Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring

Ferda Mravenec

Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« kdy: 15. 09. 2016, 13:39:46 »
Poradte, jsem zoufaly. Hledam nejaky hosting pro Java Spring, ktery by podporoval 3.0+ Servlet Api (tj. bez web.xml) a aby byl za rozumnou cenu, neni to komercni zalezitost, strop bych mel 150,- / mesic a podminka je, ze chci mit moznost mit to pod svou vlastni domenou, tzn. to je v protikladu k openshift od redhatu.

Byl jsem ted chvili na pipni.cz a byla to katastrofa a tragedie, musel jsem to reklamovat. Zadne logy, deploy .war nefungoval spravne, nemel jsem moznost to oddeploynout, kdyz jsem tam dal novejsi verzi moji appky tak se ta stara neupdatovala, potom to spadlo a neslo deploynout vubec nic a ja jsem nemel info vubec o tom, co se na Tomcatu deje. Support chtel at jim ten 40MB soubor poslu emailem ze to rozchodi, potom jsem na to cekal nekolik hodin a dostal jsem odpoved, ze v tom watku neni web.xml..... User interface a FAQ na pipni des a bes, nemoznost se dohledat vice informaci, na supportu akorat nejaky chudak David ktery snad pracuje 24 hodin denne. Takovouhle tragickou sluzbu jsem jeste nevidel, hrozne.

Diky
« Poslední změna: 15. 09. 2016, 13:44:31 od Petr Krčmář »


perceptron

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2016, 14:33:04 »
hosting v take cene neexistuje (za 6 eur mesacne vam nik neda)

okolo 10 EUR zacinaju openshift digitalocean a podobne ale to je na hranie...

tdvorak

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #2 kdy: 15. 09. 2016, 15:18:35 »
Co brání tomu využít free variantu openshiftu s vlastní doménou? Mě to funguje ok. Návod na https://blog.openshift.com/domain-names-and-ssl-in-the-openshift-web-console/

Pokud jde o HTTPS, pak je možné k tomu ještě přihodit Cloudflare, třeba podle návodu https://docs.run.pivotal.io/marketplace/integrations/cloudflare/

andy

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2016, 10:10:04 »
Nema google app engine free limity? Inak ak ti ostava stara apka, mas asi resource leak. Stava sa to ak sa davaju resources do thread local storage. Takyto thread sa da do poolu a drzi tu resource a potom class loader nemoze unloadnut dane classy. Jednoduchy workaround na to je znizit zivotnost threadom v poole, ale lepsie je to fixnut. Je to jedna z vynikajucich vlastnosti starsich spring aplikacii..

Jaro

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2016, 12:52:48 »
Za 6 euro taky java hosting len tazko najdes.
Amazon AWS ma myslim prvy mesiac zadara a potom nejaky najlacnejsi variant ale aj ten prekracuje 6 euracov.
Pripadne skus svojho internet providera poziadat o staticku IP adresu a rozbehaj si doma webserver na nejakom starom zeleze. ;-)


vps

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #5 kdy: 17. 09. 2016, 12:24:49 »
A co takhle VPSko a rozbehnout si na nem Tomcat sam? I kdyz za 150 Kc to bude s hw vykonem vuci jave dost na hrane...

Ferda Mravenec

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #6 kdy: 17. 09. 2016, 15:38:06 »
No, zkusil jsem prave Google App Engine a nemam na to jejich reseni proste nervy, po 3 hodinach se mi nepodaril deploy pres maven s jejich pluginem a ani obycejny git push, protoze tam google nad tim vsim udelal nejaky svuj magic. Na to jsem fakt alergicky. Rozbehnu si server doma na Raspberry Pi, to bude ze zacatku pro moje potreby dostacujici a kdyby se to nejak rozjelo, tak to premistim.

javaman ((

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #7 kdy: 17. 09. 2016, 15:44:41 »
Java na RPi? :D Co to je momentálně za aplikaci? Kolik to žere a co to umí?

Ferda Mravenec

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #8 kdy: 17. 09. 2016, 16:13:00 »
No, takze RPi asi ne, jsem myslel ze ty novejsi verze maji budou mit nekolik gb ram, uz je n ta  moje zakladni web appka ve Springu zere 500 MB pameti.

Se na Javu vyseru s prominutim a udelam to v PHPku, stvat se furt se Springem a Javou me nebavi.

podlesh

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #9 kdy: 18. 09. 2016, 13:34:15 »
No, takze RPi asi ne, jsem myslel ze ty novejsi verze maji budou mit nekolik gb ram, uz je n ta  moje zakladni web appka ve Springu zere 500 MB pameti.

