Náhrada C# něčím multiplatformním

perceptron

Re:Náhrada C# něčím multiplatformním
« Odpověď #75 kdy: 07. 07. 2016, 12:46:06 »
Citace
swift je minulost
myslite swing

Citace
eště jsem zvědavý na jednu poslední věc... zda je Java zpětně kompatibilní.
co si vojine kefaline predstavujete pod zpetnou kompatibilitou?

« Odpověď #76 kdy: 07. 07. 2016, 13:26:56 »
JavaFX  ;)
Ovšem v porovnání c sharpem je javafx na tom trochu časově hůř. To znamená, že projekt trvá v Javě cca 5x déle než v C sharp. […] musíme předělávat ze swift na fx. […] Ještě jsem zvědavý na jednu poslední věc... zda je Java zpětně kompatibilní.
Opravdu by mne zajímalo, jestli to je myšlené vážně, nebo to měla být parodie Zelenáče. Nejdřív napsat takhle konkrétní srovnání, to si čtenář říká „pane jo, ten musí mít zkušeností, když dokáže nejrůznější typy projektů shrnout do jediného ‚5× déle‘“. A pak z něj vypadne, že vlastně o Javě prakticky nic neví a že to „5× déle“ je prostě jen hausnumero vycucané z prstu.

Jinak při vývoji Javy se dbá na zpětnou kompatibilitu až extrémně, třeba třídy a metody označené jako zastaralé už ve verzi 1.1 jsou pořád součástí JDK. Programy napsané pod Javou 1.0 by měly jít pořád spustit pod současným JRE, samozřejmě pokud nepoužívají vlastnosti konkrétního JRE. I kód napsaný pod Javou 1.0 by měl jít přeložit současným kompilátorem a se současným JDK, jediný problém může být s přidáním metod do rozhraní, která ten kód implementuje. Vím o jediném takovém reálném problému, a to přidání podpory pro W3C DOM Level 3 v Javě 5. Java 8 pro tyhle případy zavedla default metody. Někdo tvrdí, že to udržování zpětné kompatibility je až na škodu, třeba generika kvůli tomu byla implementována hůř než by mohla být (což je důvod, proč je C# má lepší). První plánované rozbití zpětné kompatibility se plánuje do Javy 9 v rámci projektu Jigsaw, tj. zavedení modularity přímo jako součásti základního běhového prostředí. A to opět nebude znamenat, že staré programy pod novou Javou nepustíte, pouze bude nutné udělat nějaké úpravy v nových programech, pokud v nich budete chtít modularitu používat.

Dejv

« Odpověď #77 kdy: 07. 07. 2016, 14:43:43 »
Mně přijde, že JavaFX je u větších GUI pomalejší než Swing.

Jurdo

« Odpověď #78 kdy: 07. 07. 2016, 15:00:04 »
uz tu je .Net Core 1.0, ktore je multiplatformove a mozes robit v C#.

PepaN

« Odpověď #79 kdy: 07. 07. 2016, 15:13:26 »
 :) swing swift není to jedno? Ano, možná jsem začátečník. Zatím pracuji (po 12 leté přestávce) s Javou cca 8 měsíců, vytvořil jsem si pár projektů, třeba 3d šetřič, malovací program obdoba Pinty, manager program na mdb databázi, univerzální benchmark apod. A ano, na problém se zpětnou kompatibilitou jsem narazil, bohužel jsem to nezdokumentoval.
I když... zajímal by mě váš názor... Třeba na ten Benchmark Universal, který umí porovnat výsledky windows i linux stanice:
http://www.instaluj.cz/benchmark-universal

javaman

« Odpověď #81 kdy: 07. 07. 2016, 16:04:27 »
Která korporace stojí za Pythonem, Perlem... čímkoli dalším?

Jurdo

« Odpověď #82 kdy: 07. 07. 2016, 16:22:39 »
praveze ziadna a tak to potom vyzera  ;D

javaman

« Odpověď #83 kdy: 07. 07. 2016, 16:25:13 »
To není pravda. Python je sice patlanice, ale to je tím, že ti lidé jen nic moc neuměli. Pokud se na jazyk vrhnou odborníci, tak z toho uděláš špičku i bez firmy.

