Komerčné projekty v golang?

Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #75 kdy: 08. 06. 2016, 15:33:50 »
jen tak ze zvědavosti jsem se kouknul jak se v "GO stylu" řeší reverze pole

potichu jsem zaklapl laptop a odplížil se do kouta ...

Mas link? ;)


čumil

Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #76 kdy: 08. 06. 2016, 22:49:34 »
jen tak ze zvědavosti jsem se kouknul jak se v "GO stylu" řeší reverze pole

potichu jsem zaklapl laptop a odplížil se do kouta ...

Mas link? ;)
Hej pokusil sem se najít link na to vlákno (reddit) kde sem zřel tu hrůzu ale nenašel.

Bylo to nějaký čarování s interfejsama plus tam někdo doporučoval vyhnout se volání funkce pro reverzi a místo toho všude tu operaci ručně otrocky vkládat...

Jen jsem si představil jak by asi vypadala implementace (generická) něčeho složitejšího než reverze pole a měl sem dost ...

Už jen ten princip "interface" mi přijde divnej v procedurálním jazyce. U OOP lze interface chápat jako množinu protokolů které implementuje objekt. V procedurálním jazyce tak maximálně fieldy v struktuře. A co když de o číslo? String? Bool? Ty pak nemaj nic co by šlo považovat za interface.

Asi si přečtu nějakej tutoriál na GO, ať můžu kritizovat trefněji ...

gogo

Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #77 kdy: 09. 06. 2016, 00:28:21 »
Myslim, ze kazdy typ implementuje prazdny interface automaticky. Asi nepomohlo ;)

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #78 kdy: 17. 06. 2016, 20:35:19 »
Už jen ten princip "interface" mi přijde divnej v procedurálním jazyce. U OOP lze interface chápat jako množinu protokolů které implementuje objekt. V procedurálním jazyce tak maximálně fieldy v struktuře. A co když de o číslo? String? Bool? Ty pak nemaj nic co by šlo považovat za interface.

Jakto že číslo nemá interface? A co jsou operátory +, -, *, / ? Vzduch?

radeks

Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #79 kdy: 17. 06. 2016, 20:58:24 »
Tak jsem to tu trochu prolitnul a koukam, ze tu je spousta negativnich nazoru od lidi co si prosli tutorial a tim skoncili. Za me je GO pomerne uspesny jazyk, ve kterem lze napsat v podstate cokoliv od utlity na bazi scriptu po pomerne komplexni aplikace...profesne jsem Javista coz me zivi, ale pokud si mam momentalne vybrat v cem budu psat nejakou utiliu nebo hobby projekt, tak volim GO. Muj pocit asi po necelem roce hobby projektu v Go je ten, ze Go vam dovoli pomerne dobre nahlednout pod poklicku vecem, ktere jsou v jave pomerne dost abstraktni a programator je muze povazovat za pomerne MAAGIC co se deje, kdesi v knihovne. :)
Rozhodne pocity nejsou negativni a GO se pro me stalo takovym pohodlnym hnizdeckem :). Jednoduche, pochopitelne a jak uz tu nekdo zminoval, myslim ze na to ze se mu nepredikovala moc zarna budoucnost, je pomerne rozsirene nemluve o mnozstvi uspesneho softu co je v nem napsane.


čumil

Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #80 kdy: 18. 06. 2016, 12:35:59 »
Už jen ten princip "interface" mi přijde divnej v procedurálním jazyce. U OOP lze interface chápat jako množinu protokolů které implementuje objekt. V procedurálním jazyce tak maximálně fieldy v struktuře. A co když de o číslo? String? Bool? Ty pak nemaj nic co by šlo považovat za interface.

Jakto že číslo nemá interface? A co jsou operátory +, -, *, / ? Vzduch?
V procedurálním jazyce jo.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #81 kdy: 18. 06. 2016, 13:18:17 »
Už jen ten princip "interface" mi přijde divnej v procedurálním jazyce. U OOP lze interface chápat jako množinu protokolů které implementuje objekt. V procedurálním jazyce tak maximálně fieldy v struktuře. A co když de o číslo? String? Bool? Ty pak nemaj nic co by šlo považovat za interface.

