Proč po delší době narůstá použitá paměť u prohlížečů?

v

Re:Proč po delší době narůstá použitá paměť u prohlížečů?
« Odpověď #30 kdy: 01. 09. 2016, 09:37:53 »
Treba ted jsem udelal maly testik. Vcera nez jsem sel spat jsem nechal spusteny Chromium jen se tremi taby po cistem spusteni. Taby byly celkem jednoduche, zadne videa atd. Dnes jsem vstal a Gnome system monitor ukazoval 3.3 GiB fyzicke pameti a 82.7 MiB swapu. Vypnul jsem Chromium s temi tremi a taby a znovu ho s temi tremi taby spustil (mam nastaveno spousteni kde jsem zkoncil). Najednou je to 2.2 GiB fyzicke pameti a 32.1 MiB swapu. Takze k cemu alokoval tolik pameti navic, kdyz jsem s nim behem spanku ani nepracoval?
těžko soudit, kdy nenapíšete jaký software tam běžel

Kit

« Odpověď #31 kdy: 01. 09. 2016, 09:44:42 »
Treba ted jsem udelal maly testik. Vcera nez jsem sel spat jsem nechal spusteny Chromium jen se tremi taby po cistem spusteni. Taby byly celkem jednoduche, zadne videa atd. Dnes jsem vstal a Gnome system monitor ukazoval 3.3 GiB fyzicke pameti a 82.7 MiB swapu. Vypnul jsem Chromium s temi tremi a taby a znovu ho s temi tremi taby spustil (mam nastaveno spousteni kde jsem zkoncil). Najednou je to 2.2 GiB fyzicke pameti a 32.1 MiB swapu. Takze k cemu alokoval tolik pameti navic, kdyz jsem s nim behem spanku ani nepracoval?

Však psal, že Chromium.

Ivan Nový

« Odpověď #32 kdy: 01. 09. 2016, 09:50:05 »
Vy možná ne, ale mohl s ním pracovat někdo jiný :-)

v

« Odpověď #33 kdy: 01. 09. 2016, 09:50:34 »

Však psal, že Chromium.
pardon, vyjádřil jsem se dost nepřesně, myslel jsem v chromiu tj. javascript

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 01. 09. 2016, 10:05:06 »
Proboha, to je snad jedno, jako software/javaskript v tom bezel. Vzdyt to dela kolem 1 GB na tab! To je pece totalni uchylnost. At za to muze, kdo za to muze, je to vsechno spatne. To si clovek na 64 bitech s 16 GB bude moci otevrit celych 16 tabu???

molly

« Odpověď #35 kdy: 01. 09. 2016, 10:22:45 »
Pocitac behem meho spanku urcite nikdo nepouzival.

Bezela tam v jednom tabu jen tato diskuze na root. Ve druhem jedna stranka, ktera ma tak maximalne javascript odpocitavani a ve tretim take jen stranka s javascript odpocitavanim. Vsechny celkem nenarocne. Reklamy zadne (pouzivam adblocker).

« Odpověď #36 kdy: 01. 09. 2016, 10:25:49 »
Takze k cemu alokoval tolik pameti navic, kdyz jsem s nim behem spanku ani nepracoval?
Co takhle úplně obyčejná cache? Když mám v paměti data, u kterých nelze vyloučit, že je budu později potřebovat, není důvod jen tak preventivně je z paměti mazat. Rozumné je smazat je až tehdy, když bude potřeba paměť pro něco důležitějšího. Když jste pak prohlížeč ukončil a znovu nastartoval, není zase důvod do paměťové cache preventivně nahrávat něco, co nejspíš nebude potřeba – protože to nahrání něco stojí.

Kit

« Odpověď #37 kdy: 01. 09. 2016, 10:36:55 »
Takze k cemu alokoval tolik pameti navic, kdyz jsem s nim behem spanku ani nepracoval?
Co takhle úplně obyčejná cache? Když mám v paměti data, u kterých nelze vyloučit, že je budu později potřebovat, není důvod jen tak preventivně je z paměti mazat. Rozumné je smazat je až tehdy, když bude potřeba paměť pro něco důležitějšího. Když jste pak prohlížeč ukončil a znovu nastartoval, není zase důvod do paměťové cache preventivně nahrávat něco, co nejspíš nebude potřeba – protože to nahrání něco stojí.

Proč tedy cache nepromaže, když tu paměť potřebuji na něco důležitějšího?

Ivan Nový

« Odpověď #38 kdy: 01. 09. 2016, 10:46:00 »

Proč tedy cache nepromaže, když tu paměť potřebuji na něco důležitějšího?
http://www.nti.tul.cz/~kolar/os/os-s.pdf

Ivan Nový

« Odpověď #39 kdy: 01. 09. 2016, 10:51:09 »
Proboha, to je snad jedno, jako software/javaskript v tom bezel. Vzdyt to dela kolem 1 GB na tab! To je pece totalni uchylnost. At za to muze, kdo za to muze, je to vsechno spatne. To si clovek na 64 bitech s 16 GB bude moci otevrit celych 16 tabu???
Svět nění lineární. Schválně jsem otevřel 31tabů, spotřeba paměti 4.8 GB celková a to mi tam jede ještě PhpStorm. S dalšími taby spotřeba paměti neroste, odloženo není nic. Operační systém Ubuntu, chyba bude jinde.

« Odpověď #40 kdy: 01. 09. 2016, 11:40:34 »
tvl vase starosti bych chtel mit pri dnesnich cenach RAM (teda kdyz vynecham apple s jejich cenou 8GB RAM za 6400,-)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kit

« Odpověď #41 kdy: 01. 09. 2016, 12:08:15 »
tvl vase starosti bych chtel mit pri dnesnich cenach RAM (teda kdyz vynecham apple s jejich cenou 8GB RAM za 6400,-)

Nemám možnost zvětšit RAM. Je na desce připájena natvrdo. Ocením tedy prohlížeč, který umí s tou RAM hospodařit tak, aby nepadal.

molly

« Odpověď #42 kdy: 01. 09. 2016, 12:25:15 »

Verte tomu nebo ne, ale jsou i lide, kterym jde o to, aby byly veci (programy) perfektni. To ze je dnes pamet levna, jeste neznamena, ze by se mely programy delat nekvalitne, aby s ni plytvaly.

« Odpověď #43 kdy: 01. 09. 2016, 12:54:24 »
molly: Tak si zaplat vyvojare kteri ti to napisou "lepe".  Zkus nekdy podnikat, pak te podobne pubertalne idealisticke myslenky prejdou,.

kit: to je proste tvuj boj, ze si neumis vybrat odpovidajici HW. zkus treba Links/Lynx... pak treba mozna zkus nejaky prohlizec pouzivat s vypnutym JS.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

molly

« Odpověď #44 kdy: 01. 09. 2016, 13:04:03 »
to je jedno: Links/Lynx ale bohuzel v dnesni dobe uz neni pouzitelny pro vetsinu veci, co lide na webu delaji. Tak max na cteni diskuze zde na rootu.