Koupím hlavici SilverCrest RT2000

faha

  • *
  • 34
  • František Havel
    • Zobrazit profil
    • František Havel
    • E-mail
Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« kdy: 20. 10. 2016, 11:52:45 »
Dobrý den, znova a lépe, s omluvou, původní téma možné smazat.

V minulém týdnu (tuším) byla v Lidlu akce a prodávali tyto hlavice RT2000, 2ks jsem zakoupil a jeden rozebral, překvapivě jsem zjistil,že uvnitř je ATmega169, trochu jsem pátral po internetu a zjistil, že je dokonce možné sehnat do toho zařízení alternativní firmware, pomalu se začala klubat myšlenka co dělat v zimních měsících, až bude ošklivě, že bych upravil firmware a možné i lépe propojit s budoucím ESP32 na wifi a přes MQTT začal komandovat toto zařízení z okus dále běžícího Node-Red (díky za inspiraci na Linuxdays 2016), vyrazil jsem tedy opět do krámu, přikoupit ještě 1-2ks, bohužel vyprodáno, obešel jsem další dva obchody, všude pryč, proto tento dotaz.

https://www.mikrocontroller.net/articles/Sparmatic_Heizungsthermostate

Naštěstí to vypadá, že RT2000 je jen rebrand hlavice Sparmatic Comet, která by měla být k dostání, prostě jsem chtěl jen mít všechny stejné kusy nebo co jsem netušil tak se úspěšně "hackuje" hlavice od Honeywell HR20, která je trochu dražší, viz projekt OpenHR20.

Případně rovnou dotaz zdali si s tím už někdo nehrál ? Díky FH
« Poslední změna: 20. 10. 2016, 14:33:49 od Petr Krčmář »


Mário

Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #1 kdy: 12. 12. 2016, 21:00:40 »
Ahoj, mám 3 hlavice. 2 komplet a do jedné jsem se taky díval :-) (ale odlepil jsem přikontaktování displeje). Až takový hračička nejsem a jinak mě nepřesvědčily, takže jsem pořídil klasické manuální termohlavice a tyto 3 elektronické mám teď vedle sebe na stole. Jestli máš zájem, napiš na marthatotem@volny.cz.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #2 kdy: 11. 01. 2017, 12:17:48 »
Trochu probouzím mrtvolu, ale mám dotaz na původního autora.

V Lidlu v Plzni mají nějaké hlavice (nevím typ, nevěnoval jsem tomu pozornost) s Bluetooth ovládáním. Není to tahle hlavice? Jestli je a jde nějak hackovat, tak bych si pro nějakou asi zašel. Potřeboval bych dvě hlavice s ovládáním na dálku přes něco smysluplného (ovládal bych z RPi)...

SB

Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #3 kdy: 11. 01. 2017, 16:29:39 »
Tahle? http://www.lidl.cz/statics/lidl-cz/ds_doc/letak_9_1_15_1_2017_P2F__.pdf strana 19
Vzhledem k tomu, že to má modrozub a protokol bude "zabezpečen" standardním způsobem, tak to můžete ovládat rovnou přes něj a nemusíte nic dobastlovat. :D

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2017, 12:36:09 »
SB: Jo, to je ona. Taky bych to ovládal rovnou přes něj, jde mi právě ale o to, jak to pojede. Jestli už to náhodou někdo nezkoušel ovládat třeba z PC. Já předpokládám, že na to bude od Lidlu prográmek pro mobily (kterej bude možná chtít nějakej pofidérní účet někde na jejich serveru), ale mě jde právě o dobastlení ovládání z PC/RPi/Arduina. Chci to napíchnout na RPi termostat s Arduinem a BT sjem nikdy nehackoval (čti: neposlouchal jsem komunikaci, co lítá vzduchem a nesnažil se jí kopírovat/podvrhnout).

