Příklad na plánování - jaké je řešení ?

HonzaSmid

Příklad na plánování - jaké je řešení ?
« kdy: 29. 12. 2010, 16:59:30 »
Mám příklad s plánováním procesů v Linuxu:
Linuxu procesy A,B a C v plánovací třídě SCHED_OTHER. Všechny mají základní časové kvantum 200ms. Položka counter deskriptoru procesu obsahuje čas, který má proces v rámci epochy k dispozici. Procesy A a B jsou výpočetní a vždycky spotřebují celé kvantum, mají-li přidělen procesor. Proces C je na několik vteřin pozastaven.
a) Uveďte hodnoty položky counter jednotlivých procesů na začátku epochy, tj. v relativním čase k začátku epochy 0ms, po 200, 400, 600, 800ms
b) Jaká může být největší hodnota položky counter procesu C je-li zastaven neomezeně dlouho?

A absolutně netuším, co odpovědět u a) b). Zkousel jsem googlit, nasel jsem jak pracuje SCHED_OTHER plánování, ale moc mi to nepomohlo.

Díky za váš čas


Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Příklad na plánování - jaké je řešení ?
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2010, 21:29:15 »
http://oreilly.com/catalog/linuxkernel/chapter/ch10.html
Přečti si to a řekni, co přesně nechápeš.

HonzaSmid

Re: Příklad na plánování - jaké je řešení ?
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2010, 09:20:21 »
nechápu, jak má být řešení u a) + b). Potřebuju vidět nějaký příklad, z textu mi to moc neřekne, jestli to mám dobře nebo ne

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Příklad na plánování - jaké je řešení ?
« Odpověď #3 kdy: 02. 01. 2011, 23:23:03 »
Tak sem dej svoje odůvodněný řešení a my Ti ho zkontrolujem, popř. řekneme kde máš chybu a pokud pochopíme, cos nepochopil, tak i dovysvětlíme.... :-)

HonzaSmid

Re: Příklad na plánování - jaké je řešení ?
« Odpověď #4 kdy: 03. 01. 2011, 12:13:22 »
No právě že žádný řešení nemám, protože to nechápu... akorát v čase 0 si myslim, že bude
A = 200
B = 200
C = 200


Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Příklad na plánování - jaké je řešení ?
« Odpověď #5 kdy: 10. 01. 2011, 20:56:33 »
Hele, bez Tvý snahy Ti to nikdo za Tebe řešit nebude. Alespoň teda já ne. Rád Ti zkontroluju řešení, u kterýho bude vidět, že ses to snažil pochopit a třeba dovysvětlim to, co si pochopil špatně. Klidně i zodpovím jakoukoli konkrétní otázku k tomu, textu, co jsem linkoval, najdeš v něm všechno, co potřebuješ.
Ty ale evidentně chceš, aby to vyřešil někdo za Tebe a to ochotnej nejsem. Navíc nám trochu kecáš, v třetim postu se tváříš, jako že máš řešení a jen ho potřebuješ zkontrolovat, a najedou přiznáváš, že žádný nemáš... :-)