Souborová databáze pro Windows/Linux (JAVA, Survival Boy)

Jjosephh

Zdravím zkušenější kolegy,
nevím, jestli mi tady někdo bude ochoten poradit, ale mám dotaz. Potřebuji pro Javu databázi, která funguje bez nutnosti instalovat jakýkoli "virtuální databázový server/službu", tj. klasická souborová databáze aka mdb s těmito požadavky:

- dobře udělaná knihovna/ovladač pro Java(fx).
- záruka podpory/vývoje, že nenechají toho, kdo používá databázi, ve štychu
- podpora více úloh nebo vlákna, prostě, přístup na read/write z několika vláken současně = vyšší rychlost zpracování dat.

Aktuálně mi na toto vychází pouze mdb/Jackcess, ale ta neumí dobře poslední požadavek, musím si přístupy v souvislosti s omezeními jackcessu řídit. Máte někdo nějaký tip, prosím?

Dělám si dotykovou "survival" aplikaci (inspirace v Pip Boy z Fallout, nazval jsem to Survival Boy) v Javě, která musí fungovat (vše si vytvořit nebo připojit včetně databáze) multiplatformě lokálně i vzdáleně a okamžitě po nakopírování JEDINÉHO spouštěcího souboru. Už je to prakticky hotové v první verzi na běžné používání, ale rád bych vylepšil rychlost s přidáním podpory pro nějaký lepší typ databáze. Na ploše aplikace mi běží desítky databázových appletů s informacemi pro přežití survivalisty  8) a já bych chtěl zrychlil rychlost úvodního vyčítání plochy, dostal jsem se nejspíš na hranici toho, co je možné s Jackcess udělat. Předem díky.


Re:Souborová databáze pro Windows/Linux (JAVA, Survival Boy)
« Odpověď #1 kdy: 17. 09. 2016, 11:23:30 »
Pokud to má být SQL databáze, pak Apache Derby (je jako JavaDB součástí Oracle JDK od verze 7), H2 nebo HSQLDB.

Ale záleží na tom, jak databázi používáte, možná by byly lepší nějaké NoSQL databáze, třeba ModeShape, MapDB , Xodus nebo Neo4j.

Jjosephh

Re:Souborová databáze pro Windows/Linux (JAVA, Survival Boy)
« Odpověď #2 kdy: 17. 09. 2016, 12:17:26 »
Díky za info, pravděpodobně všechny uvedené možnosti prozkoumám, a pokud se některé budou hodit z hlediska "ducha" aplikace, tak je zaintegruji jako výběr pro survivalistu, aby se sám rozhodl. Super.

Duff

Re:Souborová databáze pro Windows/Linux (JAVA, Survival Boy)
« Odpověď #3 kdy: 18. 09. 2016, 20:31:35 »
Potom ještě sqlite.

Jjosephh

Re:Souborová databáze pro Windows/Linux (JAVA, Survival Boy)
« Odpověď #4 kdy: 24. 09. 2016, 13:24:17 »
Mrknu na to, díky. Podařilo se mi optimalizovat starty na jackcessu, ale i tak bude nutno přidat další typy databází. Na druhou stranu mě to dost vyškolilo, teď jsem zvyklý vystačit si opravdu s minimem, musel jsem si udělat mnoho mnoho pomůcek a vychytávek.... Ale za ten pocit, že budu mít vlastní Pip Boy, ééé teda Survival Boy, to rozhodně stojí.  ;D

Začínám předběžně uvažovat nad připojitelným detektorem pohybu, což byla přece běžná součást Pip Boye, v úvahu připadají mikrovlny, infra nebo ultrazvuk. Bohužel ten třetí to nedokáže skenovat skrz zdi. Takže uvidíme. Napřed začnu tím jednodušším a pak se uvidí, co dál.


robotron

Re:Souborová databáze pro Windows/Linux (JAVA, Survival Boy)
« Odpověď #5 kdy: 24. 09. 2016, 16:09:53 »
(..) v úvahu připadají mikrovlny, infra nebo ultrazvuk. Bohužel ten třetí to nedokáže skenovat skrz zdi. Takže uvidíme. Napřed začnu tím jednodušším a pak se uvidí, co dál.

To infra prez zed teda taky neni zadna hitparada, pokud nezijes v jurte a zed neni kus hadru. Mikrovlny, pravda, nekterym zdivem docela prochazeji, ale je to hodne o nahode. Ja mam treba jednu stenu (trochu) pruhlednou na 1.5GHz. Celkove mi ale pripada, ze jsi Hurvinek vojevudcem.

Kit

Re:Souborová databáze pro Windows/Linux (JAVA, Survival Boy)
« Odpověď #6 kdy: 25. 09. 2016, 20:10:38 »
Přes zeď nejlépe prochází BT.

Vojta

Re:Souborová databáze pro Windows/Linux (JAVA, Survival Boy)
« Odpověď #7 kdy: 25. 09. 2016, 21:13:16 »
Přes zeď nejlépe prochází BT.

... a ještě 15m na zahradu!  :D