Zdroje k rozvoji OOP myšlení

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #135 kdy: 22. 08. 2016, 18:10:48 »
To je dost velká divnost. doesNotUnderstand (a to samé v bledě modrém v Javě nebo C#) je vhodné tak pro nějakou proxy, jinak tu už nějaký ten pátek máme statické typování :) ...

Co s tím má společné statické typování?
Hodně, protože zamezí zbytečným stupidním chybám za běhu.


Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #136 kdy: 22. 08. 2016, 19:36:04 »
dědit z NSObject se dá jen na OS X, na Linuxu ne,
Aha, já jsem myslel, že pro Swift na Linuxu používají nějaký GNUStep nebo něco takovýho. Tak to je špatný, no.

Neřešte to, prostě mi pošlete odkaz s popisem, jak to v C# funguje. Děkuji.
http://blog.root.cz/babel/nerozumim/

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #137 kdy: 22. 08. 2016, 20:30:23 »
dědit z NSObject se dá jen na OS X, na Linuxu ne,
Aha, já jsem myslel, že pro Swift na Linuxu používají nějaký GNUStep nebo něco takovýho. Tak to je špatný, no.

Na Linuxu je čistý Swift bez ObjC, není tam ani libobjc a Foundation přepsali do Swiftu. Celou tu šaškárnu s ObjC Apple spáchal jen kvůli použití svého veleúžasného nového jazyka na OS X a iOS. Upřímně, nijak mi na Linuxu ObjC nechybí, měl  jsem tam s ním tu čest, žádné zváštní problémy tam nebyly, ale rozchodit ho je dost pracné a ve srovnání se Swiftem nic nového/lepšího nepřináší.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #138 kdy: 24. 08. 2016, 14:01:41 »
To je dost velká divnost. doesNotUnderstand (a to samé v bledě modrém v Javě nebo C#) je vhodné tak pro nějakou proxy, jinak tu už nějaký ten pátek máme statické typování :) ...

Co s tím má společné statické typování?
Hodně, protože zamezí zbytečným stupidním chybám za běhu.
Navzdory tomu, že jsem zapřisáhlý příznivec statického typování - OOP se statickým typováním nesouvisí. A sice si myslím, že je Python díky absenci typován špatný jazyk, ale je to jen otázka volby. Nelze jen tak prohlásit, že díky tomu, že máme jazyky se statickým typováním, tak že všechno ostatní nemůže chtít nikdo používat.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #139 kdy: 24. 08. 2016, 14:11:36 »
To je dost velká divnost. doesNotUnderstand (a to samé v bledě modrém v Javě nebo C#) je vhodné tak pro nějakou proxy, jinak tu už nějaký ten pátek máme statické typování :) ...

Co s tím má společné statické typování?
Hodně, protože zamezí zbytečným stupidním chybám za běhu.
Navzdory tomu, že jsem zapřisáhlý příznivec statického typování - OOP se statickým typováním nesouvisí. A sice si myslím, že je Python díky absenci typován špatný jazyk, ale je to jen otázka volby. Nelze jen tak prohlásit, že díky tomu, že máme jazyky se statickým typováním, tak že všechno ostatní nemůže chtít nikdo používat.
To je ale hodně mimo téma. Diskuse byla o doesNotUnderstand, které mají i některé statické jazyky (Java) a závěr byl, že statické typování je rozumné používat všude, kde to je možné. V případě nutnosti se pak sáhne k zachycení volání a přesměrování, v C# pomocí dynamic, od čehož se tato diskuse rozvinula.


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #140 kdy: 24. 08. 2016, 14:57:36 »
To je dost velká divnost. doesNotUnderstand (a to samé v bledě modrém v Javě nebo C#) je vhodné tak pro nějakou proxy, jinak tu už nějaký ten pátek máme statické typování :) ...

