Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie

Cx

Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« kdy: 20. 10. 2016, 12:18:55 »
Možná se to tu už řešilo tak prosím omluvte, pokud jde o duplicitu. Na mobilu jsem si všiml, že když kliknu na Rootu na odkaz a pak na tlačítko zpět, tak se nedostanu o stránku zpět, ale na stránku, na které jsem byl před Rootem. Na desktopu používám Roota jinak, takže jsem si toho původně nevšiml, ale problém je i tam. Na obou používám prohlížeč Chrome. Vypadá to, že nějakým divným způsobem pracujete s odkazy. To je záměr?


Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #1 kdy: 20. 10. 2016, 13:04:13 »
Řešilo se to, není to záměr. Je to delší dobu nahlášeno vývojářům, před pár dny jsem to urgoval, ale zatím jsem nedostal odpověď. Pokusím se ještě jednou. Jak už jsem tu psal, pomohlo by, kdyby někdo šikovný přišel na to, proč se to děje.

Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #2 kdy: 20. 10. 2016, 13:28:40 »
Tak mám odpověď od vývojářů, zítra se tomu budou věnovat. Kdybyste měli nějaký tip, sem s ním.

czipis

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #3 kdy: 20. 10. 2016, 13:32:31 »
odkouzel jsem to na mobilu i desktopu (jak v chrome, tak ve firefoxu) a vsude se to chova normalne. Mozna to ale zkousim nejak jinak. Muzete vic popsat ten testovaci scenar?

Cx

Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #4 kdy: 20. 10. 2016, 14:03:13 »
Jdu na homepage root.cz, kliknu na odkaz třeba nějaké zprávičky, přečtu si ji, tapnu na tlačítko zpět a jsem na stránce, kde jsem byl před Rootem. Teď jsem to zkoušel na desktopu v práci a stejný problém. Jen jednou mi to náhodně neudělalo při kliknutí na odkaz článku, jinak vždy z nějakých 15 pokusů. Zlobí to i na více úrovních. Když kliknu na zprávičku, pak na logo Roota a dám zpět, tak jsem zase tam kde jsem byl před Rootem. Když v této chvíli dám tlačítko "vpřed", tak se dostanu na stránku Roota, kde jsem byl naposledy. Připadá mi, že to je nějaká divná chyba s historií.

Ještě jsem si kvůli tomu nainstaloval rozšíření na blokování JavaScriptu a když ho zablokuju, tak všechno funguje jak má.


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #5 kdy: 20. 10. 2016, 14:15:37 »
Jdu na homepage root.cz, kliknu na odkaz třeba nějaké zprávičky, přečtu si ji, tapnu na tlačítko zpět a jsem na stránce, kde jsem byl před Rootem. Teď jsem to zkoušel na desktopu v práci a stejný problém. Jen jednou mi to náhodně neudělalo při kliknutí na odkaz článku, jinak vždy z nějakých 15 pokusů. Zlobí to i na více úrovních. Když kliknu na zprávičku, pak na logo Roota a dám zpět, tak jsem zase tam kde jsem byl před Rootem. Když v této chvíli dám tlačítko "vpřed", tak se dostanu na stránku Roota, kde jsem byl naposledy. Připadá mi, že to je nějaká divná chyba s historií.

Ještě jsem si kvůli tomu nainstaloval rozšíření na blokování JavaScriptu a když ho zablokuju, tak všechno funguje jak má.

No to už jsem tu psal měsíce nazpět, že nějaká javascriptová rutina požírá historii, nějak to bylo ignorováno zase. (první reakce tuším byla, že šéfredaktorovi se to neděje, tudíž je to v pořádku ;D )

Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #6 kdy: 20. 10. 2016, 14:25:27 »
Z mé strany to ignorováno nebylo, i když jsem to sám nepozoroval. Nahlásil jsem to vývojářům jako chybu k prozkoumání, protože si na to stěžovalo víc lidí. Dál je to ale na nich, můžu to maximálně urgovat, což jsem taky udělal. Uvidíme, jestli na něco přijdou, dám vědět.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #7 kdy: 20. 10. 2016, 14:33:32 »
Z mé strany to ignorováno nebylo, i když jsem to sám nepozoroval. Nahlásil jsem to vývojářům jako chybu k prozkoumání, protože si na to stěžovalo víc lidí. Dál je to ale na nich, můžu to maximálně urgovat, což jsem taky udělal. Uvidíme, jestli na něco přijdou, dám vědět.

Jj já vím, to se tu taky psalo mockrát, jak ten vývojářský tým čítající jednu persónu funguje ;D (asi si v týmu nepředávají mezi sebou důležité informace)

Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #8 kdy: 20. 10. 2016, 14:36:32 »
On čítá pět lidi, ale očividně to nestačí pokrýt všechny úkoly, které dostávají. Nejsou to vývojáři jen pro Roota, ale řeší všechny věci v Internet Infu, takže osm obsahových serverů a hromadu dalších věcí a služeb. Kdyby měl Root svého člověka, bylo by to jiné.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #9 kdy: 20. 10. 2016, 16:22:44 »
Na Linuxu s Pale Moon mi tahle chyba nefunguje. Zkousel jsem s JS i bez. V cempak asi bude rozdil?

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #10 kdy: 20. 10. 2016, 16:48:47 »
Na Linuxu s Pale Moon mi tahle chyba nefunguje. Zkousel jsem s JS i bez. V cempak asi bude rozdil?

On je problém, že se to neděje ve 100% případů :-D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #11 kdy: 20. 10. 2016, 16:57:58 »
Mozna by to chtelo presnou sekvenci kliku v pripade konkretni zpravicky. Vcetne uvedeni toho, na jake strance dotycny byl predtim, i kdyz to by nemelo hrat roli.

j

Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #12 kdy: 20. 10. 2016, 18:28:38 »
Nebylo by lepsi aby rovnou opravil ten js? Vis prece jak to dopadne ne? Presne stejne jako s tim, ze kliknes na "nove" a ... nekdy ho to najde a jindy ne.

Pocitam ze se u zpravicek objevi nejaky hieroglyf, ktery bude volat nejakou js hruzu, generujici to back.

BTW:Predpokladam ze palemoon, diky tomu ze narozdil od ff jeho vyvojari jeste nezesileli, tak nepodporuje nejaky to uzasny asocialapi, takze se nepovede to zmrvit.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #13 kdy: 20. 10. 2016, 23:16:34 »
Mozna by to chtelo presnou sekvenci kliku v pripade konkretni zpravicky. Vcetne uvedeni toho, na jake strance dotycny byl predtim, i kdyz to by nemelo hrat roli.

Nechová se to úplně deterministicky :D

Re:Kliknutí na odkaz na Rootu se neuloží do historie
« Odpověď #14 kdy: 21. 10. 2016, 08:34:16 »
Já jsem to teď trochu zkoumal na desktopu a mobilu a přijde mi, že to má přímou souvislost s tím, jestli se stránka stihne načíst celá nebo z ní uteču dřív. Jako by Chrome uložil do historie jen stránku, která je kompletně načtená. Postup:

  • jdu na LinuxDays.cz – tam je odkaz na Roota, kliknu
  • načte se Root a já rychle kliknu na některý článek, když se kolečko ještě točí = stránka není úplně načtená
  • na článku dám zpět a jsem na LinuxDays místo na titulce

Když jsem chvíli na té titulce počkal, tak jsem ji pak při návratu nepřeskočil. Pozorujete to stejně?