A264

« Odpověď #84 kdy: 07. 07. 2016, 16:53:38 »
Programujem uz vyse 10 rokov a mozem povedat ze v jazykoch a frameworkoch ktore za sebou nemaju velkeho hraca ktory koordinuje vyvoj sa programuje horsie. Programoval som teraz asi pol roka v Node.Js a ked som sa vratil k .NET tak som si vsimol aky je to rozdiel. Proste .NET je ucelena konzistenta platforma v ktorej sa mi dobre programuje castokrat uz intuitivne dokazem urcit nazov triedy alebo metody. Node sa spolieha na roznych open source patlalov kazda kniznica alebo npm balik sa pouziva inak vacsinou su to neoptimalizovane one man shows. js programatori nedodrziavaju ziadne konvencie a casto sa stava ze robia spatne nekompatibilne zmeny. Trebars taky react ktory po kazdej verzii meni nazvy metod nema to ziadny standard a programator zabije kopu casu len touto zbytocnou reziou. Castokrat su js programatori pozadu za js normou takze namiesto async await pouzivaju callbacky namiesto tried prototypy nepoznaju let constatd atd, zlaty .NET

« Odpověď #85 kdy: 07. 07. 2016, 17:12:43 »
A ano, na problém se zpětnou kompatibilitou jsem narazil, bohužel jsem to nezdokumentoval.
To už si ani nepamatujete, jaký typ problému to byl? Aplikace přeložená se starším JDK neběžela pod novějším, nebo nešla pod novějším JDK přeložit?

I když... zajímal by mě váš názor... Třeba na ten Benchmark Universal, který umí porovnat výsledky windows i linux stanice:
Názor na co? Tedy, především jsem nepochopil, co to má vlastně testovat – výkon JVM, konfiguraci JVM, něco jiného?

« Odpověď #86 kdy: 07. 07. 2016, 17:18:42 »
Jen aby tu Javu za chvili nepohrbili ;)
http://www.zive.cz/bleskovky/odbornici-varuji-oracle-by-mohl-pohrbit-javu-prestava-jej-udajne-zajimat/sc-4-a-183024/default.aspx
Java je pro Oracle klíčový produkt, vždyť skoro vše, co Oracle dělá, je na Javě přímo postavené, nebo se nejčastěji z Javy používá. CEO Oraclu Safra Catz prohlásila, že Oracle koupil Sun právě kvůli Javě, byla pro ně strategicky důležitá.

PepaN

« Odpověď #87 kdy: 07. 07. 2016, 17:36:55 »
Není třeba psát informace pro toho, kdo si je nechce přečíst. Proč to vlastně komentujete?  :D :D :D

balki

« Odpověď #88 kdy: 09. 07. 2016, 03:20:37 »
Jen aby tu Javu za chvili nepohrbili ;)
http://www.zive.cz/bleskovky/odbornici-varuji-oracle-by-mohl-pohrbit-javu-prestava-jej-udajne-zajimat/sc-4-a-183024/default.aspx

Medialne prdy zo zive a artechnica si netreba vsimat. Oracle zarezal GlassFish, technicky neznaly redaktor napise."Oracle rusi Java EE". Pritom je len jeden aplikacny server z mnohych, s malym podielom na trhu. Ak si dobre pamatam oracle ma este jeden, ktory napodiv nezarezal. Najpopularnejsi je JBoss od Red Hatu. Da sa zaobist aj bez aplikacneho servera, proste iba s cistym webserverom (tomcat, jetty). Java EE komponenty tiez nevyraba oracle, ale ine firmy.  Nie je to prvy prd, co bol na arstechnica uvedeny, ale nebude ani posledny.  (O zive nehovorim, to nie je ani bulvar, ale rovno sracka)

Jurdo

« Odpověď #89 kdy: 09. 07. 2016, 07:46:15 »
X firiem, X komponentov, X problemov a len samy chaos :)