tu anketu skoro vsichni akorat zavrou a reklamni otrapove se o demografii moc nedozvi.

Naopak, právě z toho, že to každý zavře, se odvozuje, že jsou zdejší návštěvníci nadprůměrní, velmi vzdělaní, odborníci na IT  ;)

Franta <xkucf03/>

Re:AdBlocker a Netmonitor
« Odpověď #14 kdy: 04. 03. 2017, 14:36:16 »
Můžeme pak říct: máme tolik čtenářů, jsou nadprůměrní, velmi vzdělaní, odborníci na IT a podobně.

A na to je potřeba dělat průzkumy a sledovat lidi? Já bych řekl, že průměrně inteligentní člověk by usoudil ze zaměření portálu (po nahlédnutí do pár článků), že sem nechodí uklízečky a pokladní z Kauflandu.

Přijde mi, že dneska je nesmyslně často upřednostňována snaha něco „přesně“ měřit a monitorovat před zdravým rozumem.