Jakto že číslo nemá interface? A co jsou operátory +, -, *, / ? Vzduch?
V procedurálním jazyce jo.
OK, dejme tomu.

Vzhledem k tomu, že interface jsou záležitost typového systému, a nikoliv paradigmatu (OOP vs Procedural vs Functional), tak bych v tom principielně problém neviděl. Pokud je GO silně typované, tak interface může sloužit k tomu, aby se hlídalo co kam teče, a co na co voláš. Jestli voláše metodu na objektu (OOP), nebo funkci předáváš objekt (FP), zda držíš stav uvnitř, nebo s ním magicky šašíš (Procedural) to už máš fuk.

čumil

Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #82 kdy: 18. 06. 2016, 16:23:41 »
Už jen ten princip "interface" mi přijde divnej v procedurálním jazyce. U OOP lze interface chápat jako množinu protokolů které implementuje objekt. V procedurálním jazyce tak maximálně fieldy v struktuře. A co když de o číslo? String? Bool? Ty pak nemaj nic co by šlo považovat za interface.

Jakto že číslo nemá interface? A co jsou operátory +, -, *, / ? Vzduch?
V procedurálním jazyce jo.
OK, dejme tomu.

Vzhledem k tomu, že interface jsou záležitost typového systému, a nikoliv paradigmatu (OOP vs Procedural vs Functional), tak bych v tom principielně problém neviděl. Pokud je GO silně typované, tak interface může sloužit k tomu, aby se hlídalo co kam teče, a co na co voláš. Jestli voláše metodu na objektu (OOP), nebo funkci předáváš objekt (FP), zda držíš stav uvnitř, nebo s ním magicky šašíš (Procedural) to už máš fuk.
Tak samozřejmě. V GO jsou interfejsi defakto explicitní dynamické typování. Kdyby je GO nemělo, tak by jazyk bez se statickým typováním bez něčeho na způsob šablon nemohl fungovat (dobře, mohl, ale Cčko to řeší zase trošku jinak a děsivěji).

Marcus Antonius

Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #83 kdy: 19. 06. 2016, 18:57:40 »
Tak jsem to tu trochu prolitnul a koukam, ze tu je spousta negativnich nazoru od lidi co si prosli tutorial a tim skoncili. Za me je GO pomerne uspesny jazyk, ve kterem lze napsat v podstate cokoliv od utlity na bazi scriptu po pomerne komplexni aplikace...profesne jsem Javista coz me zivi, ale pokud si mam momentalne vybrat v cem budu psat nejakou utiliu nebo hobby projekt, tak volim GO. Muj pocit asi po necelem roce hobby projektu v Go je ten, ze Go vam dovoli pomerne dobre nahlednout pod poklicku vecem, ktere jsou v jave pomerne dost abstraktni a programator je muze povazovat za pomerne MAAGIC co se deje, kdesi v knihovne. :)
Rozhodne pocity nejsou negativni a GO se pro me stalo takovym pohodlnym hnizdeckem :). Jednoduche, pochopitelne a jak uz tu nekdo zminoval, myslim ze na to ze se mu nepredikovala moc zarna budoucnost, je pomerne rozsirene nemluve o mnozstvi uspesneho softu co je v nem napsane.

Ked je go take rozsirene preco ma podla statistik take nizke cisla? Preco sa o nom viac nepise a preco je tak malo  pracovnych pozicii na go programatora? Popravde o go som pocul naposledy pred par rokmi ked ho Google s velkou pompou vypustil. Hovorilo sa o nom ako o jazyku buducnosti, ale mam pocit ze dopadol rovnako ako dart, closure, GWT a dalsie neuspesne projekty Googlu.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #84 kdy: 19. 06. 2016, 20:59:33 »
... ale mam pocit ze dopadol rovnako ako dart, closure, GWT a dalsie neuspesne projekty Googlu.
Closure používám, mám ho rád, a plánuju ho nasazovat na další a další věci.

.

Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #85 kdy: 19. 06. 2016, 23:29:15 »
Tak jsem to tu trochu prolitnul a koukam, ze tu je spousta negativnich nazoru od lidi co si prosli tutorial a tim skoncili. Za me je GO pomerne uspesny jazyk, ve kterem lze napsat v podstate cokoliv od utlity na bazi scriptu po pomerne komplexni aplikace...profesne jsem Javista coz me zivi, ale pokud si mam momentalne vybrat v cem budu psat nejakou utiliu nebo hobby projekt, tak volim GO. Muj pocit asi po necelem roce hobby projektu v Go je ten, ze Go vam dovoli pomerne dobre nahlednout pod poklicku vecem, ktere jsou v jave pomerne dost abstraktni a programator je muze povazovat za pomerne MAAGIC co se deje, kdesi v knihovne. :)
Rozhodne pocity nejsou negativni a GO se pro me stalo takovym pohodlnym hnizdeckem :). Jednoduche, pochopitelne a jak uz tu nekdo zminoval, myslim ze na to ze se mu nepredikovala moc zarna budoucnost, je pomerne rozsirene nemluve o mnozstvi uspesneho softu co je v nem napsane.

Ked je go take rozsirene preco ma podla statistik take nizke cisla? Preco sa o nom viac nepise a preco je tak malo  pracovnych pozicii na go programatora? Popravde o go som pocul naposledy pred par rokmi ked ho Google s velkou pompou vypustil. Hovorilo sa o nom ako o jazyku buducnosti, ale mam pocit ze dopadol rovnako ako dart, closure, GWT a dalsie neuspesne projekty Googlu.
Docela by mne zajímalo, jaké statistiky máte na mysli? Doufám, že nejste další, co za statistiku považuje TIOBE index.
Když se podívám na statistiku repository na Githubu (http://githut.info/) - novější bohužel pokud vím není k dispozici a statistika Githubu ukazuje jen prvních 10 míst - tak je Go na 14 místě a to jsou v první desítce i pseudojazyky jako CSS nebo Shell, které asi z velké většiny nebudou mít vlastní repositáře, ale jsou součástí repositářů jiných jazyků. Za Go jsou například Perl, Swift, Haskell, Scala, Lua, Clojure, Groovy, ... Navíc na rozdíl od jazyků jako Perl, PHP, C a další má počet repozitářů (procentuálně) stoupající tendenci. Takže proto by mne zajímalo, odkud berete ty své data.

P.S.: Abych zabránil zbytečné diskusi, jsem si vědom toho, že množství repozitářů na Githubu není klíčové měřítko, ale pokud je nějaký jazyk na 14. místě, asi nejde označit za neúspěšný projekt. Co by za to někteří dali.
Jinak české prostředí je hodně konzervativní a Go je velmi vhodné na systémové programování s vysokou mírou paralelizace, nic z toho se tady (s vyjímkou RedHatu) příliš neprovozuje.

john

Re:Komerčné projekty v golang?
« Odpověď #86 kdy: 19. 06. 2016, 23:29:53 »
Go (Golang) je celkom v kurze hlavne co sa tyka Dockerizovanych aplikacii (BTW aj Docker je Go https://github.com/docker/docker/). Nakodis v tom mikroservice, staticky skompiluje a urobis 5MB Docker image. Naproti tomu Dockerizovana Java/Python(flask)/Nodejs/.... app ma radovo 200MB+ Docker image. Priklad na komercnu implementaciu je napr. https://sudo.hailoapp.com/ - maju sofistikovanu microservice architekturu nakodenu v Go. Na druhej strane su aj aplikacie, kde Go nie je vhodne - vid Dropbox http://www.wired.com/2016/03/epic-story-dropboxs-exodus-amazon-cloud-empire/. Podla mna kodit web v Go asi nie je najlepsie riesenie, pokial nie je kriterium performance. Prakticky priklad Golang web performance - dockerizovany https://github.com/prometheus/prometheus na mojej lokalnej masine ma response time 1ms - porovnatelna PHP app (nginx/php-fpm) 100ms+.