Používá se někde Java SE? Zajímavý projekt na EE či Spring?

javaman (však vy víte)

A? Ptáš se na Javu, nebo na ty startupy? Java je superrychlá, tak se dá použít všude. Ale startupy obvykle žádné bankovní transakce nedělají :D


Lama

Tuším, že v Libre office.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A? Ptáš se na Javu, nebo na ty startupy?
Nevšiml jsem si, že příspěvek resetoval během psaní a můj text zmizel. Ptal jsem se na konkrétní příklad startupu, kde se dělá něco zajímavějšího než databáze, co nedá běžná "lopata". Co jsem viděl, startupy vymýšlejí ptákoviny.

Michal Kovačič

Obávám se, že užití jazyka nemá se zajímavým nasazením moc co dělat. Z mého pohledu jde o celkem normální vývoj IT - to se dostalo na úroveň pásové výroby, kdy se řeší dookola stejné věci. Dobrodružství z IT zmizelo před 20-ti lety :-)

Dnes doporučuji si najít něco co baví vás nejspíše daleko od Evropy, nebo vlastní firmu nebo úplně jiný obor - biotechnologie, nano technologii, dopravu do vesmíru (u soukromníků)...

U nás bych možná doporučil FEI v Brně, kde dělají elektrónové mikroskopy a SW pro ně.

atarist

Že to fakt frčí. Třeba jako transakce v bankách.

Prosím nepoužívej termín "realtime", když nevíš co znamená. Tímto se zbytečně zhazuješ a nastává otázka, jak je to s ostatními tvými znalostmi,


Ivan Nový

Obávám se, že užití jazyka nemá se zajímavým nasazením moc co dělat. Z mého pohledu jde o celkem normální vývoj IT - to se dostalo na úroveň pásové výroby, kdy se řeší dookola stejné věci. Dobrodružství z IT zmizelo před 20-ti lety :-)

Dnes doporučuji si najít něco co baví vás nejspíše daleko od Evropy, nebo vlastní firmu nebo úplně jiný obor - biotechnologie, nano technologii, dopravu do vesmíru (u soukromníků)...

U nás bych možná doporučil FEI v Brně, kde dělají elektrónové mikroskopy a SW pro ně.
Dobrodružství bylo v IT minimum vždy, 90% to bylo rutinní zpracování dat, ve světě PC to vypadalo, že je to dobrodružné, protože se objevovalo objevené co už dávno na mainframech fungovalo.

Ptal jsem se na konkrétní příklad startupu, kde se dělá něco zajímavějšího než databáze, co nedá běžná "lopata". Co jsem viděl, startupy vymýšlejí ptákoviny.
Nepoužíval bych termín "startup", to je zbytečně zavádějící. Je spousta malých firem, které dělají zajímavé věci. Třeba u nás v Energomonitoru děláme programátorsky netriviální věci, abych si přihřál polívčičku :) (streamové, individuálně konfigurovatelné zpracování dat, kroužení kolem Mqtt, Kafka, Spark, InfluxDb, Docker, microservices... firmwary pro embedded... Python, Java,Scala,Elixir,...) Na startubjobs.cz najdeš takových firem relativně hodně.

Ve velkých firmách se logicky na zajímavé kreativní věci narazí míň často z principu věci - pokud mám armádu programátorů, tak je potřebuju nějak řídit a potřebuju od nich dostat předvídatelný výsledek, kreativitu tam moc nechci, ta se koncentruje v analytických a hlavně R&D týmech, které jsou logicky malé, takže se tam dostane menšina lidí. I když pokud vím, třeba i takový Seznam do svého R&D pořád nabírá.

javaman ()

Jak píše Mirek, lopaty. Přesně něčeho takového jsou teď hromady, protože peníze se nevyplatí držet.

Malé firmy ale platí málo a Seznam je extrém. Tam bych šel fakt jen pokud tě někdo sponzoruje. Tým tam určitě mají, ale pokud nemají peníze, tak kvalita samozřejmě bude velice bídná.

javaman ()

Že to fakt frčí. Třeba jako transakce v bankách.

Prosím nepoužívej termín "realtime", když nevíš co znamená. Tímto se zbytečně zhazuješ a nastává otázka, jak je to s ostatními tvými znalostmi,

Jasný, v bankách žádná omezení nejsou a až to bude, tak to bude :D Pohodička.

Zelenac

Tak seznam.cz a napojene weby staci jen chvili pouzivat a je jasne jakou uroven to asi bude mit v te firme.

Tak seznam.cz a napojene weby staci jen chvili pouzivat a je jasne jakou uroven to asi bude mit v te firme.
Každý může míru triviálnosti posoudit sám: https://www.youtube.com/watch?v=uOpjruZ7kXU

Zelenac

Tak seznam.cz a napojene weby staci jen chvili pouzivat a je jasne jakou uroven to asi bude mit v te firme.
Každý může míru triviálnosti posoudit sám: https://www.youtube.com/watch?v=uOpjruZ7kXU

Jo, zřejmě jsou tam i zajímavé věci, pokud teda tam nejdeš dělat něco s Javou.

Kit

Prosím nepoužívej termín "realtime", když nevíš co znamená. Tímto se zbytečně zhazuješ a nastává otázka, jak je to s ostatními tvými znalostmi,

Jasný, v bankách žádná omezení nejsou a až to bude, tak to bude :D Pohodička.

V bance nemají realtime aplikace žádné rozumné uplatnění.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Že to fakt frčí. Třeba jako transakce v bankách.

Prosím nepoužívej termín "realtime", když nevíš co znamená. Tímto se zbytečně zhazuješ a nastává otázka, jak je to s ostatními tvými znalostmi,
Ne že bych nesouhlasil, ale to samé platí i pro někoho, kdo je schopný napsat "zhazuješ".

javaman ()

Tak seznam.cz a napojene weby staci jen chvili pouzivat a je jasne jakou uroven to asi bude mit v te firme.
Každý může míru triviálnosti posoudit sám: https://www.youtube.com/watch?v=uOpjruZ7kXU

Jo, zřejmě jsou tam i zajímavé věci, pokud teda tam nejdeš dělat něco s Javou.

Javu tam snad ani nemají, protože za ty drobné, které nabízejí, seženou tak patlaly v Pythonu/JS atd.