Co s tím má společné statické typování?
Hodně, protože zamezí zbytečným stupidním chybám za běhu.
Navzdory tomu, že jsem zapřisáhlý příznivec statického typování - OOP se statickým typováním nesouvisí. A sice si myslím, že je Python díky absenci typován špatný jazyk, ale je to jen otázka volby. Nelze jen tak prohlásit, že díky tomu, že máme jazyky se statickým typováním, tak že všechno ostatní nemůže chtít nikdo používat.
To je ale hodně mimo téma. Diskuse byla o doesNotUnderstand, které mají i některé statické jazyky (Java) a závěr byl, že statické typování je rozumné používat všude, kde to je možné. V případě nutnosti se pak sáhne k zachycení volání a přesměrování, v C# pomocí dynamic, od čehož se tato diskuse rozvinula.
Tak si možná jen nerozumíme.

doesNotUnderstand je důležitá až zásadní vlastnost OOP. Statické typování OOP nepotřebuje (i když v praxi je to mnohem důležitější pattern). A vzhledem k subjektu vlákna...


zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #141 kdy: 24. 08. 2016, 15:31:47 »
To je dost velká divnost. doesNotUnderstand (a to samé v bledě modrém v Javě nebo C#) je vhodné tak pro nějakou proxy, jinak tu už nějaký ten pátek máme statické typování :) ...

Co s tím má společné statické typování?
Hodně, protože zamezí zbytečným stupidním chybám za běhu.
Navzdory tomu, že jsem zapřisáhlý příznivec statického typování - OOP se statickým typováním nesouvisí. A sice si myslím, že je Python díky absenci typován špatný jazyk, ale je to jen otázka volby. Nelze jen tak prohlásit, že díky tomu, že máme jazyky se statickým typováním, tak že všechno ostatní nemůže chtít nikdo používat.
To je ale hodně mimo téma. Diskuse byla o doesNotUnderstand, které mají i některé statické jazyky (Java) a závěr byl, že statické typování je rozumné používat všude, kde to je možné. V případě nutnosti se pak sáhne k zachycení volání a přesměrování, v C# pomocí dynamic, od čehož se tato diskuse rozvinula.
Tak si možná jen nerozumíme.

doesNotUnderstand je důležitá až zásadní vlastnost OOP. Statické typování OOP nepotřebuje (i když v praxi je to mnohem důležitější pattern). A vzhledem k subjektu vlákna...
Myslím, že se celkem shodujeme. Mně osobně doesNotUnderstand dost chybí v jazycích, které ho nemají. Na druhou stranu statické typování vidím jako užitečnou pomůcku zamezující chybám už při kompilaci.

jpu

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #142 kdy: 31. 03. 2017, 14:52:33 »
Co si myslite o vyrokoch tychto ludi na adresu OOP?

Kit

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #143 kdy: 31. 03. 2017, 15:36:18 »
Co si myslite o vyrokoch tychto ludi na adresu OOP?

Myslím si, že (na rozdíl od nekrofilů) přemýšlí a diskutují.

javaman ()

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #144 kdy: 31. 03. 2017, 15:46:05 »
Co si myslite o vyrokoch tychto ludi na adresu OOP?

Můj názor je:

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #145 kdy: 31. 03. 2017, 15:54:08 »
Pokud jste nevideli ta videa od Kaye (otec "praveho" OOP) postovana v jinem topicu, tak urcite doporucuju.
Treba tohle Is it really "Complex"? Or did we just make it "Complicated"?

javaman ()

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #146 kdy: 31. 03. 2017, 16:06:35 »
Pravého :D Otec bude, ale nikdo to moc nepoužívá a tuším, že bude nějaký důvod...

phi

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #147 kdy: 31. 03. 2017, 17:03:42 »
Co si myslite o vyrokoch tychto ludi na adresu OOP?
ja mam tyhle diskuse rad, je tu spousta balastu, pravd, polopravd i nesmyslu, ale vetsinou je to pomerne inspirativni - clovek se tak zamysli co by si mel precist nebo proc je tohle tvrzeni vlastne blbost nebo naopak perla hozena do prasecaku.

javaman ()

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #148 kdy: 31. 03. 2017, 17:14:07 »
Pokud jste nevideli ta videa od Kaye (otec "praveho" OOP) postovana v jinem topicu, tak urcite doporucuju.
Treba tohle Is it really "Complex"? Or did we just make it "Complicated"?

Nic tak nudného a o ničem jsem dlouho neviděl. Se pak nedivím, proč to nikdo nepoužívá :D O co tam teda šlo? Jsem to musel za půlkou vypnout, protože to bylo k ničemu.

jpu

Re:Zdroje k rozvoji OOP myšlení
« Odpověď #149 kdy: 31. 03. 2017, 17:41:18 »
Kurna, teraz som si uvedomil, ked to tak citam, ze som zabudol pridat link. Zaujimal ma nazor na vyjadrenia tych ludi ohladom OOP
http://www.yegor256.com/2016/08/15/what-is-wrong-object-oriented-programming.html