Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)

cfloRT

Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« kdy: 01. 08. 2016, 13:40:03 »
Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)

Kdysi bývali Antiviry zaměřené na to aby hledali v počítači škodlivý software a dělali proti němu opatření tato definice dnes stále zůstává ale je tomu opravdu tak?
Pochybuji že většina lidí čte licenční podmínky když instaluje nějaký software ale u Antivirů kdo si je dnes přečte musí si myslet že čte (Licenční podmínky nějakého Keyloggeru)

Licenční podmínky Podvod: Tyto společnosti nabízejí antiviry nebo antivirová řešení která obsahují něco navíc např. (Antivir + Firewall)
Některé licenční podmínky jsou skryté a oddělené pro jednotlivé moduly takže i když si čtete licenční podmínky tak je můžete čist jen pro Antivir ale nějaké antivirové řešení může obsahovat až 20 modulů a každý modul má své vlastní licenční podmínky.
- Avast
- AVG
- ESET
- Kaspersky
- Norton
- Comodo


Nejhorší možnost je Avast: Skoro každý používá Free Antivirus Avast a každý si ho nainstalovává "click and click" takže si ho nainstaloval i s 20 nepotřebnými moduly  které má v sobě.
I když se najde pár jedinců co si chytře nainstalují tento antivir tak až po instalaci máte možnost vypnout tyto moduly.
- Reputační služby
- CyberCapture (Dříve DeepScreen)

Je vtipné když si vypnete "Reputační služby" a "DeepScreen" a po aktualizaci se tyto moduly zase zapnou :-P


PS: Reputační služby je laicky řečeno keylogger který má licenci jako keylogger ale je v Antiviru.
Nejvtipnější na tom je že se tohle dá vypnout až po nainstalovaní Avastu :-D

Ano chápu že se bavíme o Free Antiviru od Avastu ale tohle se děje i u placené verze :-/



Podle mě je v dnešní době používání Antivirů zbytečné má moje data stahovat nějaký "číňan který si koupí o jednu nudlovou polévku navíc"
Nebo nějaká velká společnost která na tom řejžuje miliardy...

Avast sice řekne ano stahujeme o vás informace co máte v PC ale už je proti vám nepoužijeme a když je někdo bude chtít tak o vás odstraníme vše co by vás mohlo identifikovat.
To je pěkné ale už neřekne jaké to jsou informace a jak vypadají ty informace které pak posílá dál třetím stranám např. NSA...

Už vidím jak se sem tam zapomene nějaká informace odstranit a pak se řekne že to byla technická chyba kdyby se na to přišlo :-D


Nejlepší to má udělané asi Antivirus Kaspersky ten vám v licenci narovinu řekne všechno a dá vám možnost vypnout podobnou službu jako je u Avastu Reputační Služba u Kaspersky se to jmenuje "KSN"...


Odpověď je jasná LINUX: Ten Antivir nepotřebuje i když ho dneska už taky do něj cpou ale to se spíše jedná o chyby v linuxu které jsou zneužitelné.
U linuxu je problém že musíme věřit těm co vezmou soft udělají balíček a cpou vám ho už se stalo kolikrát že se přišlo na tento podvod a že v baličku bylo něco co tam být nemělo.

Proto vznikla služba na jméno si nevzpomenu která kontroluje tyto baličky.
Další průser je ten že na linux není žádný použitelný firewall.


Na Windows 7 je základní který stačí ale když si k němu dáte "Windows Firewall Control" Dostanete ten nejlepší Firewall co se momentálně dá pořídit...
Dneska ani není tak problém že stáhnete něco co vám v PC udělá bordel problém je že to komunikuje s internetem...


Moje otázka zní: Co vy a Antiviry ?


Bill Gates

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #1 kdy: 01. 08. 2016, 13:58:43 »
Používám Windows 8.1 spolu s Windows Defenderem, Windows Firewallem a Malwarebytes, samozřejmě aktualizuji. Nic jsem v životě nechytil.

Jenda

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #2 kdy: 01. 08. 2016, 15:30:20 »
Odpověď je jasná LINUX: Ten Antivir nepotřebuje
Na Windows a na Linuxu je podle mě antivir potřeba zhruba stejně: na obou systémech vůbec.

Další průser je ten že na linux není žádný použitelný firewall.
ipwatch, ale je to bída.

Michal Kovačič

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #3 kdy: 01. 08. 2016, 16:40:49 »
Moje otázka zní: Co vy a Antiviry ?

