Aplikácia pre evidenciu dát v PHP

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #15 kdy: 08. 08. 2016, 11:47:00 »
Ano, je možné si "naklikat" vlastní datové modely
Pokud se nekdo zeptal tak jak se zeptal tak predpokladam nulove znalosti programovani. V Drupalu si dokaze obycejny power-user po chvilce udelat komplet administracni rozhrani, reporty, opravneni, verzovani zaznamu apod. Jinak samozrejme souhlasim, ze clovek ktery umi ... (dopln si co chces - nette, symfony, django, RoR ...) si neco takovyho opravdu napise za par minut. Clovek ktery vi, ze programovani je cizi jazyk tezko.

Zalezi co od toho chce a co od toho muze chtit do budoucna.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


ivan

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #16 kdy: 08. 08. 2016, 12:16:42 »
Čakal som, že mi poradíte nejaké aplikácie ako PHP Grid alebo DaDaBIK, prípadne nejaký jednoduchý skladový program.

To, čo má aplikácia robiť je jednoduché:
  • obrazovka č.1  načítanie materiálu - operátor zadá kód tovaru/materiálu, ak existuje, tak sa zobrazí obrazovke č.2
  • obrazovka č.2 výdaj materiálu - operátor zadá počet kusov materiálu pripraveného na vydanie
  • report - štatistika počtu vydaného materiálu za určitú časovú jednotku (napr. za júl 2016 bolo vydaných 123 kusov matice M8, 214 kusov klincov...)
V databáze sa musí evidovať kto a kedy vydal konkrétny materiál.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #17 kdy: 08. 08. 2016, 12:27:00 »
Čakal som, že mi poradíte nejaké aplikácie ako PHP Grid alebo DaDaBIK, prípadne nejaký jednoduchý skladový program.

To, čo má aplikácia robiť je jednoduché:
  • obrazovka č.1  načítanie materiálu - operátor zadá kód tovaru/materiálu, ak existuje, tak sa zobrazí obrazovke č.2
  • obrazovka č.2 výdaj materiálu - operátor zadá počet kusov materiálu pripraveného na vydanie
  • report - štatistika počtu vydaného materiálu za určitú časovú jednotku (napr. za júl 2016 bolo vydaných 123 kusov matice M8, 214 kusov klincov...)
V databáze sa musí evidovať kto a kedy vydal konkrétny materiál.
Takže kromě samotných čachrů s DB taky správa uživatelů a kdoví, co ještě...

Dalvik

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #18 kdy: 08. 08. 2016, 12:38:09 »
No vies.
A idealne nech to niekto nakonfiguruje pripadne dopise potrebne kusky kodu tak aby to makalo presne ako potrebujes.
Vies nechcem byt debil ale open-source ako uz niekto pisal Drupal.
Na upravy ako chces ty si zaplat firmu - pripadne studenta co to cele nakonfiguruje podla tvojej predstavy.
Tak nahrubo cena okolo 200 - 1000e.
Ak hladas nieco ako radu ze toto si stiahny a uplne to pojde pripadne dobru dusu co ty to nakoniec aj ta bude musiet nakonfigurovat (mozno to nevies ale urcite budes potrebovat aj spravu uzivatelov a milion veci k tomu) tu asi tazko najdes..... vseobecne to tazko niekde najdes vo all in for you free.

Ak sa ti nepaci moja odpoved tak si precitaj vlakno znova. Mas tu tak 10 tipov ako na to ale myslim ze najviac easy pre teba bude cesta - firma/student a projekt na kluc

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #19 kdy: 08. 08. 2016, 12:40:36 »
Nevím jak ty, ale většina lidí (včetně mě) peníze potřebuje pro uspokojení svých základních potřeb a zadarmo nic v žádném obchodu nedostane.

Většina lidí z IT má ty základní potřeby dávno zajištěné, a zbývá jim hromada prostředků na to se věnovat také něčemu jinému, než jen vydělávání peněz. Třeba na řešení zajímavých problémů, čímž se současně vzdělávají a zdokonalují. (Z jistého pohledu je to stále obchod - někdo dostane produkt který potřebuje, druhý dostane zaplaceno v podobě nových schopností. Není potřeba si neustále vyměňovat malé zelené papírky.)


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #20 kdy: 08. 08. 2016, 12:45:43 »
Proč mám sto chutí na to sednout a tu kravinku mu prostě napsat? Připomeňte mi někdo prosím, proč se zadarmo nepracuje, nebo to nevydržím a udělám to :D

Kit

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #21 kdy: 08. 08. 2016, 12:54:09 »
Proč mám sto chutí na to sednout a tu kravinku mu prostě napsat? Připomeňte mi někdo prosím, proč se zadarmo nepracuje, nebo to nevydržím a udělám to :D

Nejsi sám, také bych to už měl hotové. Jenže okolní text prvního příspěvku mě zabrzdil. Mám zkušenost, že pro někoho, kdo nemá čas, se nevyplácí dělat něco zadarmo.

