Dálkové ovládání do USB funguje

Dálkové ovládání do USB funguje
« kdy: 28. 02. 2010, 09:59:47 »
Koupil jsem si toto (ne z toho ebaye ale od znameho):
http://cgi.ebay.com/USB-PC-Remote-Wireless-Control-F-Windows-Media-XP-Vista_W0QQitemZ280460099402QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item414cb97f4a

Posilam to sem, abych dal vedet, ze to hezky funguje. Tvari se to jako USB mys+klavesnice (HID DEVICE), funguje to bez jakychkoli ovladacu, v Linuxu (/dev/input/event*) i ve windows, da se na tom psat jako na mobilu. (a-a=b, a-a-a=c, atd).

Idealni by bylo, kdyby ten receiver umel prijimat (a konvertovat na nejake input events) i signal z klasickeho ovladace, a je uz jedno jake pismenka by na jednotlive tlacitka generoval. Ale takovej univerzalni receiver jsem videl jen tenhle, a to stoji 50x vic:
http://www.usbuirt.com/
« Poslední změna: 16. 04. 2010, 11:35:09 od Petr Krčmář »


Re: Dalkove ovladani USB - moje zkusenost s PCREMOTE
« Odpověď #1 kdy: 16. 04. 2010, 11:11:34 »
Mohu potvrdit, že toto DO funguje výborně i jako náhrada myši. Fungovalo to překvapivě naprosto Plug&Play.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Dálkové ovládání do USB funguje
« Odpověď #2 kdy: 16. 04. 2010, 14:09:18 »
Muzu se zeptat, jak se pak takovahle vec napasuje treba na VLC (hlasitost, zastaveni/spusteni, skip forward....)?

Re: Dálkové ovládání do USB funguje
« Odpověď #3 kdy: 16. 04. 2010, 15:04:48 »
Dobra otazka. Taky be ma to zajimalo :)

Re: Dálkové ovládání do USB funguje
« Odpověď #4 kdy: 17. 04. 2010, 19:07:43 »
Muzu se zeptat, jak se pak takovahle vec napasuje treba na VLC (hlasitost, zastaveni/spusteni, skip forward....)?
VLC jsem nezkoušel, ale mPlayer je na tom následovně:
Hlasitost problém není. Má to samostatná tlačítka na master hlasitost.
Přetáčení, přeskakování také samostatná tlačítka.
Zastavení a spuštění zatím umím jen přes simulovaný mezerník = lock, mezerník (dvě levá spodní tlačítka). Samostatné tlačítko pro pause/resume mi nic nedělá.


Fantomas

Re: Dálkové ovládání do USB funguje
« Odpověď #5 kdy: 20. 04. 2010, 13:34:34 »
Jestli s tim pojede lirc, tak vlc by melo fungovat, tedy mozna po mensi konfiguraci.

Jakub L.

Re: Dálkové ovládání do USB funguje
« Odpověď #6 kdy: 20. 04. 2010, 14:10:22 »
Muzu se zeptat, jak se pak takovahle vec napasuje treba na VLC (hlasitost, zastaveni/spusteni, skip forward....)?

Z mých zkušeností to vrací normální klávesové kódy, takže nejjednodušší je nastavit si klávesové zkratky

alfi

Re: Dálkové ovládání do USB funguje
« Odpověď #7 kdy: 20. 04. 2010, 16:26:56 »
zkuste anyremote. integraci do přehrávačů (xmms, mplayer, vlc..) i dalších aplikací už má funkční. pro ovládání pak stačí mobil, nainstalovaná java aplikace a nejlíp bluetooth

není to úplně user-friendly, ale na občasné puštění filmu nebo prezentaci fotek to úplně stačí :-)