Tiskárna Zebra ovládání z Pythonu

OrlOwner

Tiskárna Zebra ovládání z Pythonu
« kdy: 13. 06. 2016, 07:32:29 »
Zadanie.
Prepoj Zebra tlaciaren xxx s kamerov ktora bude kontrolovat udaje.
Doterajsie riesenie je take ze mame rs232 prepojene cez PLC ktore viac menej len nastavuje 0/1 na jeden input.

Nove riesenie obsahuje len tlaciaren a kameru PLC nahradza SW.
Pouzil som python a velmy jednoducho posielam ZPL subor (format pre tlaciaren). Problem nastane ze sa mi nepodarilo najst prikaz ktory by sa postaral o to ak je chyba vytlaci dalsiu stranku prazdnu.

Ma niekto skusenost ?
« Poslední změna: 13. 06. 2016, 08:05:05 od Petr Krčmář »

ehmmm

Re:Tiskárna Zebra ovládání z Pythonu
« Odpověď #1 kdy: 13. 06. 2016, 08:13:05 »
Hele, vim co je tiskarna Zebra, vim co RS232, vim co je PLC, nejakou kameru jsem uz taky videl, ale vubec jsem nepochopil, o co ti jde. A myslim, ze slovenstinou to nebude.

Zkus to formulovat znova a lepe.

OrlOwner

« Odpověď #2 kdy: 13. 06. 2016, 10:16:49 »
Ok skusime znova.
Zadanie. Tlaciaren Zebra vytlaci stranku- nasledne ju skontroluje kamera ktora posle data niekam von. Ked kamera tlaci posiela na PLC signal ano tlacim. Nasledne PLC caka na to aky status dostane od nadradeneho systemu. 1 - ok , 0 - tlac znova. Vsetko toto funguje cez RS232. Moja uloha je odstanit PLC. Teda priamo cez ethernet prijmem s tlaciarne status ano tlacim a nasledne jej poslem nazad signal ok si 1 alebo 0.
Komunikaciu so Zebrou mam hotovu. Problem je ze sa neviem dostat k nieakemu normalnemu prikazu ktorim by mi tlaciaren povedala ok tlacim (teraz je to natvrdo output s tlaciarne). Cely manual ma cca 2t stranok a nepodarilo sa mi jednoducho najst co potrebujem.
Uz je to lepsie ?

ehmmm

« Odpověď #3 kdy: 13. 06. 2016, 11:08:50 »
Trochu lepsi to je, ale s carkama v souvetich by to bylo jeste o neco prehlednesi.
Jenom pro uplnost, v te puvodni verzi ta RS232 je kde?
Jestli jsem to dobre pochopil, tak z tiskarny leze binarni vystup "tiskarna tiskne/netiskne" a naopak do ni vede binarni vstup "tiskni".
V nove verzi ma byt tiskarna pouze po ethernetu?
A co tedy mas hotveho, kdyz pises "Komunikaciu so Zebrou mam hotovu"? To ze ji posles povel?

OrlOwner

« Odpověď #4 kdy: 13. 06. 2016, 11:47:27 »
Ano to rs 232 je rovno na nej. Na zebre.
Komunikacia je jednoducha viac menej otvoris spojenie na danom porte a posles seriu prikazov alebo rovno. zpl subor ktory ma tlacit.
Manual k zebre ma 2t stranok a nepodarilo sa mi najst prikaz ktory by riesil popisane hore.
Bohuzial nemam pristup ani konfiguraciu so zebry ktora funguje na tom rs232 len par fotiek

« Odpověď #5 kdy: 13. 06. 2016, 15:29:44 »
Podezírám, že ani původní verze nezjišťovala, jestli tiskne, ale prostě řekla tiskni, počkala 1/2s,
a pak řekla vyfoť.

j

« Odpověď #6 kdy: 13. 06. 2016, 19:10:11 »
Zebra ma v sobe (nejpis, muze byt i extra) prinserver ... a z nej muzes cist status (ma to mimo jiny web rozhrani).

Ted na jednu cumim ...

External Wired PrintServer
Status: READY

Pak tam mas moznost ... posilat alerty (serial, mail, tcp ... snmp ...) je tam pomerne hromada toho, co umi indikovat.

Jinak pocitam ze tohle (snmp)
HOST-RESOURCES-MIB::hrPrinterStatus.1 = INTEGER: idle(3)

A nebo ... http://stackoverflow.com/questions/21642815/when-i-send-a-zpl-command-to-zebra-printer-via-serial-port-it-will-return-a-mes