Najlepší IT zamestnávatelia v Prahe

Najlepší IT zamestnávatelia v Prahe
« kdy: 05. 10. 2016, 18:27:15 »
Ahojte,
obraciam sa na vás, pretože root.cz považujem za najväčšiu internetovú IT komunitu na československom nete 8)
Veľa z vás určite pracuje priamo v IT a preto by som vás chcel poprosiť o pomoc pri tvorbe akéhosi prehľadu najlepších/najzaujímavejších zamestnávateľov v Prahe. Ako hlavné kritérium pre hodnotenie by som videl pomer medzi celkovou spokojnosťou s prácou u danej firmy a mzdou (niektorí zamestnávatelia majú totiž veľmi zaujímavé pracovné podmienky ale platovo sa nechytajú).

Aby ste rozumeli mojim zámerom je získať informácie od ľudí z praxe, ktorí reálne pre jednotlivé firmy pracovali/pracujú a ich pocity a skúsenosti.

Plat je samozrejme významný faktor pri voľbe práce avšak osobne ma veľmi zaujímajú aj ďalšie veci ako je pracovné prostredie (osobne moc neobľubujem open-office), zaujímavosť projektov, benefity ale trebars aj veci ako lokalita, parkovanie a napríklad firemné fitness centrum.

Ďakujem všetkým za cenné informácie.


Petr

Re:Najlepší IT zamestnávatelia v Prahe
« Odpověď #1 kdy: 18. 12. 2016, 20:32:55 »
HLEDÁTE PRÁCI VE VÝVOJI NEBO TESTOVÁNÍ SOFTWARE?

2 roky jsem pracoval jako personální konzultant v oblasti IT v Praze. Zjistil jsem, že je mnoho důvodů pro to, abych z tohoto oboru odešel a našel si sám práci v IT.  Nemám sice aktuální informace z trhu práce, ale mohu říct, jak to bylo před cca 4 lety.

1) Většina firem působících v IT, kam půjdete jako tester/developer na pohovor, sama nic nevyvíjí. Mají HR oddělení a internetové stránky, působí jako normální firma - ale už na pohovoru se dozvíte, že všichni zaměstnanci jsou outsourcováni u klientů (mobilní operátoři, banky, atd). Pokud máte zájem o práci v telco nebo banking, běžte raději jako freelancer přímo k nim - z Vašich peněz nebudete platit další (pro vás) naprosto zbytečný a nákladný mezičlánek. Práce z hlediska technologií, metodiky vývoje, atd. může být poměrně zajímavá, ale až budete říkat kamarádům, že vaším úkolem je pomáhat bankám a operátorům vydělávat víc, málokdo ocení Vaší šlechetnost.
2) Startupy a malé firmy - svoboda, minimální svázanost procesy korporací. Zároveň často nejistota, vykazování práce po pěti minutách, poměrně běžný „švarcsystém“ na IČO. Komu výhody převládají, hurá do toho. Mám spoustu kamarádů, kteří v takovýchto firmách fungují. Volný čas tráví s kolegy, po večerech u piva řeší, jak udělat to a to líp.. a celkově je jejich práce v podstatě i jejich soukromý život. To se často změní ve chvíli, kdy začnou třeba uvažovat o hypotéce – nebo se jim narodí dítě. Mám ale kamarády, kteří i tyto velké životní změny ustáli a práci v „jejich“ firmičce by neměnili.

3) Existují i velké firmy, které vyvíjí vlastní technologie a  díky skvělé reputaci a vzorně odvedené práci získaly na svou stranu velké klienty-partnery, se kterými mají takové vztahy, že není třeba aby outsourcovali lidi k nim. Rozsáhlé projekty řeší kompletně na své straně a klienti platí za hotovou práci. Díky této stabilitě si mohou dovolit mít i vlastní oddělení, kde nezávisle vyvíjí vlastní software, který poté nabízí na trhu. Když jsem před časem měnit práci, byl pro mne tento faktor vedle náplně práce jedním z rozhodujících. Práce na projektech v oblasti lékařských zařízení mě také naplňuje po té stránce, že vím, že výsledky mojí práce naprosto jednoznačně pomáhají lidem.

PS – pokud bys uvažoval o něčem novém, hledáme testery/vývojáře s praxí i bez. Stačí poslat telefonní číslo na petr1uchytil@gmail.com a nějak se domluvíme.