Bitové operace ve vyšších jazycích

gl

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #105 kdy: 07. 09. 2016, 14:04:26 »
uchovávání a třídění IP adres v databázích ve formě stringů, protože dotyčným matlákům nedocvaklo, že ve skutečnosti jde o jedno 32bitové číslo.

Na tomhle není nic špatného.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #106 kdy: 07. 09. 2016, 14:08:11 »
Tak neví nějakou píčovinu a to určitě nikomu nevadí. Mě se obyvkle takhle zeptají a když řeknu, že nevím, tak čumí, jak kdybych byl úplně k ničemu :D Fakt jsem zvědavej na podobný suterény.

Člověk s praxí nikoho nezajímá, to jsou nějaký vykopávky k ničemu. Zajímá mě aktuální tržní cena v ČR pro lidi, kteří jsou ochotni se to naučit a nebo mají pár let praxe. Kdyby to byl takový hit, tak všichni zahodí Javu a jdou do Cobolu.
No jo, když odpovíš nevím na každou otázku, včetně jména, tak se nediv, že čumí :D

Bohužel, nenašel jsem žádnej inzerát na COBOListu, u kterýho by byla mzda. Každopádně, poptávka je celkem malá, nabídka taky, ale logicky, kdyby se vyrojily desetitisíce nových COBOListů, asi by šla cena dolů a práci by stejně nesehnali. To máš jak s Javou, jazyk pro motyky, kterej se naučí cvičená opice za bednu banánů. Pár let zpátky si každej Pepík ze zvláštní školy řekl, že to zvládne taky a pak se tu množí témata, jestli vzít práci za 15-25k. A pak se dozvíš, že javamani neví, co je to bit, odmítají používat databáze, neúspěšně obíhají jeden pohovor za druhým, nedokážou se tam ani představit a po dopoledním pohovorovém kolečku chodí trollit na roota, jak se mají dobře.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #107 kdy: 07. 09. 2016, 14:13:47 »
uchovávání a třídění IP adres v databázích ve formě stringů, protože dotyčným matlákům nedocvaklo, že ve skutečnosti jde o jedno 32bitové číslo.

Na tomhle není nic špatného.
??? Opravdu??? 15 bytů místo 4? Větší indexy? Pomalejší vyhledávání? Složitější dotazy? Složitější validace? A to jen proto, že někdo neumí základní bitové operace? No to snad ne...

javaman ((

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #108 kdy: 07. 09. 2016, 14:13:55 »

Než budeme pokračovat, zeptám se jestli máš zkušenosti s vedením lidí, s jejich náborem, výběrem, rozvojem a případně i propouštěním.

Díky za odpověď.

Tak jistě, to má skoro každý po několika letech.

Tak to rozhodně nesouhlasím. Ze zkušenosti. Ano, skoro každý o tom umí kecat, ale málokdo ví, co to ve skutečnosti obnáší.

Právě proto nechápu, co tak hloupou otázkou získáš? Kromě opovržení uchazeče.

Tvůj názor ti brát nebudu. U pohovorů je normální se ptát i na věci, které souvisí s technologiemi, ale kandidát je hned na začátku nebude potřebovat. Je výhodou ho při pohovoru lépe poznat, atd...

Mně osobně neustále překvapuje, jak je možné, že někdo na základě informace "Ahoj, jsem programátor a programuju ve vyšších jazycích (hlavně python). Byl jsem u pohovoru, kde jsem dostal na papíru vyřešit úkol, který vypadal zhruba takto:" usoudí, že se na dané pozici nikdy nebude potřebovat nic z bitové aritmetiky a že je úplný nesmysl se na něco podobného ptát.

OMG, každej blbec dnes má svůj tým, nebo dělá manažera. Tak to prostě je, pokud jsi ve firmě delší dobu. Nikdo neřeší, že jsi lopata, která na to nemá. Bohužel to tak je, proto mám problémy, když sám něco nového hledám.

