Blokovač reklám

j

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #30 kdy: 06. 05. 2016, 00:00:58 »
ešte otázka. prečo na mňa lišta vyskočila aj keď mám na root.cz ADB vypnutý?

Prave proto ... ;D. Crackly hry taky fungujou dycinky lip, nez ty zaplaceny. Obcas dokonce matlalove vyvojari vydaji crack (vcetne toho ze v nem nechaji podpis tvurce) jako reseni pruseru kterej vydali.


nobody(ten pravej)

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #31 kdy: 06. 05. 2016, 01:07:51 »
Ne, uBlock neni AdBlock. Je to jen ad blocker.

AdBlock je sice i nazev konretniho rozsireni, ale jedna se o zkratku obecneho jmena/kategori "Advertising Blocker" (Reklamni Blokovac) jestli zkratku napises dvouslovne s malejma pismenama(ad block), dvouslovne s velkejma pocatecnima pismenama(Ad Block), nebo jednoslovne s velkejma pocatecnima pismenama (AdBlock), stale jde o zkratku obecneho jmeno... to ze prukopnicke rozsireni pouzilo tuto zkratku jako sve jmeno na tom nic nemeni... dokonce AdBlockPlus neni jak by se mohlo zdat AdBlock rozsireni o neco vylepsene, jde o naprosto jiny produkt, jineho autora...
Ano da se predpokladat ze se mluvi o konkretnim rozsireni jmena AdBlock, da se ale chapat ze se mluvi obecne o blokovaci reklam, pokud je ovsem upozorneno ze tim bylo mysleno obecne jakekoliv rozsireni blokujici reklamu, jen dement by psal to co ty a jen nekdo kdo chce poukazat jaky jsi dement by psal to co ja... ;)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #32 kdy: 06. 05. 2016, 06:53:55 »
Tím AdBlock jsem myslel obecně *Block.

Aha, to jsem netusil. AdBlock, navic s velkymi pismeny, jsem bral jako jmeno toho jednoho konkretniho doplnku.

Ne, uBlock neni AdBlock. Je to jen ad blocker.

AdBlock je sice i nazev konretniho rozsireni, ale jedna se o zkratku obecneho jmena/kategori "Advertising Blocker" (Reklamni Blokovac) jestli zkratku napises dvouslovne s malejma pismenama(ad block), dvouslovne s velkejma pocatecnima pismenama(Ad Block), nebo jednoslovne s velkejma pocatecnima pismenama (AdBlock), stale jde o zkratku obecneho jmeno...

Kdyz se divam na https://cs.wikipedia.org/wiki/Apelativum, tak se to pise vzdy s malymi pismeny. Az nazev firmy/produktu, jako v tomto pripade, se pise s velkymi pismeny. Takze si stale myslim, ze jsem to chapal a chapu dobre:

  • ad block = blokovac reklam - obecny blokovac reklam, stejne jako slova "prohlizec" nebo "xerox" (ve vyznamu kopirka)
  • AdBlock (IMO preklad je skaredy a nemel by se pouzivat: BlokovacReklam nebo Blokovac reklam [druhe pismeno podle jazyk. prirucky nevypada, ze ma byt velke]) - konkretni jeden doplnek, stejne jako Firefox nebo Xerox (ve vyznamu kopirka firmy Xerox)

I na wiki https://cs.wikipedia.org/wiki/Adblock se pouziva malym adblock pro obecne oznaceni a velkymi pouze pro rozsireni. A v anglicke mutaci https://en.wikipedia.org/wiki/Ad_blocking to stejne.

By me opravdu zajimalo, jak jste dosli na ten alternativni vyznam jmena doplnku.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #33 kdy: 06. 05. 2016, 07:02:30 »
Tím AdBlock jsem myslel obecně *Block.

Aha, to jsem netusil. AdBlock, navic s velkymi pismeny, jsem bral jako jmeno toho jednoho konkretniho doplnku.

Ne, uBlock neni AdBlock. Je to jen ad blocker.

AdBlock je sice i nazev konretniho rozsireni, ale jedna se o zkratku obecneho jmena/kategori "Advertising Blocker" (Reklamni Blokovac) jestli zkratku napises dvouslovne s malejma pismenama(ad block), dvouslovne s velkejma pocatecnima pismenama(Ad Block), nebo jednoslovne s velkejma pocatecnima pismenama (AdBlock), stale jde o zkratku obecneho jmeno...

