Služba XY je predplatená služba, ktorá sa zakladá na cyklickom odosielaní SMS

kozec

Zdravim.

Presne v prostriedku hlavnej stranky Root.cz vidim odkaz s textom "Stiahnúť teraz: Download. Rýchlo a bezpečne". Kliknutie nanho presmeruva na toto:

http://imgur.com/a/WUUM7

( hXXp://promo.playweez.sk/ppwzsk/lp_fkdownload/e2e2e2_930419_black_930419_930419_white/?ext_code=Google-c-c---99099842444-www.root.cz&gclid=CPKfrN-E1c4CFaMW0wodkgYHcg )


Nemyslim si, ze by reklama na podobne weby patrila na stranku, ktora ziada o vynimku v AdBlocku. Tento druh reklam je presne dovod, preco "menej skusenym" uzivatelom AdBlock instalujeme.


Díky moc za nahlášení i podrobnosti. Omlouvám se za to, je to hodně nepříjemné i pro nás. Předal jsem to kolegovi, který to musí nahlásit do té reklamní sítě a oni to prozkoumají a zablokují. Bohužel je to takhle složité. Mělo by to ale proběhnout rychle.

Lol Phirae

Tak to kluci hlavně důkladně prozkoumejte a zablokujte a pak si zas nezapomeňte zahekat, jak ti zlí čtenáři blokují reklamu, kterou ochotně zveřejňujete od každého hovna, co cestou utrousí pětník.

Dementi.

Tohle není reklama, která by šla přes nás. Pochází to z automatizovaného RTB systému, který provozuje někdo jiný. Bohužel tímhle směrem cpou čím dál častěji peníze i seriózní inzerenti. Průšvih je, že jim tam občas projde i něco takového nebo mají špatně zařazenou reklamu mimo kategorie, které na webu nechceme (je tam obecný filtr témat) a pak projdou i věci, které jsme výslovně zakázali.

Mě to štve stejně jako vás, ale neumím s tím bohužel udělat víc než to nahlásit.

Lol Phirae

Tohle není reklama, která by šla přes nás. Pochází to z automatizovaného RTB systému, který provozuje někdo jiný.

Jasně, a ten automatizovaný RTB systém vám na web nacpali hackeři. No jak říkám, každý svého štěstí strůjcem.

Mě to štve stejně jako vás, ale neumím s tím bohužel udělat víc než to nahlásit.

Tak jasně, já vám zase hlásím, že pokračuju v blokování těchto reklamních hoven a budu v něm pokračovat do doby, než ty hovna začnete v rámci pudu sebezáchovy hromadně odmítat. Myslím tím všechny členy té vaší samo"regulační" šáskárny jménem SPIR/NetMonitor.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak jiste, za vsechno muze Root a pan Krcmar osobne. Jen se nezynyrujte a nandejte mu to. Bijte je a nikoho nezivte! Koneckoncu, hlavni naplni prace redaktora je nechat si od kdekoho nadavat do dementu.

BTW, kdyz vas ty reklamy tolik toci, staci se slozit a Rootu kazdy mesic uhradit zisk, ktery by meli z reklam a oni s nimi prestanou opruzovat.

Lol Phirae

Tak jiste, za vsechno muze Root a pan Krcmar osobne. Jen se nezynyrujte a nandejte mu to. Bijte je a nikoho nezivte!

Za to si můžou vydavatelé společně a nerozdílně. Počínaje érou skyscaperů, interstitials a řvoucích blikajících flashových hrůz, které nadšeně přijímali. Od té doby žádný pokrok nevidím - ono to sice vůbec nefunguje, ale přece když pohřbíme obsah do čím dál tím větších hald reklamních sraček, to na to snad konečně někdo omylem klikne, to přece musí vyjít!!!

Že to furt nefunguje? No nevadí, přidáme dalších pár mega rozbitých šmírovacích javaskriptů za účelem "cílené" reklamy - rozuměj: budem ti rvát ještě dva měsíce do chřtánu to, co jsi předevčírem koupil a co už tě (logicky) na dalších několik let nezajímá. To přece MUSÍ vyjít!!!

Co na tom, že vlastní produkt dávno zmizel a (prachmizerný) obsah už funguje jen jako návnada pro inzerenty - čím prolhanější a bulvárnější titulek, tím lepší - snad na to konečně !!! někdo klikne a přijdou ty prachy za zobrazení reklamy...

BTW, kdyz vas ty reklamy tolik toci, staci se slozit a Rootu kazdy mesic uhradit zisk, ktery by meli z reklam a oni s nimi prestanou opruzovat.

Když ti serou na hlavu, slož se jim na kanalizaci.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Hele a co takle, kdybys napsal sefstvu Iinfo? Nebudes se prece dohadovat s redaktorem, ktery o tom nerozhoduje, zajdi rovnou za vrchnosti. Co jsem tak zatim pochytil, jsou to pekni borci.