Protože bitová aritmetika je konkrétní znalost, která se běžně nepoužívá a její znalost nic neukazuje. Dej mu radši reálný problém, který nikdy neviděl a uvidíš, jak se chová. Prostě tu otázku dělala nějaká lopata, která si myslí, že je to důležité. Když to nespočítá, tak co zjistíš? Prostě jen šum, které lopaty tvoří.

javaman ((

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #109 kdy: 07. 09. 2016, 14:16:36 »
Tak neví nějakou píčovinu a to určitě nikomu nevadí. Mě se obyvkle takhle zeptají a když řeknu, že nevím, tak čumí, jak kdybych byl úplně k ničemu :D Fakt jsem zvědavej na podobný suterény.

Člověk s praxí nikoho nezajímá, to jsou nějaký vykopávky k ničemu. Zajímá mě aktuální tržní cena v ČR pro lidi, kteří jsou ochotni se to naučit a nebo mají pár let praxe. Kdyby to byl takový hit, tak všichni zahodí Javu a jdou do Cobolu.
No jo, když odpovíš nevím na každou otázku, včetně jména, tak se nediv, že čumí :D

Bohužel, nenašel jsem žádnej inzerát na COBOListu, u kterýho by byla mzda. Každopádně, poptávka je celkem malá, nabídka taky, ale logicky, kdyby se vyrojily desetitisíce nových COBOListů, asi by šla cena dolů a práci by stejně nesehnali. To máš jak s Javou, jazyk pro motyky, kterej se naučí cvičená opice za bednu banánů. Pár let zpátky si každej Pepík ze zvláštní školy řekl, že to zvládne taky a pak se tu množí témata, jestli vzít práci za 15-25k. A pak se dozvíš, že javamani neví, co je to bit, odmítají používat databáze, neúspěšně obíhají jeden pohovor za druhým, nedokážou se tam ani představit a po dopoledním pohovorovém kolečku chodí trollit na roota, jak se mají dobře.

Jen na ty jeho lopatoviny.

Místo keců radši nějaká fakta, kámo. Já byl u pár pozic s Cobolem a žádný zlato nikdo nedával. Neříkám, že to tak je všude, ale to mi právě musíš ukázat a zatím vyprávíš pohádky.

Java je pro nejnáročnější projekty a nejlepší programátory, takže zase pohádky. Jsem rád, že ty jsi zůstal u bitů, ale dneska je profi vývoj trochu dál.


gl

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #110 kdy: 07. 09. 2016, 14:19:12 »
uchovávání a třídění IP adres v databázích ve formě stringů, protože dotyčným matlákům nedocvaklo, že ve skutečnosti jde o jedno 32bitové číslo.

Na tomhle není nic špatného.
??? Opravdu??? 15 bytů místo 4? Větší indexy? Pomalejší vyhledávání? Složitější dotazy? Složitější validace? A to jen proto, že někdo neumí základní bitové operace? No to snad ne...

Můžeš uchovávat oboje. Pokud nevyhledáváš rozsahy, tak je string pohodlnější. Podle tvé logiky bychom museli všechna data uchovávat zkomprimovaná.

javaman ((

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #111 kdy: 07. 09. 2016, 14:19:16 »
A pak se dozvíš, že javamani neví, co je to bit, odmítají používat databáze, neúspěšně obíhají jeden pohovor za druhým, nedokážou se tam ani představit a po dopoledním pohovorovém kolečku chodí trollit na roota, jak se mají dobře.

 ;D +1

Mirek

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #112 kdy: 07. 09. 2016, 14:23:09 »

Než budeme pokračovat, zeptám se jestli máš zkušenosti s vedením lidí, s jejich náborem, výběrem, rozvojem a případně i propouštěním.

Díky za odpověď.

Tak jistě, to má skoro každý po několika letech.

Tak to rozhodně nesouhlasím. Ze zkušenosti. Ano, skoro každý o tom umí kecat, ale málokdo ví, co to ve skutečnosti obnáší.

