Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?

Petr

Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« kdy: 19. 07. 2016, 16:33:36 »
Zdravím,

hledám kvalitní Wifi router pro domácí použití. Po mnoha a mnoha špatných zkušenostech s levnými značkami (TP-Link, Zyxel, Edimax, Linkysys a podobně) jsme nakonec skončili u routeru značky Cisco. Sice je zhruba 3x - 4x dražší než zmíněné značky, ale na rozdíl od nich funguje léta, nerozbije se při složitější konfiguraci a není zabugovaný.
Bohužel i ten nyní pravděpodobně odešel do věčných lovišť (viz fórum zde: http://forum.root.cz/index.php?topic=13553.0).

Rádi bychom zase Cisco, ale s gigabitovým ethernetem a Wifi kupodivu již pro domácí použití nic nemají (dříve měli, nyní nabízí jen 10/100Mb).

Doporučili byste mi jinou značku stejné kvality jako Cisco? Potřebujeme Wifi, Gigabitocý ethernet a 4 zdířky pro kabely.

Díky,

Petr


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #1 kdy: 19. 07. 2016, 17:52:25 »

Petr

Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #2 kdy: 19. 07. 2016, 18:00:36 »
Díky za tip, ten vypadá dobře, jenže bude až v říjnu...

fredy999

Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #3 kdy: 19. 07. 2016, 18:03:13 »



Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #5 kdy: 19. 07. 2016, 19:21:58 »
Po mnoha a mnoha špatných zkušenostech s levnými značkami...
To je zajimavy, ja mam kolem sebe desitky tp-linku uz dlouhe roky a zadny zatim neumrel. 1043 byl hodne povedeny model s v te dobe neprekonatelnym pomerem vykon / cena.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Ondro

Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #6 kdy: 19. 07. 2016, 21:40:53 »
Cisco tiez nieje ziaden zazrak. Zbytocne si preplatil.
Ja mam TP-link s LibreCMC(upraveny OpenWRT) a slape ako hodinky. Kupovany z druhej ruky este nerozbaleny ma stal ma par Eur.
Ak ti nevonia nic lacne, tak si kup napriklad nejaky ASUS (RT-N18U a vyssie). Ten spominany Synology tiez nieje zly.

Standa82

Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #7 kdy: 19. 07. 2016, 21:54:03 »
Hlavni problem levnych routeru je mizerna podpora. Kdyz uz neco levneho, tak zkontrolovat jestli to ma moznost alternativniho firmware jako treba OpenWrt.
Ja mam levnejsi Netgear jnr-3210. Je stabilni a ma i slusne wifi co funguje i v zarusenem prostredi. Jen vyrobce povypinal funkce jako bittorrent client. Coz je docela podraz. Bohuze to nepodporuje OpenWRT:-(
Dnes bych sel treba do Linksys WRT1200AC.

rats

Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #8 kdy: 20. 07. 2016, 07:07:00 »
Cisco tiez nieje ziaden zazrak. Zbytocne si preplatil.

 :D Můžete prosím označit konkrétní model Cisco WiFi routeru, který "také není žádný zázrak"? A můžete prosím také uvést, co konkrétně je například na modelu RV130W-E-K9-G5 vzhledem k jeho schopnostem, výkonu a ceně pod 150 Eur "přeplaceného"?

Takže pro autora tohoto tématu mám špatnou i dobrou zprávu - špatnou v tom, že jeho schopnost vyhledávat v SMB produktech Cisco aktuální věci je nulová (ku vlastní škodě), a tu dobrou, že Cisco naopak komponenty v SMB (SOHO) segmentu akceleruje a z jejich produktového portfolia se i pro domácnost dají vybrat komponenty, které jinak nemají na trhu funkční, cenovou ani spolehlivostní alternativu.

http://www.cisco.com/c/en/us/products/collateral/routers/small-business-rv-series-routers/datasheet-c78-731522.html

Hlavně si nekupujte nic jako parodii na router/firewall jménem Turris...

fredy999

Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #9 kdy: 20. 07. 2016, 07:52:33 »
Hlavně si nekupujte nic jako parodii na router/firewall jménem Turris...

No ty si tu koleduješ o virtuálny výprask  :D

j

Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #10 kdy: 20. 07. 2016, 10:05:42 »
...
Rádi bychom zase Cisco, ale s gigabitovým ethernetem a Wifi kupodivu již pro domácí použití nic nemají (dříve měli, nyní nabízí jen 10/100Mb). ...
Linksys === Cisco ... je to prave soho a smb znacka, proto nemuzes s logem Cisco nic najit.

Kup si mikrotika.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #11 kdy: 20. 07. 2016, 10:10:16 »
Mikrotik obecně taky není špatný, doma mi běží už několik let a na dalších místech jsem jich taky pár provozoval. Konkrétně nemůžu doporučit žádný typ.

Petr

Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #12 kdy: 20. 07. 2016, 12:57:33 »
Díky všem za tipy. A díky taky za upozornění, že Cisco má router, který mým požadavkům odpovídá (RV130W-E-K9-G5) - úplně jsem ho přehlídl. A samozřejmě mrknu na ty Mikrotiky a Synology.

Díky!

Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #13 kdy: 20. 07. 2016, 13:08:14 »
...
Rádi bychom zase Cisco, ale s gigabitovým ethernetem a Wifi kupodivu již pro domácí použití nic nemají (dříve měli, nyní nabízí jen 10/100Mb). ...
Linksys === Cisco ... je to prave soho a smb znacka, proto nemuzes s logem Cisco nic najit.

Kup si mikrotika.

Nechci ti brat iluze ale uz tri roky neni Linksys brandem Cisca http://zpravy.e15.cz/byznys/technologie-a-media/cisco-prodalo-divizi-domacich-routeru-linksys-951140?tryMobileVersion=2

BrainLess

Re:Kvalitní Wi-Fi router s gigabitovým ethernetem?
« Odpověď #14 kdy: 20. 07. 2016, 14:10:25 »