Kdyz se divam na https://cs.wikipedia.org/wiki/Apelativum, tak se to pise vzdy s malymi pismeny. Az nazev firmy/produktu, jako v tomto pripade, se pise s velkymi pismeny. Takze si stale myslim, ze jsem to chapal a chapu dobre:

  • ad block = blokovac reklam - obecny blokovac reklam, stejne jako slova "prohlizec" nebo "xerox" (ve vyznamu kopirka)
  • AdBlock (IMO preklad je skaredy a nemel by se pouzivat: BlokovacReklam nebo Blokovac reklam [druhe pismeno podle jazyk. prirucky nevypada, ze ma byt velke]) - konkretni jeden doplnek, stejne jako Firefox nebo Xerox (ve vyznamu kopirka firmy Xerox)

I na wiki https://cs.wikipedia.org/wiki/Adblock se pouziva malym adblock pro obecne oznaceni a velkymi pouze pro rozsireni. A v anglicke mutaci https://en.wikipedia.org/wiki/Ad_blocking to stejne.

By me opravdu zajimalo, jak jste dosli na ten alternativni vyznam jmena doplnku.

To jsem ani nevěděl, že tím vyvolám takovou lingvistickou diskuzi. Samozřejmě tím AdBlock v kontextu bylo myšleno obecně blokovač reklam. A lidi dnes opravdu AdBlock běžně říkají (i to tak píší) kterémukoli z těchto blokovačů, bez ohledu na to který mají, tak mi to ani nedošlo v rychlosti psaní toho příspěvku. I pan šéfredaktor to tak myslel, tak to vypadá, že to tak je :)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #34 kdy: 06. 05. 2016, 07:22:19 »
To jsem ani nevěděl, že tím vyvolám takovou lingvistickou diskuzi. Samozřejmě tím AdBlock v kontextu bylo myšleno obecně blokovač reklam. A lidi dnes opravdu AdBlock běžně říkají (i to tak píší) kterémukoli z těchto blokovačů, bez ohledu na to který mají, tak mi to ani nedošlo v rychlosti psaní toho příspěvku. I pan šéfredaktor to tak myslel, tak to vypadá, že to tak je :)

Tak argument, ze je to spravne, protoze to pouziva spatne osoba, na kterou jsem reagoval, ze to pouziva spatne, opravdu neberu jako argument :D. To mi silne pripomina krestany: Buh ma vzdy pravdu protoze to rika Bible. Bible je pravdiva protoze je od Boha. Dukaz hotov.


Nobody ten opravdu pravej

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #35 kdy: 06. 05. 2016, 07:51:00 »
##div.adblock-message

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #36 kdy: 06. 05. 2016, 08:00:25 »
To jsem ani nevěděl, že tím vyvolám takovou lingvistickou diskuzi. Samozřejmě tím AdBlock v kontextu bylo myšleno obecně blokovač reklam. A lidi dnes opravdu AdBlock běžně říkají (i to tak píší) kterémukoli z těchto blokovačů, bez ohledu na to který mají, tak mi to ani nedošlo v rychlosti psaní toho příspěvku. I pan šéfredaktor to tak myslel, tak to vypadá, že to tak je :)

Tak argument, ze je to spravne, protoze to pouziva spatne osoba, na kterou jsem reagoval, ze to pouziva spatne, opravdu neberu jako argument :D. To mi silne pripomina krestany: Buh ma vzdy pravdu protoze to rika Bible. Bible je pravdiva protoze je od Boha. Dukaz hotov.

Já naopak přiznal, že to je špatně, a to, že to tak použil i Petr, je jen důkazem, že to lidi opravdu takhle obecně chápou. Co na tom textu vy nechápete, že mi podsouváte něco co jsem nenapsal? Potřebujete na psaný text návod? Tohle není počítačový program, ale lidská komunikace :-)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #37 kdy: 06. 05. 2016, 08:03:19 »
Zkoušel jsem se koukat na jiné weby, které také zobrazují reklamu a Root je jediný, který má problém s vytěžováním CPU. Podle mě se vám tam tlučou nějaké skripty přes sebe a proto se to občas projeví. Když to nevyřešíte, nedivte se, že lidi budou zapínat blokovače reklam. Žlutá žebrací lišta to nespraví, spíš naopak.

adbe

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #38 kdy: 06. 05. 2016, 08:50:53 »
Nejsi jediny, v jinem vlakne si na to uz taky stezovali.
Nevím o tom, že by si na tohle někdo stěžoval. Oprávněně si stěžovali podporovatelé, že sice mají reklamu vypnutou, ale protože mají AdBlock, lišta se jim objevila. To bylo opraveno během chvíle, chyba byla při nasazování na produkci, na testovacím jsme to pohlídali a fungovalo to.