Tomáš Krause

  • *
  • 20
  • Pokud mě potřebujete kontaktovat, použijte e-mail.
    • Zobrazit profil
    • Osobní web
    • E-mail
Dobrý den,

díky za upozornění, doména playweez.sk je už zablokovaná, pokud by se stejná reklama ještě objevila, pošlete kromě screenshotu i URL, na které vede (ne kam se dostanete po kliknutí, ale i to, kam vede klik).

Sítí, které do RTB reklamy dodávají, je mnoho a bohužel neexistuje možnost jak reklamy schvalovat předem - jsou většinou cílení na vás jako osobu, ne na web. A věřte, že už je pár sítí, které máme zablokované úplně právě proto, že nedokázaly ohlídat to, aby neposílaly podobná svinstva.

klinger

jsou většinou cílení na vás jako osobu, ne na web.

To je právě to, co se mi silně nelíbí. Produkt, který se obchoduje, mají být vaše články, váš
web. Já jako osoba odmítám být produktem, který je obchodován.

Zatím jedinný způsob, jak to můžu odmítnout, je AdBlock + Disconnect.

huggog

jsou většinou cílení na vás jako osobu, ne na web.

To je právě to, co se mi silně nelíbí. Produkt, který se obchoduje, mají být vaše články, váš
web. Já jako osoba odmítám být produktem, který je obchodován.

Zatím jedinný způsob, jak to můžu odmítnout, je AdBlock + Disconnect.

to není jediná možnost viz http://www.root.cz/podporte/
To by měla být pro tebe ideální varianta, nebudeš mít reklamy a i ten obchod, který vyžaduješ, tam bude

kozec

Zdravim opat.

http://pasteboard.co/wR3k0HIO.png

Link smeruje na:

Kód: [Vybrat]
hXXps://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=CBvVpIBPRV7CHOIjSxgLI7I6AAeHptK1FnO7j8_ICwI23ARABIKrbwR9gwAWgAYG51qQDyAECqQLgQ02haN-yPqgDAcgDwQSqBMUBT9DVpxjh9AFC-vMU3cJFFfApu_FK8tsp-GSJemb0E20-Zoe4xcq_ow-csc5rOf36e7Isn8-IHXHSd1VBWTXQoPQO9bDB41hiLFV1g7F68BVyCQ-iH5G_1uqDU3QFrEi6YPQHWhk0zlq_CFlCgpBjEEfa6ngvMXMLQc8gBdT7zVG0VK0w0ni5b3icaeYcM0-Ng7XJwJZzXOv-IH3mhmXOyb622w-RX8rcgi6PwDltcUysg47OGDmW87JxUmeavCSo2cHhvf2IBgGgBgKAB-fGqVuoB4HGG6gHpr4b2AcB2BMM&num=1&cid=CAASEuRo16h9HUZPl9HDJMzbd7P-_Q&sig=AOD64_0utL40Dlael_fr_rUcovOcbElFZw&client=ca-pub-6737213819139212&nm=7&mb=2&bg=!-fql-uJEN6x0iODlDWoCAAAANFIAAAAamQGMAJbyB8Kb5HqI2N_4a9nE-xpKU6py7D5Hc5f7l5LZy3Md-gNbss6rjSS3tgDZOdlj6n6ced8orZ0-6k4Vv35PjppftihdVCx9uukNJYydVQ2xfw26A0CLwogk0TuJOYEgx_R_7Y4q61m6gh7zLKu6exXkcEWhooxB80o8vI9eo_hHQrAlSaH-iW9LY1AYYiClcQQZBMnqD5d_47doKQ5WOKxqceyMnDnZcIMMQbod6YZ7Yz8jhQgx41XuoRrk0xroQyo_TcTxj-soAXbi94oMN5w64isOfmuHCvjxcM0wb7ZgzrraRVKUFLXf1piiFwzx_obAsfSd58dqMeZQCITkxeXYCVPEtn5TAW7wZVqDBXEAV69EYZBlG6C2TnX8rVeWHXwUav3PpNBCTBMxEddRPkzKw-bqS6MnsOs3MJVSjBY68fNufmb9bMfnrJvpfxMys-IFINVuVPSwyzwBCto__f2QyEoT2CEo1OFTR4gGE1wQCPRelhZbc3kgrthOrnuuHr_up3mz0LPXnecy&adurl=http://promo.playweez.sk/ppwzsk/lp_fkdownload/e2e2e2_930419_black_930419_930419_white/%3Fext_code%3DGoogle-c-c-online%2520zdarma--99353986244-www.root.cz

po kliknuti

Kód: [Vybrat]
hXXp://promo.playweez.sk/ppwzsk/lp_fkdownload/e2e2e2_930419_black_930419_930419_white/?ext_code=Google-c-c-online%20zdarma--99353986244-www.root.cz&gclid=CJbw1qKh_84CFUafGwodr7sCsQ

Potesujuce je aspon, ze ho blokuje AV co mame v praci nasadeny.
Akurat takymto tempom za chvilu zablokuje aj vas  :D