Blokovač reklám

Ivan Nový

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #105 kdy: 16. 05. 2016, 14:19:03 »
Internet byl před reklamou a bude i po ní.
Internet před reklamou nebyl. ...
Internet před reklamou byl, a hodně dlouho.
Ale to nebyl Internet, jen propojení počítačů.
Asi nemáš představu, co všecko je internet. A že web je z něho jenom malá část. A ještě menší část z webu je placená reklamou.

Internet nyní je web, protože jen web zaplatí budování a provoz sítí. Za pár let to možná bude IoT, ale budou se muset prodávat data klientů, aby se to zaplatilo. Web je něco víc než internet, protože na rozdíl od samotného internetu je web to, co uživalete u internetu drží.

Není podstatné co s danou technologií lze dělat, co se dělá, ale co se zaplatí. I zde totiž funguje algoritmus hledání optimálního rozdělení zdrojů a nebylo bysprávné, aby byly všechny možnosti realizovány v plné míře, to by nebylo optimální vzhledem k rozdělení omezených zdrojů.


chobot

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #106 kdy: 17. 05. 2016, 02:00:30 »
Otázka na Petra Krčmáře, ačkoliv mám pomalé připojení, jsem ochoten jen tomto webu (a některých jiných) povolit skripty, nikoliv už obrázky nebo mediální obsah z reklamních servrů. Mám představu, že cookie zaznamenají povolené skripty a měření (heatmapa apod.) fungovat bude taky, když se na ty fleky rádi díváte, stačilo by to k podpoře? Četl jsem článek o debuggerech a takové typy článků  jsem ochoten podpořit, naopak přebrané články (rozšířené zprávy nebo odfláklé recenze) s domněnkami si mohu přečíst v pǔvodním znění,
Funguje podpora jen určitému autorovi?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #107 kdy: 17. 05. 2016, 07:27:59 »
Funguje podpora jen určitému autorovi?

Uz jsem se ptal (odpoved jsem nezaznamenal), jestli by neuvazovali o znovu-pridani Flattru. Nikde jsem nenasel, ze by si za pridani ikonky neco uctoval, takze i kdyby to pouzivala jen hrstka lidi, porad by se to mohlo vyplatit (autorum clanku). Nechci totiz financne podporovat pociny jako redesign a tim spatne a/nebo pretizene kodery, managory a ostatni "profesionaly" stojici za tim. Ale konkretni autory za konkretni clanky bych asi i podporil (jedno kliknuti na ikonku za clankem je dostatecne jednoduche, aby to ctenar mohl provest za kazdym dobrym clankem).

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #108 kdy: 17. 05. 2016, 12:06:29 »
Noef: Návrat k Flattru se neplánuje, běžel tři čtvrtě roku a pokud autorovi něco přišlo, tak to byly desetikoruny. Vydali jsme detailní statistiky a na jejich základě bylo rozhodnuto o zrušení Flattru.

Chobot: Heatmapy jsou pro náš interní průzkum používání některých prvků. Ale nepomůžou nám zaplatit autory ani běh serverů. Pomůže povolení reklamy nebo přímá podpora.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #109 kdy: 17. 05. 2016, 12:20:50 »
Noef: Návrat k Flattru se neplánuje, běžel tři čtvrtě roku a pokud autorovi něco přišlo, tak to byly desetikoruny. Vydali jsme detailní statistiky a na jejich základě bylo rozhodnuto o zrušení Flattru.

A kolik byste jako za jeden clanek cekali? I kdyby to byly desetikoruny od jednoho uzivatele mesicne, tak casem se to muze rozjet. Jestli si dobre pamatuju, tak o tom Flattru minule skoro nikdo nevedel, protoze se o tom, pokud vubec, psalo minimalne. Kdyby se pridaly nejake sluzby navic, napr. nejake hlasovani pro Flattr prispevatele jednoho autora, kde by si volili o cem bude autor psat dalsi clanek, tak by to hnedka mohlo zvednou popularitu.

Tento komentar to asi vystihuje:
Citace
Podle mého názoru je rušení služby Flattr na těchto webech chyba a unáhlené rozhodnutí. Uživatelé internetu si na možnost dobrovolných plateb teprve zvykají, což je proces pomalý. Chtít hned vydělat tímto způsobem tisíce korun je důkazem jistého "defektu" naší národní povahy posílené ideou "Klausismu zlodějismu" (peníze jsou až na prvním místě).

Jestli se nepletu, tak Flattr převádí peníze z účtu čtenáře přímo na účet autora. Vydavatele tak pouhé umístění ikonky nic nestojí - nicméně taky díky ní nic nevydělá. Není tohle pravým důvodem rušení této služby? Likvidovat něco pozitivního z pozice arogance moci je bohužel v poslední době běžná zvyklost. Český národ nepotřebuje diktátora nebo područí cizí mocnosti - ničí si totiž vlastní pozitiva sám...

TL;DR: Managorum z toho nekouka zadny peniz, tak reknou, ze se to nepouziva a prestoze je to nic nestroji, tak to stejne zrusi - prece nebudou dobrovolne davat moznost prispivat autorum, kdyz jim z toho nic nekapne.