Tak nevim jestli "opravnene", ale mel jsem pocit, ze v topicu o novem rootu nekdo psal, ze nic neblokuje a stejne se mu to zobrazilo (ale je mozne, ze se pletu, tak detailne jsem to nestudoval).


To jsem byl já. Bylo to jen jednou v den nasazení a už se to neopakovalo. Mám FF + Ghostery a AdBlock Plus, na Root.cz vypnuté. Taky mě napadlo že za to možná mohl doplněk doplňku - AdBlock skrývač prvků. A nebo taky už letitý a zasviněný profil :-). Každopádně - už si nestěžuju.
Edit: A taky blokuju sušenky třetích stran.

Tohle je předem naprosto zbytečná debata, která bude velmi únavná, nikam nepovede a už proběhla na mnoha různých webech i několikrát na tomhle fóru. My děláme Roota a většina příjmů nám plyne z reklamy. Máme spuštěný donační systém jako alternativu k reklamám, takže budeme rádi, když nám přispějete na provoz aspoň takhle. Mlácení prázdné slámy nemá smysl.

Ano, ale lidem, kteří si myslí, že mají právo číst cokoliv a diskutovat kdekoliv a jakkoliv, protože je přecy woe ta demogracyje, to nevysvětlíte. Máte můj obdiv, že vůbec reagujete.
« Poslední změna: 06. 05. 2016, 08:54:11 od adbe »

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #39 kdy: 06. 05. 2016, 08:54:53 »
Já naopak přiznal, že to je špatně, a to, že to tak použil i Petr, je jen důkazem, že to lidi opravdu takhle obecně chápou. Co na tom textu vy nechápete, že mi podsouváte něco co jsem nenapsal? Potřebujete na psaný text návod? Tohle není počítačový program, ale lidská komunikace :-)

Tak to se omlouvam.

I pan šéfredaktor to tak myslel, tak to vypadá, že to tak je :)

Tato veta na me pusobila jako argument, ze to bylo pouzito spravne, protoze i sefredaktor to tak dela, tak to tak je (to = chyba nebo to = AdBlock?).

Ono je to spatne pouzite i na te blokovaci liste:
Citace
Vypněte prosím AdBlock alespoň při brouzdání na Root.cz. Bez příjmů z reklam to neutáhneme.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #40 kdy: 06. 05. 2016, 08:58:58 »
Zkoušel jsem se koukat na jiné weby, které také zobrazují reklamu a Root je jediný, který má problém s vytěžováním CPU. Podle mě se vám tam tlučou nějaké skripty přes sebe a proto se to občas projeví. Když to nevyřešíte, nedivte se, že lidi budou zapínat blokovače reklam. Žlutá žebrací lišta to nespraví, spíš naopak.

No, to je vzdycky vesele ladit neco, co se mozna nacita jen obcas a navic se to nemusi polamat vzdycky. Posledne, kdyz jsem debugoval neco podobneho, tak jsem az po nejakem case dosel na to, ze bug se projevuje vyhradne pouze kdyz se to nedebuguje (nekrokuje), nadhera ;D. [debug logy vsude]

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #41 kdy: 06. 05. 2016, 09:00:10 »
WTF?
 :o

adbe

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #42 kdy: 06. 05. 2016, 09:36:43 »
Teď mi vyskočilo taky těchto sedm. Nevím, na čem to závisí. Každopádně jich není 60, jak se tu snažil někdo tvrdit. Jsou tu buď kvůli měření reklamních systémů nebo je to webová analytika. Crazy Egg nám umožňuje měřit používání prvků na webu a Optimizely je pro A/B testování, které tu teď na různých prvcích probíhá. Žádné hrůzy.

Všiml jsem si, že počet šmírovadel značně kolísá. Aktuálně jsem zaregistroval rekord 14.

Lol Phirae

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #43 kdy: 06. 05. 2016, 09:50:48 »
Aktuálně jsem zaregistroval rekord 14.

No, a to se vyplatí!!! ::) A furt se budou divit, že lidi blokujou.

nobody(ten pravej)

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #44 kdy: 06. 05. 2016, 17:18:39 »
By me opravdu zajimalo, jak jste dosli na ten alternativni vyznam jmena doplnku.

ToJeJednoduche, KdyzVynechamMezeru, TakSePiseVelkeAbySeRozlisilPocatekSlova ;) ano mozna Ad Blocking by mohlo byt spravne s male b, ale to uz je detail, anglicky se casto pise velke pismeno i kdyz nejde o jmeno, ale jde o zvyrazneni slov, zkoukni nejake preklady rozhrani programu EN Vs CZ ;)