Zprovoznění internetu technikem, závada mezi anténou a modemem, jak?

- -

Dobrý den,

nefungoval internet, nepomohla Diagnostika připojení ve Windows, restart PC ani vypnutí/zapnutí modemu (krabička co rozvádí signál přicházející kabelem z antény).

Internet na anténu i z ní fungoval (to bylo ověřeno 2 lidmi) (jde asi o AP který internet přenáší do dalších AP)

Ale do bytu dolů internet nešel.

Chyba nemohla být v domácím modemu/routeru (protože internet opravil bez přístupu do administrace modemu/routeru)

Chyba tedy byla mezi funkční anténou a domácím modemem/routerem? přičemž chyba nebyla na anténě ani na routeru. Mezi nimi je kabel RJ45 a co další tam ještě je?

Podle mě tam musí být nějaké zařízení na které se lze přihlásit zadáním jeho veřejné IP adresy a restartovat ho nebo jinak konfigurovat.

Tak se chci zeptat a poprosit o sdělení:

1) jak se tomu zařízení říká abych si to vygooglil jelikož mě to zajímá tyto techncké věci
2) jak se tomu technikovi mohlo podařit se na zařízení připojit (počítám, že to bylo přes wifi hotspot představovaný mobilním tefonem, který tam dočasně byl)
« Poslední změna: 04. 06. 2016, 15:00:18 od - - »


Sdělení : pokud tomu nerozumíš  mě přijde že do toho všeho moc asi nevidíš ,tak si radši zavolej někoho kdo se vyzná ...

flack

Dost realne tam je managovatelny switch.  Lebo antenu mate na bytovke len jednu a pripojek (bytov viac) pripadne tam je este nejake AP ktore ma skryte ESSID, alebo router... Alebo nejaky cloud router switch od Mikrotiku a riesi to cele.

D.J.Bobo

Jj, souhlas. Buď nějaké Ubiquiti (mohlo být zamořeno virem ...), nebo nějaký Mikrotik.
Mj, setkal jsem se, že mi jeden zákazník (fakt nevím jak) přímo připojený do Mikrotiku odpálil LAN port. Ostatní tedy fungovali, jen on ne.
To mohl být ten případ, proto nebylo třeba jít k routeru do bytu (předpokládám, že tem "modem" je ve skutečnosti nějaký SoHo router typu TP Linka a pod).

Tedy ze zvědavosti, zkus se zeptat technika, jaké zařízení mají na střeše - případně si stáhni z www.mikrotik.com program WinBox a zkus vyhledat zařízení - bude li tam, pak je to s největší pravděpodobností Mikrotik (dokonce ti to řekne i typ) - tedy za předpokladu, že admin to nemá "ošéfované" nějakou VLAnou. Mj, do toho Mikrotiku se stejně nepřihlásíš, jen budeš vědět, že tam je.

A taky se mrkni ze spodu na ten svůj "modem", jeho název dej do google a uvidíš.

Více z tak málo informací nelze zjistit an poradit.