Právě proto nechápu, co tak hloupou otázkou získáš? Kromě opovržení uchazeče.

Tvůj názor ti brát nebudu. U pohovorů je normální se ptát i na věci, které souvisí s technologiemi, ale kandidát je hned na začátku nebude potřebovat. Je výhodou ho při pohovoru lépe poznat, atd...

Mně osobně neustále překvapuje, jak je možné, že někdo na základě informace "Ahoj, jsem programátor a programuju ve vyšších jazycích (hlavně python). Byl jsem u pohovoru, kde jsem dostal na papíru vyřešit úkol, který vypadal zhruba takto:" usoudí, že se na dané pozici nikdy nebude potřebovat nic z bitové aritmetiky a že je úplný nesmysl se na něco podobného ptát.

OMG, každej blbec dnes má svůj tým, nebo dělá manažera. Tak to prostě je, pokud jsi ve firmě delší dobu. Nikdo neřeší, že jsi lopata, která na to nemá. Bohužel to tak je, proto mám problémy, když sám něco nového hledám.

Protože bitová aritmetika je konkrétní znalost, která se běžně nepoužívá a její znalost nic neukazuje. Dej mu radši reálný problém, který nikdy neviděl a uvidíš, jak se chová. Prostě tu otázku dělala nějaká lopata, která si myslí, že je to důležité. Když to nespočítá, tak co zjistíš? Prostě jen šum, které lopaty tvoří.

OK. Takže frustrace a za vše můžou všudypřítomné "lopaty". S tím tady asi nic nenadělám.

Ale stejně by mně zajímalo, proč si myslíš na základě velmi omezené informace od tazatele, že bitovou aritmetiku nepoužije?

Kit

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #113 kdy: 07. 09. 2016, 14:26:03 »
uchovávání a třídění IP adres v databázích ve formě stringů, protože dotyčným matlákům nedocvaklo, že ve skutečnosti jde o jedno 32bitové číslo.

Na tomhle není nic špatného.
??? Opravdu??? 15 bytů místo 4? Větší indexy? Pomalejší vyhledávání? Složitější dotazy? Složitější validace? A to jen proto, že někdo neumí základní bitové operace? No to snad ne...

Můžeš uchovávat oboje. Pokud nevyhledáváš rozsahy, tak je string pohodlnější. Podle tvé logiky bychom museli všechna data uchovávat zkomprimovaná.

Výhodou textových IP adres je, že do takových sloupců můžeš ukládat i adresy pro Sandru Bullock :D

javaman ((

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #114 kdy: 07. 09. 2016, 14:28:43 »
OK. Takže frustrace a za vše můžou všudypřítomné "lopaty". S tím tady asi nic nenadělám.

Ale stejně by mně zajímalo, proč si myslíš na základě velmi omezené informace od tazatele, že bitovou aritmetiku nepoužije?

To jo, je jich moc.

Vůbec to není podstatné. Když ji bude potřebovat, tak se ji naučí za odpoledne. Pokud je to lopata, tak se nenaučí nikdy nic. Informace o tom, jestli umí tohle, nic nepřinese. Hlavně tuším, kde se tyhle testy dávají a tohle není jediná blbost tam. Samozřejmě to může být jinde, ale složení celého testu je pak dost podezřelé.

Trupik

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #115 kdy: 07. 09. 2016, 14:46:58 »
uchovávání a třídění IP adres v databázích ve formě stringů, protože dotyčným matlákům nedocvaklo, že ve skutečnosti jde o jedno 32bitové číslo.

Na tomhle není nic špatného.
??? Opravdu??? 15 bytů místo 4? Větší indexy? Pomalejší vyhledávání? Složitější dotazy? Složitější validace? A to jen proto, že někdo neumí základní bitové operace? No to snad ne...

Můžeš uchovávat oboje. Pokud nevyhledáváš rozsahy, tak je string pohodlnější. Podle tvé logiky bychom museli všechna data uchovávat zkomprimovaná.