Hmmm... Tohle není ani první ani jediný kanál, který není úplně nadšený z toho co je součástí AV (specificky Avastu). Dost mě to mrzí :-( V každém případě mohu velice dobře říci (dokonce i prokázat), že byly doby, kdy součástí nebyl žádný keylogger nebo analyzér WEB paketů a pod, ale to je dost let :-(

Je to tak rok, co jsem Avast zkusil nainstalovat - i když normálně jsem docela klidný, dokopala mě zkušenost k nevybíravému kontaktu jejich supportu - ne, že by to k něčemu bylo :-)

Jinak žádný AV - firewall, striktní přidělení práv uživatelům stroje a jakékoli "dobrodružství" na nestandardních stránkách výhradně přes tablet. Pokud se objeví jakékoli podezření nastupuje hrubá síla, kdy se začíná u smazání podezřelého účtu/reinstalace a obnova dat.

Nox

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #4 kdy: 01. 08. 2016, 19:00:00 »
Tak koukam, ze nejsem sam, komu vadi, ze soucasti Avastu je milion dalsich kravin. A to dokonce v posledni verzi se lze u vyberu jednotlivych soucasti podivat, co je vlastne co, coz byl doposud problem. Akorat ze ta nova verze se obcas sama vypina a hlasi vypnuti stitu.
Ale nemyslim si, ze je to jen problem antiviru, spousta dalsiho SW dneska obsahuje dalsi veci, ktere do nich nepatri. Jmenovite tu ted treba je zpravicka o Hello ve Firefoxu, ktere tam s velkou slavou cpali a  ted zase rusi. Pritom by stacilo na zacatku pouzit mozek a zeptat se sama sebe, zda webovy prohlizec slouzi ke hlasove komunikaci. O Neru ani nemluvim.
Co se anonymity tyce, u me to speje k ruskemu modelu - jeden PC s internetem na blbnuti (treba Chromebook), druhy bez internetu na dulezite veci. Nebo pokud by slo nejak duveryhodne zablokovat internet jakymkoliv jinym aplikacim, nez ty ktere to nutne potrebuji -  webovy prohlizec, e-mailovy klient a instant mesaaging. Zadny jiny program nema duvod mit pristup na internet.


BigRoot

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #5 kdy: 01. 08. 2016, 20:50:42 »
Tak koukam, ze nejsem sam, komu vadi, ze soucasti Avastu je milion dalsich kravin. A to dokonce v posledni verzi se lze u vyberu jednotlivych soucasti podivat, co je vlastne co, coz byl doposud problem. Akorat ze ta nova verze se obcas sama vypina a hlasi vypnuti stitu.
Ale nemyslim si, ze je to jen problem antiviru, spousta dalsiho SW dneska obsahuje dalsi veci, ktere do nich nepatri. Jmenovite tu ted treba je zpravicka o Hello ve Firefoxu, ktere tam s velkou slavou cpali a  ted zase rusi. Pritom by stacilo na zacatku pouzit mozek a zeptat se sama sebe, zda webovy prohlizec slouzi ke hlasove komunikaci. O Neru ani nemluvim.
Co se anonymity tyce, u me to speje k ruskemu modelu - jeden PC s internetem na blbnuti (treba Chromebook), druhy bez internetu na dulezite veci. Nebo pokud by slo nejak duveryhodne zablokovat internet jakymkoliv jinym aplikacim, nez ty ktere to nutne potrebuji -  webovy prohlizec, e-mailovy klient a instant mesaaging. Zadny jiny program nema duvod mit pristup na internet.

CubeOS

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #6 kdy: 01. 08. 2016, 21:09:24 »
Ale nemyslim si, ze je to jen problem antiviru, spousta dalsiho SW dneska obsahuje dalsi veci, ktere do nich nepatri. Jmenovite tu ted treba je zpravicka o Hello ve Firefoxu, ktere tam s velkou slavou cpali a  ted zase rusi. Pritom by stacilo na zacatku pouzit mozek a zeptat se sama sebe, zda webovy prohlizec slouzi ke hlasove komunikaci.

Pockejte za par let. To si v IM vytvorite spreadsheet, ten pres clipboard prenesere do grafickeho editoru, tam ho zazipujete s heslem a nasledne poslete mailem pomoci prehravace media souboru. Casem pak budete mit v pocitaci jednu aplikaci, ktera bude delat uplne vsechno. Vzhledem k tomu, ze ta aplikace bude vlastne OS a to do jeste vetsi miry, nez Emacs, ukaze se, ze OS je mozne zrusit, protoze bude stacit tenka graficka vrstva + abstrakcni vrstva pro HW.

čumil

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #7 kdy: 02. 08. 2016, 13:21:10 »
Lidé podle mne koukají na antiviry jako na "ty hodné programy" takže je často ani nenapadne řešit zdali je to jen hezky oblečenej keyloger. Na linuxu je naštěstí zatím klid, a vždycky lze potencionálně zabrousit do světa BSD pokud by člověk jó chtěl bejt bezpečnej před čmuchalama.