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #22 kdy: 08. 08. 2016, 13:05:51 »
Proč mám sto chutí na to sednout a tu kravinku mu prostě napsat? Připomeňte mi někdo prosím, proč se zadarmo nepracuje, nebo to nevydržím a udělám to :D
Ja bych se do toho nepoustel primarne z duvodu zadani.
cca 6 druhov dát (stĺpcov) v databáze
Co tim chtel autor rict? Pokud tim myslel 6 atributu daneho zbozi(a spojeni "6 druhu dat" se da pochopit jako 6 druhu prodavaneho zbozi...) tak evidentne netusi co to obnasi okolo - urcite u kazde polozky bude chtit mit vyresene kdo ji udelal (= tabulka uzivatelu, reseni prihlasovani apod.). Casem bude chca nechca chtit ruzny ajaxovy vyfikundace atd.
Co treba storno? Zakaznik neprebere dobirku, reklamace neco vrati na sklad apod. Casem tam bude chtit ceny na pocitani inventur, ale o pocitani pres FIFO neco zjisti az pri dalsi inventure...

Ten clovek tak jak to napsal to je jen na problemy takovej "zakaznik".
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #23 kdy: 08. 08. 2016, 13:07:38 »
Proč mám sto chutí na to sednout a tu kravinku mu prostě napsat? Připomeňte mi někdo prosím, proč se zadarmo nepracuje, nebo to nevydržím a udělám to :D

Nejsi sám, také bych to už měl hotové. Jenže okolní text prvního příspěvku mě zabrzdil. Mám zkušenost, že pro někoho, kdo nemá čas, se nevyplácí dělat něco zadarmo.

Jo, už jsem si vzpoměl, proč to nemám dělat... protože potom budu ještě dva měsíce řešit drobnost sem a drobnost tam, a barvu tlačítek a obrázek na pozadí... A jelikož jsem takovej dobrák, že nerad někoho posílám do někam, tak je lepší to nedělat :)

Kit

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #24 kdy: 08. 08. 2016, 13:18:21 »
Proč mám sto chutí na to sednout a tu kravinku mu prostě napsat? Připomeňte mi někdo prosím, proč se zadarmo nepracuje, nebo to nevydržím a udělám to :D

Nejsi sám, také bych to už měl hotové. Jenže okolní text prvního příspěvku mě zabrzdil. Mám zkušenost, že pro někoho, kdo nemá čas, se nevyplácí dělat něco zadarmo.

Jo, už jsem si vzpoměl, proč to nemám dělat... protože potom budu ještě dva měsíce řešit drobnost sem a drobnost tam, a barvu tlačítek a obrázek na pozadí... A jelikož jsem takovej dobrák, že nerad někoho posílám do někam, tak je lepší to nedělat :)

Přesně. Myslíš si, že tu hodinku mu můžeš věnovat. Už v dalším příspěvku je vidět, že vlastně chce skladový program.

Ovšem i tohle má řešení: Až si začne vymýšlet, tak ho místo posílání někam pošleš pro ty zelené (resp. modré) papírky.

gl

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #25 kdy: 08. 08. 2016, 13:39:03 »
Kdybys tohle dělal pro svou potřebu tak to uděláš za půl hodiny. Problém je ten, že zadavatel nezná omezení toho řešení co používáš a vymýšlí si featury, které jsou dost pracné. Proto jsou různá hotová řešení dost často nepoužitelná pro zakázkové aplikace. Ohýbání podle hloupých požadavků zákazníka je pracnější než to napsat na míru.

j

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #26 kdy: 08. 08. 2016, 18:25:37 »
Čakal som, že mi poradíte nejaké aplikácie ako PHP Grid alebo DaDaBIK, prípadne nejaký jednoduchý skladový program.

To, čo má aplikácia robiť je jednoduché:
  • obrazovka č.1  načítanie materiálu - operátor zadá kód tovaru/materiálu, ak existuje, tak sa zobrazí obrazovke č.2
  • obrazovka č.2 výdaj materiálu - operátor zadá počet kusov materiálu pripraveného na vydanie
  • report - štatistika počtu vydaného materiálu za určitú časovú jednotku (napr. za júl 2016 bolo vydaných 123 kusov matice M8, 214 kusov klincov...)
V databáze sa musí evidovať kto a kedy vydal konkrétny materiál.

Jinak receno, chces skladovej system ... tak si nejakej z tech tisicu ... proste kup. Protoze jak tu bylo receno, to tvoje easy zadani obsahuje mozna par tisic clovekohodin, protoze to bude a jeste tohle a jeste tamto. JInak te upozornim, ze podobny systemy si drtiva vetsina firem necha psat na miru, protoze zadnej z tech co si muze koupit nebude umet presne to, co zrovna ty chces. Jo, pocitej ze kdyz to bude hodne levny, tak za desitky tisic.

Dzavy

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #27 kdy: 08. 08. 2016, 18:30:27 »
Mne se docela osvedcilo tohle: https://www.sqlmaestro.com/products/mysql/phpgenerator/

Proste jenom navrhnes strukturu DB a ono to podle toho vygeneruje editacni rozhrani v phpku. Ma to i free verzi, ale ta placena neni draha a umi spoustu super veci (WYSIWYG editor, Record-level security, atd.)

e3k

Re:Aplikácia pre evidenciu dát v PHP
« Odpověď #28 kdy: 08. 08. 2016, 20:20:28 »
ja by som zobral nake zbieratko dat (netusim co budete vediet viac) a nejaky reportovaci system no a potom bud namotovat reporting na data bo preklapat data do reportovacieho systemu. v pripade ze existuju take 2 fajn systemy tak by kodiaca robota nemala byt taky problem.