Výhodou textových IP adres je, že do takových sloupců můžeš ukládat i adresy pro Sandru Bullock :D
žarty bokom, ale ako do 32 bitov uloží kiwi adresu IPv6?

v

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #116 kdy: 07. 09. 2016, 14:47:57 »
OK. Takže frustrace a za vše můžou všudypřítomné "lopaty". S tím tady asi nic nenadělám.

Ale stejně by mně zajímalo, proč si myslíš na základě velmi omezené informace od tazatele, že bitovou aritmetiku nepoužije?

To jo, je jich moc.

Vůbec to není podstatné. Když ji bude potřebovat, tak se ji naučí za odpoledne. Pokud je to lopata, tak se nenaučí nikdy nic. Informace o tom, jestli umí tohle, nic nepřinese. Hlavně tuším, kde se tyhle testy dávají a tohle není jediná blbost tam. Samozřejmě to může být jinde, ale složení celého testu je pak dost podezřelé.
takže bitové operátory znát nemusí, jakou další část javy je možné či vhodné ignorovat? je nějaká část toho jazyka, která se nedá naučit za odpoledne?

jurdo

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #117 kdy: 07. 09. 2016, 14:48:22 »
Java je pro nejnáročnější projekty a nejlepší programátory

mozes to dolozit nejakymi faktami, alebo sa ti to prisnilo? Kazdy jazyk je urceny na nieco ine, ale zeby Java bola na najnarocnejsie projekty, to si teda pobavil :) (btw. take riadiace systemy do zariadeni su dost narocne a javu nepouzivaju)

Citace
... jsi zůstal u bitů, ale dneska je profi vývoj trochu dál.
hovori ti nieco pojem kryptografia, hashovacie funkcie? tam sa bitove operacie pouzivaju bezne. HW, ktory nepodporuje FP aritmetiku, tiez bezne vyuzitie bitovych operacii. kompresia, spracovanie signalov, networking.
To vsetko su obory, o ktorych nemas ani sajnu, pretoze jedine, co si sa kedy ucil bola Java, a aj to si si precital knizku Naucte se Javu za 21 dni. Ludia v tychto oboroch maju niekedy daleko vyssie platy, ako nejaky javista.

Keby nebol tvoj svet obmedzeny, tak by si netaral taketo nezmysly.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #118 kdy: 07. 09. 2016, 15:06:27 »
Jako Javu nejak nemiluju (je ok, ale nic prevratneho pod sluncem), ale rekl bych, ze na spici rozhodne je. Podle rychlecho pogoogleni je nejlepe placena a na druhem miste s poctem volnych pozic.

IMO ty hw veci na tom nejsou nejak extra dobre platove - C++ vidim na 9. miste a C na 12.

Nevim, co je to za data, ale nejak tak jsem to cekal.

BTW: To, co jste napsal pusobi spis jak z nejakeho vyzkumu skoly. Realne (komercne) se tomu bude venovat velmi malo lidi ve srovnani s IS, weby, aplikacemi na mobil atd. V realu totiz nikdo zdraveho rozumu neimplementuje svuj vlasni sifromaci algoritmus a pokud neni jo koor odbornik s mnoha roky praxe, tak by se nemel poustet ani do implementace proverenych algoritmu. Kompresni alg. to same, vymyslet neco vlastniho vs. vzit vyzkouseny alg. implementovany v rock stable knihovne. Nebo si psat vlastni aritmetiku pro hw, ktery to neumi? To je opravdu tak caste? Bych cekal, ze to jednou udela vyrobce a pak to o nekolik radu vic lidi pouziva, nez kolik bylo potreba k napsani te knihovny.

http://www.codingdojo.com/blog/9-most-in-demand-programming-languages-of-2016/
http://www.business2community.com/tech-gadgets/15-highest-paying-programming-languages-2016-01559832

javaman ((

Re:Bitové operace ve vyšších jazycích
« Odpověď #119 kdy: 07. 09. 2016, 15:09:53 »
+1