Externí disk se hlásí jako CD-ROM

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #15 kdy: 09. 09. 2016, 23:19:53 »
Jestli je nejaka cesta, jak to vratit, at si to soudruzi s ASUSu zasunou nekam hodne hluboko, tak bych to vratil a poridil nejaky normalni disk.


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #16 kdy: 10. 09. 2016, 03:55:07 »
no tady zase pisi, ze to nefunguje: https://answers.launchpad.net/ubuntu/+question/223375

Takové věci neberu moc na vážno, četl jsem hromadu věcí, které byly ve skutečnosti jinak, protože napsáno to bylo "nefunguje" místo "neumím". :-)

BTW. ty rady s přepisem pomocí dd nefungují, protože se to tváří na HW úrovni jako jednotka CD/DVD s vloženým médiem. Takových zařízení už mi prošlo rukama více, většinou flashky, které se uměly hlásit podle toho, jak byl ten HW řadič nakonfigurován. Buď jako CD/DVD ROM, nebo jako disk nebo jako šifrovaný disk, který byl čitelný jen po zadání hesla ke klíči, popř. různé kombinace uvedeného. Mě osobně se podařily všechny co mi přišly do pracek přepnout tak, že se tvářily jako standardní disky na USB, ale slyšel jsem i o takových, u kterých to nešlo používat bez příslušného SW (je jich pokud vím výrazně méně, ale existují).

Držím palce, aby to šlo přepnout do standardního USB Mass Storage nebo USB Attached SCSI.

Ivan Nový

Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #17 kdy: 10. 09. 2016, 09:41:31 »

Trubicoid2

Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #18 kdy: 10. 09. 2016, 12:43:12 »
Nový: přesně to jsem už odkazoval na první stránce, tak je to starý

ByCzech: no to jo, ale zase to má stejný symptomy, jako u tazatele; t.j. připojí se jen CD a disk ne, ty u3 co jsem kdy viděl připojili CD i disk, tedy šlo o závadu spíš kosmetickou a né funkční

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #19 kdy: 10. 09. 2016, 13:13:26 »
@Trubicoid2: To, ze ti nekdo ukradne z kapacity, za kterou jsi zaplatil, kus na read-only hovadiny, aniz by te pred koupi varoval, je kosmeticka zavada?


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #20 kdy: 10. 09. 2016, 14:06:40 »
@Trubicoid2: To, ze ti nekdo ukradne z kapacity, za kterou jsi zaplatil, kus na read-only hovadiny, aniz by te pred koupi varoval, je kosmeticka zavada?

U U3 je to konfigurovatelné, může se to tvářit jen jako CD/DVD, jen jako disk, jen jako šifrovaný zamčený disk nebo jako libovolná kombinace uvedeného. Takže žádná krádež kapacity se nekoná.

V manuálu k tomu zařízení se píše:

Driver:  U3 NEC Onboard Driver 1.0.19.0

Takže je vysoká pravděpodobnost, že to prostě půjde nastavit pomocí u3-tool tak, jak je uživateli milé.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #21 kdy: 10. 09. 2016, 14:24:28 »
Kradez to je. Nejake nastavovani budou delat treba lidi tady z Rootu a snad i uspeji, ale vetsina majitelu nema nejmensi tuseni, ze by to snad nejak nastavit slo, stejne jako netusi, ze ty sracky si berou kus ze zaplacene kapacity. Slusny vyrobce to normalne nahraje na ten disk s tim, ze majitel to muze smazat, pokud chce. Neda je tam jako falesne CD, ktere BFU neumi zrusit.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #22 kdy: 10. 09. 2016, 14:53:56 »
A co toto http://www.dedoimedo.com/computers/passport-vcd.html


Já nepotřebuju odebrat skrytý oddíl s cd, protože to mi k ničmeu nepomůže. Ten ať si tam klidně je, nebo bych ho mohl využít třeba jinak - přepsat a mít ho jako live instalačku ubuntu, což by, pokud se jedná o U3 zřejmě šlo. Já ale potřebuju rozchodit oddíly, které se mi nedetekují a nepřipojí. Odebrání toho cd nic neřeší

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #23 kdy: 10. 09. 2016, 15:00:24 »
@Trubicoid2: To, ze ti nekdo ukradne z kapacity, za kterou jsi zaplatil, kus na read-only hovadiny, aniz by te pred koupi varoval, je kosmeticka zavada?

U U3 je to konfigurovatelné, může se to tvářit jen jako CD/DVD, jen jako disk, jen jako šifrovaný zamčený disk nebo jako libovolná kombinace uvedeného. Takže žádná krádež kapacity se nekoná.

V manuálu k tomu zařízení se píše:

Driver:  U3 NEC Onboard Driver 1.0.19.0

Takže je vysoká pravděpodobnost, že to prostě půjde nastavit pomocí u3-tool tak, jak je uživateli milé.


Ano, na to jsem v manuálu koukal, a taky jsem četl na wiki, že
Citace
Data can be accessed using any OS capable of reading from USB mass storage devices, unless the U3 device is password-protected.[/font][/size][[/color][/font][size=78%]
[/font][/size]
[size=78%]
[/size]
[size=78%]Psal jsem majitelce, a nemá to zaheslované, takže pokud je to U3, tak mi to hlava nebere, proč když tam není heslo tak to není vidět jako usb mass storage.[/size]

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #24 kdy: 10. 09. 2016, 15:14:15 »
@Trubicoid2: To, ze ti nekdo ukradne z kapacity, za kterou jsi zaplatil, kus na read-only hovadiny, aniz by te pred koupi varoval, je kosmeticka zavada?

U U3 je to konfigurovatelné, může se to tvářit jen jako CD/DVD, jen jako disk, jen jako šifrovaný zamčený disk nebo jako libovolná kombinace uvedeného. Takže žádná krádež kapacity se nekoná.

V manuálu k tomu zařízení se píše:

Driver:  U3 NEC Onboard Driver 1.0.19.0

Takže je vysoká pravděpodobnost, že to prostě půjde nastavit pomocí u3-tool tak, jak je uživateli milé.


Ano, na to jsem v manuálu koukal, a taky jsem četl na wiki, že
Citace
Data can be accessed using any OS capable of reading from USB mass storage devices, unless the U3 device is password-protected.[/font][/size][[/color][/font][size=78%]
[/font][/size]
[size=78%]
[/size]
[size=78%]Psal jsem majitelce, a nemá to zaheslované, takže pokud je to U3, tak mi to hlava nebere, proč když tam není heslo tak to není vidět jako usb mass storage.[/size]

Prázdné heslo? Nebo uložené heslo v PC?

Ivan Nový

Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #25 kdy: 10. 09. 2016, 16:17:57 »
A co když externí disk byl vytažen bez korektního odpojení, pak je ho třeba strčit do Windows a opravit formát pomocí chkdsk /f. Pokud je na něm NFTS. Jednou se mi to stalo.

Lol Phirae

Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #26 kdy: 10. 09. 2016, 17:15:56 »
A co když externí disk byl vytažen bez korektního odpojení

Slunce žluňce...  ::)


Ivan Nový


Lol Phirae

Re:Externí disk se hlásí jako CD-ROM
« Odpověď #29 kdy: 10. 09. 2016, 18:42:49 »
Nelez tolik na sluníčko.