Multifunkce HP3390 nebo HP1522n

JSOB

Multifunkce HP3390 nebo HP1522n
« kdy: 09. 05. 2016, 13:06:43 »
Dobry den
Prosím o radu ohledne vyse uvedenych tiskaren. Rozhoduji se mezi nima a nevim jestli pod linuxem funguji.
HP3390
Mame v praci 3392 coz by melo byt stejne jen navic sesivacka a jeden zasobnik. Tiskarna po pripojeni do USB ihned tiskne i s duplexem. Problem je skener. Jednoduche skenovani ho vidi. Po kliknuti na skenuj se roztoci ty kulicky, ale nic se nedeje. V xsane to nic nenaslo. Preinstaloval jsem HPLIP pres ten "run" soubor. Tiskarna opet OK. Jednoduche skenovani se chovalo stejne. Xsane mi nabidlo na vyber ze dvou skeneru (notebook byl jeste v siti tak proto ten druhy), vybral jsem 3350 All in One ale zas nic.

HP1522n
Chova se to stejne.

Napadlo me zkusit pridat tu tiskarnu pres prikaz hp-setup. Myslim ze se tam doinstalovava i nejaky plugin. Jeho instalace mi ale v Mintu 17.3 selze. Jak z webu HP tak i kdyz ho stahnu lokalne. Je to verze 3.15.2.

Muzu je mit priblizne za stejnou cenu a ten duplex by me na te 3350 zajimal. Ale pokud nejde skener tak je to k nicemu.
Googlil jsem a nasel jsem ze by snad mely fungovat komplet, ale nevim no. Nechci se spálit a utratit penize za neco co mi nebude fungovat.
Dekuji předem za jakoukoliv rychlou pomoc.


j

Re:Multifunkce HP3390 nebo HP1522n
« Odpověď #1 kdy: 09. 05. 2016, 17:47:18 »
Ehm ... a to nema sit nebo ti ten konektor nekdo ukrad? Drtiva vetsina tehle multifuknci umi (pokud jsou sitovy) scan na sitovej disk (samba) nebo do mailu. Resit scanovani z nejakyho SW je naprosto zbytecny.

JSOB

Re:Multifunkce HP3390 nebo HP1522n
« Odpověď #2 kdy: 11. 05. 2016, 16:18:12 »
Tak uz to komunikuje i se scanerem. Musel jsem spustit
Kód: [Vybrat]
sudo hp-setup -ia nainstalovat i plugin od HP. S tim byl problem ho stahnout z webu tak jsem ho sosnul odjinud a nainstalil rucne.
Pak uz to v jednoduchem skenovani funguje.
Takže vyřešeno.