Xura (dříve Acision) v Brně: zkušenosti

shq

Xura (dříve Acision) v Brně: zkušenosti
« kdy: 13. 10. 2016, 01:25:44 »
Ahoj, bylo by tady nějaké info ohledně toho, jak to chodí ve Xuře (bývalý Acision)?

Když jsem byl v Siemensu, tak tam dost ze Siemensu odcházeli lidi, ale to už je delší doba.

Teď vidím, že dělají telekomunikace (např. MMS centra), používají C++, Linux a skriptovací jazyky.


YF

Re:Xura (dříve Acision) v Brně: zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 13. 10. 2016, 18:59:43 »
tohle vypada na jeste zajimavejsi debatu nez o honeyhellu ...

Sten

Re:Xura (dříve Acision) v Brně: zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 13. 10. 2016, 19:17:25 »
Byl jsem před šesti lety tři měsíce v Acisionu v Praze.

C++? K tomu jsem se nedostal. Používají jakousi vlastní odrůdu Pascalu s interpretrem v C++. Ten ale vyvíjí jen velmi malá skupina lidí.

Dokumentace prakticky žádná, veškeré frameworky proprietární (což je jasné, když mají svůj vlastní jazyk). Obrovská fluktuace lidí, takže je velmi těžké najít někoho, kdo má alespoň základní ponětí, jak něco z toho funguje.

gogo

Re:Xura (dříve Acision) v Brně: zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 16. 10. 2016, 13:03:44 »
jako soucasny zamestnanec (xura.brno) bych to mozna mel uvest na pravou miru.
Vetsina produktu je v C/C++ nebo v Jave a skriptovani okolo. Je pravda ze existuje framework umoznujici skriptovat logiku v pascalu. S tim Pascalem se ale v Brne moc nesetkate.
Jinak je to firma s nejakou historii tak jsou tam produkty ktere maji za sebou vic nez 10let ale naopak i nove vznikajici na zelene louce.
O obrovske fluktuaci bych asi nemluvil podle meho nazoru jsou teamy v Brne celkem stabilni a moc se neobmenuji.