Bitové operace ve vyšších jazycích

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #405 kdy: 09. 09. 2016, 22:13:01 »
Tu tvojí kalkulačku bych chtěl vidět.

To není třeba chodit daleko, v KDE 4:




V plasmě 5 to první výraz odmítá spočítat, google tvrdí 4 v obou případech. A google nikdy nelže. :D


Radovan.

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #406 kdy: 09. 09. 2016, 22:52:54 »
Tu tvojí kalkulačku bych chtěl vidět.
http://www.catawiki.com/catalog/calculators/manufacturers-brands/casio/2753311-casio-oh-7700g-overhead-projection-unit
http://www.walk-street.org/goods.php?id=1144570265
Té první se na displej vejdou oba ty výpočty i s různými výsledky současně, ale předvést ti to nemůžu, chcíply baterky. Dlouho jsem jí nepoužíval, dneska frčí jiné technologie než Meotar.
Ta druhá byla za 49 u rákosníků, ale kromě trochu horších materiálů je shodná s originálem:
https://www.snapdeal.com/product/casio-fx82ms-2line-display-scientific/629922611106

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #407 kdy: 09. 09. 2016, 22:55:10 »
Tu tvojí kalkulačku bych chtěl vidět.

To není třeba chodit daleko, v KDE 4:




V plasmě 5 to první výraz odmítá spočítat, google tvrdí 4 v obou případech. A google nikdy nelže. :D

Což si myslím, že tak je to správně v KDE 5. Ale jak říkám, normálně klasické kalkulačky to dělají jak jsem teď ukázal v KDE 4. Asi to chtěli emulovat a v KDE 5 to opravili ;-). Google to má taky správně, ten zápis bez znaku násobení je pro lidi, protože se to v zápisech běžně zkracuje a ví se, že tam je násobení. Strojový zápis má být vždy se znakem násobení. WolframAlfa to má taky v obou případech s výsledkem 4.

Pe

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #408 kdy: 08. 10. 2018, 18:15:44 »
Figl na to jiste je. 42 kvuli disjunkci s 2 neni treba prevadet do bin cele, staci zjistit, zda je na konci 10. To lze prevodem delenim, tedy 42:2 = 21, zbytek je 0 a to je posledni pozice. 21:2=10, zb 1, tedy na konci je 10bin a tedy 42&2=10bin. Pridam 2 nuly kvuli posunu a prava cast je 1000. Levou desitku prevedu na bin za 2 vteriny, za dalsi 2 mam levou stranu  po posunu 1010000. To prevadet na dec nemusim, kdyz vim, ze jeden posun je nasobeni dvojkou, tedy 10*2*2*2=80 . No a k nim prictu 1000bin, coz musi byt 8, protoze: 1000bin jiste nasleduje po 111bin a max cislo vyjadritelne na trech pozicich je 2 na treti minus jedna - tedy 111bin =7dec. No a mam 88, pritom stacil jen jeden 'slozitejsi' prevod dec do bin.

Pep

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #409 kdy: 08. 10. 2018, 18:23:02 »
Tu tvojí kalkulačku bych chtěl vidět.

To není třeba chodit daleko, v KDE 4:




V plasmě 5 to první výraz odmítá spočítat, google tvrdí 4 v obou případech. A google nikdy nelže. :D

Což si myslím, že tak je to správně v KDE 5. Ale jak říkám, normálně klasické kalkulačky to dělají jak jsem teď ukázal v KDE 4. Asi to chtěli emulovat a v KDE 5 to opravili ;-). Google to má taky správně, ten zápis bez znaku násobení je pro lidi, protože se to v zápisech běžně zkracuje a ví se, že tam je násobení. Strojový zápis má být vždy se znakem násobení. WolframAlfa to má taky v obou případech s výsledkem 4.
Co to meleš?


wannabe programator

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #410 kdy: 17. 10. 2018, 01:00:21 »
Je zajímavé, že téměř každý, kromě javamana samozřejmě, tu evidentně bitové operace zná a nemá s nimi zásadní problém (i když je nechce používat). A to i přesto, že to jak sami tvrdí někteří nikdy nepotřebovali. Celkem by mě zajímalo, jak k tomu přišli? Že by to opravdu patřilo k základům? Ale proč tedy to nepochopitelné obhajování neznalosti? Opravdu se tolik vyplatí zaměstnávat motyky za minimální mzdu, na nějaký js barvičkování tlačítek a potom je buď učit a zvedat mzdu, nebo raději vyhodit, když se něco naučí a chtěly by víc?

Pochybuju, že tě u pozic 80+ bude někdo otravovat se zbytečnostmi typu bitového počítání na papíře. To můžeš zkoušet na lopaty, ale smysl to pořád nemá žádný.
Však taky nikdo nenabízí 80+ absolventům, kterým jsou podobný motykoviny určený. Pokud chce někdo 80+, tak musí mít praxi, pokud má praxi, probírají se na pohovoru jeho minulé projekty a zkušenosti a ne počítání jedniček a nul na papíře, protože se dá předpokládat, že o tom něco ví a v případě potřeby si ochotně vzpomene. Ale to už jsem ti psal.

Hmm ja programuju < 2 roky, praxe jeste mensi, absolvent nejsem, 80k+ mam a do ted jsem bitwise operatory neumel. Ocividne udelali na pohovoru nekde chybu