Se na Javu vyseru s prominutim a udelam to v PHPku, stvat se furt se Springem a Javou me nebavi.
No konečně ti to došlo :-) Pokud řešíš věci jako levný hosting a "základní web appky" tak prostě řešení zní PHP.

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #10 kdy: 18. 09. 2016, 13:45:09 »
No, takze RPi asi ne, jsem myslel ze ty novejsi verze maji budou mit nekolik gb ram, uz je n ta  moje zakladni web appka ve Springu zere 500 MB pameti.

Se na Javu vyseru s prominutim a udelam to v PHPku, stvat se furt se Springem a Javou me nebavi.

S PHP je taky sraní, řekl bych ještě větší. Cesta nejmenšího odporu je podle mě VPS a tam si Tomcata spustit sám. Pokud vybereš vhodného poskytovatele, bude Ti to účtovat třeba po dnech nebo max měsíčně a tudíž můžeš kdykoli přejít jinam, pokud by výkon přestal stačit. Nevýhodou může být akorát nutnost si to VPS spravovat sám. Pokud Ti ale vadí, že nemáš přístup k logům, nevíš, co se děje s Tomcatem atd. tak to bude pro Tebe spíš výhoda.

Na malý věci používám https://www.forpsi.com/virtual/ ten nejmenší tarif za 25 Kč měsíčně, pokud potřebuju výkon používám https://vpsfree.cz/ za 300 Kč měsíčně.

Ferda Mravenec

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #11 kdy: 18. 09. 2016, 13:49:23 »
No, takze RPi asi ne, jsem myslel ze ty novejsi verze maji budou mit nekolik gb ram, uz je n ta  moje zakladni web appka ve Springu zere 500 MB pameti.

Se na Javu vyseru s prominutim a udelam to v PHPku, stvat se furt se Springem a Javou me nebavi.

S PHP je taky sraní, řekl bych ještě větší. Cesta nejmenšího odporu je podle mě VPS a tam si Tomcata spustit sám. Pokud vybereš vhodného poskytovatele, bude Ti to účtovat třeba po dnech nebo max měsíčně a tudíž můžeš kdykoli přejít jinam, pokud by výkon přestal stačit. Nevýhodou může být akorát nutnost si to VPS spravovat sám. Pokud Ti ale vadí, že nemáš přístup k logům, nevíš, co se děje s Tomcatem atd. tak to bude pro Tebe spíš výhoda.

Na malý věci používám https://www.forpsi.com/virtual/ ten nejmenší tarif za 25 Kč měsíčně, pokud potřebuju výkon používám https://vpsfree.cz/ za 300 Kč měsíčně.

No to je super, dik za tip! Jsem ani nevedel ze je to takove levne. Ale nejak se mi to nezda, jakto, ze za 25,- Kc dostanu VPS, kdyz uplne nejaky obyc JSP hosting co jsem mel na pipni stal asi 100,- a to byl ten nejlevnejsi, kde je hacek?

Takze na ten VPS se normalne prihlasim pres SSH a mam tam nainstalovany treba Linux a muzu si na nem delat co chci?

Ferda Mravenec

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #12 kdy: 18. 09. 2016, 13:50:44 »
Co chci, jmenovite: nainstaluju si tam Tomcat, Maven a PostgreSQL, pravda?

javaman ((

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #13 kdy: 18. 09. 2016, 13:50:58 »
Se na Javu vyseru s prominutim a udelam to v PHPku, stvat se furt se Springem a Javou me nebavi.

Tak to záleží na využití. Java a Spring je dělaná i na to největší, takže pokud to nevyužiješ, je to zbytečné. RPi asi nebude dobrý parťák pro Javu :D Na takový to domácí nasazení je Java sice fajn, ale musíš být velmi dobrý Java programátor, velmi dobrý admin a dobrý síťař, jinak tam bude pořád něco špatně. Ale zase pokud chceš špičku na trhu a máš lidi, tak Java je nejlepší.

Ferda Mravenec

Re:Tomcat 8+ hosting pro Javu Spring
« Odpověď #14 kdy: 18. 09. 2016, 13:54:57 »
Treba ten VPS za tech 25,- - ta moje aplikace s databai by vklidu spolka 1GB RAM, a to NonStop, tak jak to muze byt jen za 25,- ?