Pokud se tu objeví někdo, kdo s jistotou dokáže říct "BT jde odposlechnout, není to těžké a tohle si vyrobíš doma s bashem/pythonem a BT donglem", tak do toho půjdu. BPotřeboval bych ale znát někoho, kdo už to zkoušel (ne třeba na tý hlavici, ale celkově ví co a jak). Ohledně bezdrátových technologií jsem amatér nejvyššího kalibru a zatím umím jen opisovat něco, co už někdo udělal :-)


dustin

Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #5 kdy: 12. 01. 2017, 12:51:58 »
Ta cena je luxusní a privátní brand Lídlu SilverCrest nebývá úplný šunt. Nejlevnější alternativy stojí dvojnásobek, co jsem se dřív koukal. Tohle by mě taky hodně zajímalo (napojit 3.3V arduino mini pro + wireless serial, ty dvě baterky by akorát stačily).

dustin

Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2017, 13:18:32 »
Vypadá to dobře http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3178274.html#15522271 Bohužel v tom zipu je jen zkompilované apk a na github to nedal. Ale kódy uvedl a mělo by to jít.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #7 kdy: 12. 01. 2017, 15:31:10 »
Že bych se tam pro nějakou stavil? Hodily by se mi dvě, ale dávat litr za něco, co možná nerozchodím... :-(

Já to chci dát na dvě topení v různých místnostech. Podle těch místností budu regulovat kotel na uhlí (termostat bude brát teplotu z obou) a hodilo by se otevírat nebo zavírat topení podle aktuální potřeby.

Když je venku kosa (-10), potřebuju v jedný místnosti otevřít naplno a v druhý hodně ubrat. Když je venku jako dneska (cca 3-5), tak v první místnosti už potřebuju průtok omezit a v druhý přizpůsobit.

Problém je v tom, že když koupím jednu na pokusy a pak budu chtít koupit druhou, tak jí mezitím "inovujou" o nějakou hovadinu, kvůli který to nebude fungovat stejně...

Musím se nad tím rychle zamyslet (počíst info) a případně nakoupit obě najednou.

EDIT: Každopádně díky všem za odpovědi!

crown

Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #8 kdy: 12. 01. 2017, 16:18:20 »
V lidlu neni problem zbozi vratit bez udani duvodu. Kup si jich haldu, jednu rozeber a ostatni se pak rozhodnes, jestli pouzijes nebo neposkozene vratis. Jen ti to nesmi trvat moc dlouho (rekl bych do mesice asi ok)

dustin

Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #9 kdy: 12. 01. 2017, 16:20:12 »
Jen by mě zajímal dosah toho modrozubu, zda to proleze i přes zeď. Ale to asi sním...

zzz

Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #10 kdy: 12. 01. 2017, 21:49:49 »
mozna je to hlavice comet blue od eurotronic

https://www.eurotronic.org/en/products/comet-blue.html

pro ni existuje toto:

https://github.com/im-0/cometblue

ja mam eq3 bluetooth a ta je taky ovladatelna naprikld pres fhem.de

https://fhem.de/commandref.html#EQ3BT

dustin

Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #11 kdy: 12. 01. 2017, 22:35:05 »
Dle toho poláka je to ona, díky moc za link. Jaký tak může mít ten BT dosah?

Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #12 kdy: 12. 01. 2017, 23:34:03 »
Teoreticky lze dosah odhadnout dle verze Bluetooth a třídy (Class) https://cs.wikipedia.org/wiki/Bluetooth#Specifikace

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #13 kdy: 13. 01. 2017, 10:26:23 »
Serete mě ;D Kvůli (díky) vám teď budu muset jít a utratit peníze ;D

Já potřebuju dosah u jedný skrz 10cm tvárnice a pak 6 metrů vzduchem a u druhý cca těch 6 metrů, ale cestou musí skrz dalších pár centimetrů tvárnic, cca 40cm celkem. Věřím, že to projde. Kdyby ne, můžu to ovládat ze serveru (24/7), kterej má lepší místo. Ale to bych nerad - čím víc se toho přidá, tím víc se toho může pokazit...

Len tak

Re:Koupím hlavici SilverCrest RT2000
« Odpověď #14 kdy: 13. 01. 2017, 11:28:57 »
<TeXaN> jakej ma maximalni dosah BT? v idealnich podminkach
<TeXaN> resp projde mi skrz zed a jeste 15m na zahradu?
<Unimatrix325> pokud BT znamena bitevni tank, pak ano

..musel som
.. pozri specifikaciu BlueTooth, pozri reviziu (ak najdes), najdi mobil, najdi druhy a vyskusaj