Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer

Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #15 kdy: 01. 09. 2016, 22:00:32 »
Zajímavá nabídka zde https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-e450-cerna_4/180887/produkt
ale hovno. pokud nekomu nekdo nabidne TP Edge jako "zajimavou nabidku" tak by si mel poradne naliskat a vypichnout obe oci, aby priste takhle neradil.

Náhodou, s LeHovnem je sranda. Mají ve zvyku prohazovat klávesy <Ctrl> a <Fn>. Víš, jaká je prča pozorovat někoho, jak  chce v IDE spustit program, vypne si Wifinu (a tím se ušmikne od testovacího serveru) a pak přeříkává vybraný slova po K?


Neviditelný

Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #16 kdy: 01. 09. 2016, 22:56:30 »
Zajímavá nabídka zde https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-e450-cerna_4/180887/produkt
ale hovno. pokud nekomu nekdo nabidne TP Edge jako "zajimavou nabidku" tak by si mel poradne naliskat a vypichnout obe oci, aby priste takhle neradil.

Náhodou, s LeHovnem je sranda. Mají ve zvyku prohazovat klávesy <Ctrl> a <Fn>. Víš, jaká je prča pozorovat někoho, jak  chce v IDE spustit program, vypne si Wifinu (a tím se ušmikne od testovacího serveru) a pak přeříkává vybraný slova po K?
U většiny modelů ThinkPadů lze význam levého Ctrl klávesy Fn prohodit v BIOSu.

Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #17 kdy: 01. 09. 2016, 23:09:38 »
Presne tak - pohadky nekoho kdo v zivote evidentne TP nemel. Tohle bylo prvni co jsem na nem udelal.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

nobody(ten pravej)

Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #18 kdy: 02. 09. 2016, 00:08:53 »
Náhodou, s LeHovnem je sranda. Mají ve zvyku prohazovat klávesy <Ctrl> a <Fn>

Thinkpady maji Fn v rohu od "pocatku veku", to ze ostatni znacky jako treba ty tvoje acerkrapy to maji jinak povazuju za dementnost, a vubec je dementnost kdyz vychvalujes Acery a nadavas na Lenovo, to je asi nejaka porucha osobnosti ne? :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #19 kdy: 02. 09. 2016, 00:55:16 »
ACERy jsou nejlepsi. Kup si ACER a usetris za zrcadlo.


kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #20 kdy: 02. 09. 2016, 10:45:57 »
Asi nejlepší je pořídit si postarší Dell ultrabook kolem 10.000 Kč, člověk se přitom nepronese a Linux tam rozběháž v pohodě.

Voidless

Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #21 kdy: 02. 09. 2016, 11:32:16 »
Ahoj,

Nedávno jsem si taky pořizoval nový ntb. Nejdříve jsem si chtěl pořídit nový thinkpad 460p ale nakonec mám http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V3-372-57CW-Subnotebook-Review.166075.0.html.

Notebook používám většinou jako desktop takže mě osobně horší zpracování a klávesnice či displej netrápí. Mám na něm dualboot W10 / Ubuntu 16.04 a jediný problém jsem měl při instalaci dual bootu v UEFI (to jsem si ale zkomplikoval já sám). Jinak vše funguvalo perfektně včetně dotykového displeje, out of box. Výdrž na baterku je v podstatě stejná jako u W10. Co se týče životnosti SSD tak o tom netuším.

Jinak k těm Acerům, 5 let jsem denně používal Aspire 4830TG (Stále funkční a bez vad, ale už mi výkonově nestačí) a bez problémů. Je to dost o štěstí na jaký kus narazíš. Pokud nepotřebuješ extra výkonný stroj tak ten repas nemusí být špatná volba ale nečekej že si výkonově polepšíš.

Pokud s notebookem budeš rozumně zacházet tak bys neměl mít problém s Asusy, Acery apod..

OndrejTom

Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #22 kdy: 02. 09. 2016, 16:18:42 »
Ahoj,
díky za odpověď (i všem ostatním). Repasovaný notebook právě nechci. Kdybych chtěl dvoukilový notebook s výdrží 4 hodiny, pořídím si nějaký "herní" 15,6" notebook. Já jsem právě chtěl od nového notebooku kompaktní rozměry, dlouhou výdrž, únosnou váhu a rozumný výkon. Když jsem si porovnával výkon procesoru svého současného notebooku a toho Aspire s13, tak s13 má skoro o polovinu více bodů v benchmarcích a ani s mým současným notebookem jsem nějak výkonem limitován nebyl (kdyby se mi nezničil ten kloub, asi bych nic nového nepořizoval).

Voidless

Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #23 kdy: 02. 09. 2016, 17:59:09 »
Ta s13 má podle mne lépe řešené panty a celkově zpracování + podsvícenou klávesnice + matný displej (není dotykový +- ?).