A taky mne teď napadlo, co takhle si vyvinout vlastní FS + wrapper kolem driveru klávesnice a tím se před čmuchalama odstínit. Když bude FS umonožňovat do některých míst vstoupit specifickým způsobem, čmuchal se tam nedostane (pokud nebude teda vědět detaily tom FS).

Jenom idea.

Debian4Ever_kiss-my-ass

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #8 kdy: 02. 08. 2016, 13:46:55 »
U linuxu je problém že musíme věřit těm co vezmou soft udělají balíček a cpou vám ho už se stalo kolikrát že se přišlo na tento podvod a že v baličku bylo něco co tam být nemělo.
V Debianu asi tezko. V jinech distrech mozna.

Další průser je ten že na linux není žádný použitelný firewall.

Ale jsou. Problem je v tom, ze BFU pod mantrou firewall si predstavuje andela strazneho...  ::)
Pokud potrebujes ohlidat spoustenou aplikaci, aby vubec se nemohla pripojit k netu, existuje cool command pro spusteni takove aplikace s prepinaci...  ;D
Ale pokud nepouzivas na Linuxu cracknuty soft, aneb jak rikaji zkuseni admini, vetsina BFU firewall na Linuxu nepotrebuje.
A ti, co jej potrebuji, ti jej maji...  ;D

citanus006

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #9 kdy: 02. 08. 2016, 13:47:25 »
Ale nemyslim si, ze je to jen problem antiviru, spousta dalsiho SW dneska obsahuje dalsi veci, ktere do nich nepatri. Jmenovite tu ted treba je zpravicka o Hello ve Firefoxu, ktere tam s velkou slavou cpali a  ted zase rusi. Pritom by stacilo na zacatku pouzit mozek a zeptat se sama sebe, zda webovy prohlizec slouzi ke hlasove komunikaci.

Pockejte za par let. To si v IM vytvorite spreadsheet, ten pres clipboard prenesere do grafickeho editoru, tam ho zazipujete s heslem a nasledne poslete mailem pomoci prehravace media souboru. Casem pak budete mit v pocitaci jednu aplikaci, ktera bude delat uplne vsechno. Vzhledem k tomu, ze ta aplikace bude vlastne OS a to do jeste vetsi miry.

chromeos

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #10 kdy: 02. 08. 2016, 14:09:13 »
chromeos

Tam je porad rada zbytecnych zalezitosti, jako linuxove jadro nebo browser.

Jenda

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #11 kdy: 02. 08. 2016, 15:08:17 »
Další průser je ten že na linux není žádný použitelný firewall.

Ale jsou.

Dej odkazy. Když jsem před dvěma lety sháněl, zjistil jsem, že kernel vůbec neumí filtrovat podle PID, že jsou na to potřeba out-of-tree patche, a k filtraci podle UID jsem nenašel žádné GUI. Musel jsem si na to naprasit nějaké své skripty a stejně to moc nefungovalo (e.g. chtěl bych ten paket pozdržet dokud to neodsouhlasím -- na to by nejspíš bylo potřeba nějaké kouzlení se Scapy/raw sockety a user-space networkingem).

Pokud potrebujes ohlidat spoustenou aplikaci, aby vubec se nemohla pripojit k netu, existuje cool command pro spusteni takove aplikace s prepinaci...  ;D

Asi špatně koukám do dokumentace, ale ty aplikace žádné takové přepínače nemají.

cfloRT

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #12 kdy: 02. 08. 2016, 19:16:02 »
Na linux prostě Firewall není a jestli ano tak jen pro (Firemní použití)

De fakto ono ani na Windows není nic moc použitelného...
Málo kdo zná "Windows Firewall Control" ale já smekám před týpkem co to udělal je to něco tak úžasného a hlavně dobře použitelého...

Když jsem pak tentoval Firewall které jsou za velké peníze nebo se dodávaji u antivirů musel jsem se smát a zároveň břečet...


cfloRT

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #13 kdy: 02. 08. 2016, 19:17:01 »
*testoval

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #14 kdy: 02. 08. 2016, 19:34:46 »
Na linux prostě Firewall není a jestli ano tak jen pro (Firemní použití)

Neviem , ja som si pocas celej doterajsej kariery bohate vystacil s Iptables. Uznavam, ze napriklad filtrovanie podla pid to nevie, ale mozno by sa dalo to nejak obist tym, ze urcita sluzba bude pustena pod specifickym pouzivatelom a podla uid sa filtrovat bez problemov da.. Ak si niekto firewall pre linux predstavuje na styl esetu alebo comoda, ze to bude v GUI hlasit ake spojenie sa chysta ktora aplikacia vykonat tak po tomto som nepatral.