Re:Blokovač reklám
« Odpověď #110 kdy: 17. 05. 2016, 12:42:48 »
Flattr je na ústupu, mizí z celého webu – detaily třeba na Lupě. Já sám už ho taky léta nepoužívám, i když jsem z něj byl nadšený a na Lupě jsem o něm psal první článek. Takže „třeba se to rozjede“ z toho nebude. Pro většinu lidí je jednodušší udělat převod z účtu nebo zaplatit kartou než si pořizovat další službu, registrovat se, nabíjet tam peníze a podobně.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #111 kdy: 17. 05. 2016, 12:48:31 »
Nezvazujete tedy moznost prispevku pomoci prevodu na ucet kokretnimu autorovi (at uz pres spolecny ucet, nebo vlastni)? Nebo pripadne u stavajiciho systemu prispevku pridani (nepovinne) moznosti rozdeleni, na co/komu penize maji jit?

Nevim, osobne bych nemel problem si Flattr nabit (pokud to jde pomoci PayPalu, tak je to otazka par minut) a zacit pouzivat jen kvuli rootu. No, asi jsem v mensine :-\.

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #112 kdy: 17. 05. 2016, 12:49:56 »
Autoři od nás dostávají honorář. A třeba Ondřej Caletka má v profilu bitcoinovou peněženku, tohle je na autorech.

chobot

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #113 kdy: 17. 05. 2016, 21:52:00 »
citace od PK: Pomůže povolení reklamy nebo přímá podpora.
O: A musejí být i obrázky (samozřejmě bez skrytých kontejnerových elementů)?
Jinak upřednostňuju tu přímou podporu.
citace2 od PK: Pro většinu lidí je jednodušší udělat převod z účtu nebo zaplatit kartou než si pořizovat další službu, registrovat se, nabíjet tam peníze a podobně.
O: To je pravda, PayPal mám ale dlouho jsem nedobil, mezitím jsem ale nesčetně krát provedl převody u KB je to jednoduché.
citace od noef: kde by si volili o cem bude autor psat dalsi clanek, tak by to hnedka mohlo zvednou popularitu.
O: To by bylo ideální, kdyby jeden autor, který to umí podat, věděl tolik o každém tématu ale to je naivní ;-) A hlavně musí mít k tomu chuť, to je důležitý. Anketa by měla být jen o tématu ale kdo ji napíše a kdy je jedno, hlavně aby to byl nápomocný článek. Jinak rád bych článek o PAMu, polkitu, systemd a podobných moderních věcech, které nejsou součástí linuxových knih na našem trhu, ale srozumitelně napsaný a s vysvětlením každého parametru aby bylo jasné k čemu je. Každý ví, že manuálové stránky, jsou jen zkratka, když už člověk ví něco o fungování dané oblasti.

PS: Jinak sám jsem přispíval a neočekával jsem příspěvky, protože jsem to proto nedělal, bavilo mě to, ale přiznám, že to nebyly články na úrovni zkušených vývojářů.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #114 kdy: 19. 05. 2016, 00:31:42 »
Noef: Návrat k Flattru se neplánuje, běžel tři čtvrtě roku a pokud autorovi něco přišlo, tak to byly desetikoruny. Vydali jsme detailní statistiky a na jejich základě bylo rozhodnuto o zrušení Flattru.

He he, on tu někdy byl Flattr?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #115 kdy: 19. 05. 2016, 07:09:27 »
Noef: Návrat k Flattru se neplánuje, běžel tři čtvrtě roku a pokud autorovi něco přišlo, tak to byly desetikoruny. Vydali jsme detailní statistiky a na jejich základě bylo rozhodnuto o zrušení Flattru.

He he, on tu někdy byl Flattr?

 ;D  :'(

Asi tak nejak... Fakt nechapu, proc neni mozne pridat do DB jeden sloupec (klidne manualne vyplnovany) a do sablony jeden podmineny blok s Flattr ikonkou. Navic to neni zadna ztrestenost typu lista, ktera uzivatele terorizuje na kazdem kroku, takze to IMO nebude prijimano ctenari negativne (mluvim stale jen o ikonce, ne nejakem zebracim overlayi). A bude je to stat kolik, par hodin prace? Vzdyt to je uplne zanedbatelne ve srovnani s redesignem - to byly mesice (zbytecne?) prace...

j

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #116 kdy: 20. 05. 2016, 09:52:52 »
Nejsou lidi ... a ten jeden prave resi, jestli se tag uzavira / nebo \ nebo | ...

Alexa

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #117 kdy: 06. 06. 2016, 19:36:11 »
Lidi, fakt byste se měli zamyslet nad nějakým jiným způsobem financování.
Vypadá to, že financování reklamou se chýlí ke svému neslavnému konci.

Zelenac

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #118 kdy: 06. 06. 2016, 21:05:18 »
Jojo, vsude sama reklama, kupte si to, kupte si ono, jakoby clovek zil aby kupoval, furt ma na mysli jakou kravinu si zase poridi. Slepa ulicka tot toto, a neda se s tim udelat nic. Jen to, aby clovek reklamu negoval. Ja treba zasadne nenakupuju v Alze, protoze ten zasranej ufon otravoval vsude.

Delam si srandu, nakupuju v Alze, je tam vsechno na jednom miste :( .....

David

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #119 kdy: 06. 06. 2016, 21:29:01 »
Ja budu blokovat dokud bude reklama žrat data, jedu přes mobilní data kterých nemám na rozdávání, proto blokuju. Navíc mi nikdy nenabízela mě užitečnou věc a ještě zdržovala když člověk třeba hledá jaký má zpoždění vlak na kterej tak tak dobýhá...