Acer V13 má silnější procesor TDP 28W (http://notebook.cz/clanky/technologie/2016/intel-core-i5-6267u) + Iris grafiku + rozšířitelnou paměť na 16 GB (nevím jak s13).

Kdybych ntb nepoužíval z 90% času s externím monitorem a klávesnicí, tak bych si asi pořídil spíš tu s13.

Když jsem si vybíral ntb tak mi přišlo že za těch 5 let nedošlo k nějaké výrazné evoluci + všude cpou U procesory... . Ani jsem pak neměl chuť si něco kupovat ale nakonec jsem rád :) good luck s výběrem

polo

Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #24 kdy: 02. 09. 2016, 22:57:04 »
Acer ma poslednych par rokov slusne prevedenie bez dakych prehreskov, ako jeden z mala sa poucil alebo to ma na svedomi zmena vedenia,vyvojarov ku ktorej doslo.  S13 je zaujimava este zaujimavejsie vyzera P648 alebo coskoro X349 ale dokupil by som si 3 roky on-site zaruku maju ju pomerne lacno, len neviem preco P648 v nemecku ma v zaklade 3 roky zaruku a za 130 eur 5 rokvo on-site ked v CR/SR ma zaklad 2 a moznost rozsirit len na 3 roky on-site(50 eur)

Zrovna lenovo by som k vyrobcom co robia nieco na urovni nezaradil, prakticky kazda rada thinkpadov za poslednych 5 rokov mala daku vadu zvcsa aj 2-3.
Sam som mal T440p:  vetracik recenzia na notebookcheck oznaceny ako gunfire (co odpovedala oni prepdokladali, ze sa jedna o vadu kusu ale nie),  touchpad katastrofa,  klavesnica L shift na zelanie medzernik reagoval tak na 2/3 plochy, od vyroby vadny touchpad(siel vzdy len par vstupov) a niekto to zle poskladal kablik v pante bol zalomeny(nedal ho drazkou kadial mal ist ale rozpucil vedla)  k tomu baterka pol roka a dole o 30% a notebook piskal ako svina, repraciky sumeli ala vodopad ak neboli mute (lenovo pre widle malo upraveny ovladac, ktory vzdy ked nebol signal ich mutol), touchpad bez upraveneho ovladaca nesiel po prebudeni zo spanku.
A to prava zabava dosla s dokovacou stanicou  book sa v nej nevedel restartnut sekol ani prebrat zo spanku.

Ano lenovo tak v priebehu 1-2 rokov opravilo podstatne veci upravou ovladacov pre windows(ktory som nepouzival) vratene problemov s dockom, book som vratil po 4 zavade.

Lenovo ked si prejdete fora kazda rada do zadu ma 2-3 podobne vlastnosti + hodne casto s aopakujuce rovnake vady a co tak cela rada kde nefungovalo HDMI pretoze zle navrhli dosku ale co dame to do predaja a ideme predavat ved nefunkcny port je len drobnost.

Vymenil som to za zbook 14 a to sa nedalo provnat ziadny problem, super chladenie, toouchpad, klavesnica,nikde nic nevrzgalo,  baterka ked som ho po dvoch rokoch predaval hlasila stale plnu kapacitu(aj vydrz odpovedala) a to som ju hodne pouzival.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #25 kdy: 02. 09. 2016, 23:25:52 »
Náhodou, s LeHovnem je sranda. Mají ve zvyku prohazovat klávesy <Ctrl> a <Fn>

Thinkpady maji Fn v rohu od "pocatku veku", to ze ostatni znacky jako treba ty tvoje acerkrapy to maji jinak povazuju za dementnost, a vubec je dementnost kdyz vychvalujes Acery a nadavas na Lenovo, to je asi nejaka porucha osobnosti ne? :)

Do levého dolního rohu od počátku věků patří Control :-)

Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #26 kdy: 02. 09. 2016, 23:40:24 »
a prave proto si to u thinkpadu muze uzivatel nastavit jak mu to vyhovuje.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

polo

Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #27 kdy: 02. 09. 2016, 23:58:25 »
HP,DELL,TOSHIBA aj bussines ACER ma tiez v BIOSE(EFI)  polozku swap FN/CTRL

nobody(ten pravej)

Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #28 kdy: 03. 09. 2016, 00:01:40 »
Do levého dolního rohu od počátku věků patří Control :-)
Thinkpady maji Fn v rohu od "pocatku veku"... kdy Fn na Thinkpad prislo ;)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kompatibilita Linuxu s notebooky Acer
« Odpověď #29 kdy: 03. 09. 2016, 00:06:04 »
Do levého dolního rohu od počátku věků patří Control :-)
Thinkpady maji Fn v rohu od "pocatku veku"... kdy Fn na Thinkpad prislo ;)

Což znamená, že to je kravský výmysl :D