Zmazanie súboru s bodkami a medzerami v názve

Re:Zmazanie súboru s bodkami a medzerami v názve
« Odpověď #15 kdy: 14. 06. 2016, 16:27:56 »
Padla otázka: "co na to říká lsattr"
Tak ještě jednou pošli výpis "#lsattr 2016-06-12 13.50.00.jpg" ať víme, že tudy cesta nevede nebo naopak.


Bubo

Re:Zmazanie súboru s bodkami a medzerami v názve
« Odpověď #16 kdy: 15. 06. 2016, 08:16:28 »
Padla otázka: "co na to říká lsattr"
Tak ještě jednou pošli výpis "#lsattr 2016-06-12 13.50.00.jpg" ať víme, že tudy cesta nevede nebo naopak.

Dakujem za snahu, nemal som nervy na jeden subor - vsetko som zazalohoval, naformatoval a znovu nakopiroval.
Ospravedlnujem sa a este raz dakujem za snahu o pomoc.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zmazanie súboru s bodkami a medzerami v názve
« Odpověď #17 kdy: 15. 06. 2016, 08:53:05 »

Re:Zmazanie súboru s bodkami a medzerami v názve
« Odpověď #18 kdy: 15. 06. 2016, 09:26:40 »
Dakujem za snahu, nemal som nervy na jeden subor - vsetko som zazalohoval, naformatoval a znovu nakopiroval.
Ospravedlnujem sa a este raz dakujem za snahu o pomoc.
Pokud to byla hardwarová chyba (jako že tomu vše nasvědčuje, není důvod, aby jeden soubor z mnoha nějakým záhadným způsobem získal třeba na ext4 atribut „i“), možná jste právě vyrazil na cestu ke ztrátě dat. Opravdu bych nechal udělat podrobný SMART test disku, ať na případný problém přijdete, dokud máte data zazálohovaná. A obecně je dobré zálohovat průběžně, ne jen když potřebujete zformátovat disk.

Re:Zmazanie súboru s bodkami a medzerami v názve
« Odpověď #19 kdy: 17. 06. 2016, 07:12:14 »
Nie je to ziadna HW chyba,je to bezne spravanie ked ma subor v nazve medzery..
Spravne riesenie uz bolo napisane (napriklad): rm 2016-06-12\ 13.50.00.jpg


Re:Zmazanie súboru s bodkami a medzerami v názve
« Odpověď #20 kdy: 17. 06. 2016, 08:21:47 »
Nie je to ziadna HW chyba,je to bezne spravanie ked ma subor v nazve medzery..
Proč píšete takové bludy? „input/output error“ je chyba, která obvykle znamená chybu souborového systému, která nejčastěji bude způsobená problémem s hardwarem. rm vůbec nezajímá, zda má soubor v názvu mezery – prostě dostane název souboru ke smazání, a ten soubor buď existuje nebo neexistuje. Když někdo neumí správně předat jako parametr název souboru s mezerami, předá název neexistujícího souboru a rm napíše chybu, že soubor nelze smazat, protože neexistuje (když bude mít dotyčný smůlu, trefí se tím svým názvem do jiného souboru/ů nebo adresáře/ů – a když úplně zbytečně použije parametry -r -f, může být docela veselo).

Spravne riesenie uz bolo napisane
Ano, správné řešení už jsem nejen já napsal, psal jsem i to, že v shellu je nejsnazší tabulátorem si nechat ten správný název doplnit. Ale ukázalo se, že primární problém u tazatele nebyl v té mezeře v názvu souboru, ale v nějaké chybě souborového systému nebo hardware.

V2kt0r

Re:Zmazanie súboru s bodkami a medzerami v názve
« Odpověď #21 kdy: 17. 06. 2016, 09:44:13 »
Nie je to ziadna HW chyba,je to bezne spravanie ked ma subor v nazve medzery..
Ani moc ne. Když zadáte takový název souboru bez ošetření mezer apod., příkaz ten soubor jednoduše nenajde (nebo s trochou smůlu smaže něco, co jste nechtěl). I/O error je jasná chyba při mazání souboru, který příkaz sice našel, ale při jeho mazání došlo k chybě (HW, FS...)