UP Olomouc Aplikovaná informatika

Petr

UP Olomouc Aplikovaná informatika
« kdy: 08. 06. 2016, 09:09:56 »
Ahoj, chtěl jsem se zeptat jestli někdo studuje v Olomouci obor aplikovaná informatika mám tam teď od září nastupovat a rád bych věděl jaké to tam je. Slyšel jsem, že matematika není tak těžká jako na normální informatice a co fyzika například dá se to tam zvládat? Díky.

ded.kenedy

Re:UP Olomouc Aplikovaná informatika
« Odpověď #1 kdy: 08. 06. 2016, 09:23:04 »
Kdyz na to nebudes kaslat, da se to zvladnout bez problemu. Fyzika tam povinna neni.

davkol

Re:UP Olomouc Aplikovaná informatika
« Odpověď #2 kdy: 08. 06. 2016, 13:00:55 »
  • V prvním semestru je předmět Úvod do informatiky, ve kterém se berou úplné základy logiky, množin, kombinatoriky atp. Na cvičeních se dělají naprosto banální důkazy, ale většina studentů nezvládá ani to. Na druhou stranu, pokud se budeš důkladně připravovat, není to vůbec problém a pomůže to ve zbytku studia.
  • Dál je v prvním semestru Matematické repetitorium (opakování středoškolské matematiky), které IIRC učí doktorandi z algebry/učitelství. Úroveň je kolísavá. Radši bych si pečlivě prošel knížku od Poláka.
  • Matematické předměty pro aplikované informatiky jsou počítání na úrovni lepšího gymplu. Samozřejmě, chce to rozumět definicím. IIRC je to po semestru lineární algebra, matematická analýza a tuším analytická geometrie. Oproti tomu neaplikované matematické předměty jsou vedené stylem definice-věta-důkaz (ale dnes už jsou snazší než dříve např. s profesorem Chajdou).
  • Ale bacha na předměty z informatiky: Formální jazyky a automaty a Databázové systémy jsou dost teoretické a klidně bych doporučil chodit před nimi na Algebru 2.
  • Podobně je potřeba jistá preciznost v Paradigmatech programování (a Algoritmické matematice).

Největší překážka je skutečně se učit a učit se správně.

Fyzika ve studijním programu není, ale jde si zapsat spoustu často výborných předmětů od chemiků nebo fyziků. Taky doporučuji zapsat se někde do angličtiny, protože během studia (hlavně navazujícího) je potřeba občas něco číst (později i prezentovat) v angličtině.