Blokovač reklám

nobody(ten pravej)

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #15 kdy: 05. 05. 2016, 14:47:32 »
[...] sedm [...] měření reklamních systémů nebo je to webová analytika [...]

z principu tedy jde o smirovace... zkusebne sem zapnul pro root.cz javascript a "~noscript" ohlasi 47 (7 skriptu vlozenych 40x), mozna z toho vzdalene prameni tech 60 :)

sice blokuju reklamu i js, ale nesouhlasim s pristupem voltaren ze by slo o otravovani, da se to chapat, a nenapadlo by me root.cz za to nadavat, kazdopadne pokud takove uzivatele odradi zluta lista, tak jen tak dale, cim vic takovejch psychopatu odejde/neprijde tim lepe :)

stejne tak se distancuju od sveho skorojmenovce s velkym N, takovej zumpar by take mohl odejit i s tim svojim zabugovanym zaprodanym AdBlockPlus, ocividne ani nechape rozdil v pristupu a kvalite uBlocku, takze prosim odrazujte dal takove individua a zacnu posilat i ten financni prispevek :)


Re:Blokovač reklám
« Odpověď #16 kdy: 05. 05. 2016, 15:03:06 »
Každý soubor neznamená nová služba, takto to počítat nelze.

Ať tak či tak, jsme zase u toho – tahle debata je zbytečná, protože lišta vůbec nereaguje na blokovače skriptů, ale na blokovače reklam. Zobrazí se jen těm, kteří mají AdBlock. Cílem je upozornit na to, že nám tím škodí a komplikují provoz serveru.

Nobody_nerezervovany

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #17 kdy: 05. 05. 2016, 15:59:42 »
stejne tak se distancuju od sveho skorojmenovce s velkym N, takovej zumpar by take mohl odejit i s tim svojim zabugovanym zaprodanym AdBlockPlus, ocividne ani nechape rozdil v pristupu a kvalite uBlocku, takze prosim odrazujte dal takove individua a zacnu posilat i ten financni prispevek :)

AdBlock pouzivam na jedinou vec: vlezu na stranku, otevru si zmineny seznam blokovatelnych elementu, vykydam hnuj, zavru. V ABP je to zkratka rychlejsi a pohodlnejsi, a kdo bere a kdo nebere uplatky za to, ze nekoho nefiltruje, nehraje roli, protoze ty filtry neodebiram.

bekheir

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #18 kdy: 05. 05. 2016, 16:32:26 »
ešte otázka. prečo na mňa lišta vyskočila aj keď mám na root.cz ADB vypnutý?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #19 kdy: 05. 05. 2016, 18:14:27 »
ešte otázka. prečo na mňa lišta vyskočila aj keď mám na root.cz ADB vypnutý?

Nejsi jediny, v jinem vlakne si na to uz taky stezovali. To je vzdycky problem se temi ochranami, DRM a podobnymi vecmi - nejvic to uskodi "platicim" (v tomto pripade neblokovacim) zakaznikum.


Nobody_nerezervovany

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #20 kdy: 05. 05. 2016, 18:20:02 »
Každý soubor neznamená nová služba, takto to počítat nelze.

Sluzby si pocitej, jak libo. Skriptu tam mas bezne pres 60 z 22 domen, 18 druheho radu a 14, kdyz svinstvo z googlu vezmes jako z jedne.

Ať tak či tak, jsme zase u toho – tahle debata je zbytečná

Jak se to vezme. Spasneho reseni se nedobereme, ale objev tve vize 7 skriptiku neni zcela nezajimavy.


ešte otázka. prečo na mňa lišta vyskočila aj keď mám na root.cz ADB vypnutý?

Nebude to tim?

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #21 kdy: 05. 05. 2016, 19:27:27 »
Nejsi jediny, v jinem vlakne si na to uz taky stezovali.

Nevím o tom, že by si na tohle někdo stěžoval. Oprávněně si stěžovali podporovatelé, že sice mají reklamu vypnutou, ale protože mají AdBlock, lišta se jim objevila. To bylo opraveno během chvíle, chyba byla při nasazování na produkci, na testovacím jsme to pohlídali a fungovalo to.

Stěžovali si na to lidi asi před rokem, na starém webu, ale to byla úplně jiná lišta, jinak implementovaná a reagovala i na Ghostery, vypnutý JavaScript a podobně. Ta současná hlídá vyloženě jen AdBlock.

Každopádně tam tedy musí být nějaké jiné rozšíření, které zasahuje do stránky. Případně to dělá nějaká chytrá proxy na cestě, což se děje v některých firmách. Mohl by pomoci test na čistém profilu v prohlížeči nebo přepnutí na HTTPS.
« Poslední změna: 05. 05. 2016, 19:39:52 od Petr Krčmář »

bekheir

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #22 kdy: 05. 05. 2016, 20:29:48 »
posledný FF na W10, som doma (žiadna firma) a nič iné na FF ako doplnok nie je. ADB tam je, pre root.cz už dlho vypnutý, dnes sa lišta zobrazila (1x)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #23 kdy: 05. 05. 2016, 20:35:06 »
Nejsi jediny, v jinem vlakne si na to uz taky stezovali.
Nevím o tom, že by si na tohle někdo stěžoval. Oprávněně si stěžovali podporovatelé, že sice mají reklamu vypnutou, ale protože mají AdBlock, lišta se jim objevila. To bylo opraveno během chvíle, chyba byla při nasazování na produkci, na testovacím jsme to pohlídali a fungovalo to.

Tak nevim jestli "opravnene", ale mel jsem pocit, ze v topicu o novem rootu nekdo psal, ze nic neblokuje a stejne se mu to zobrazilo (ale je mozne, ze se pletu, tak detailne jsem to nestudoval).

... Ta současná hlídá vyloženě jen AdBlock.

Tohle zcela jiste neni pravda, protoze AdBlock nemam (uBlock + Ghostery) a listu jsem videl. Co jsem se dival do zdrojaku, tak to detekuje nekolik typu skryvani objektu a ne jenom pritomnost AdBlocku.

Lol Phirae

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #24 kdy: 05. 05. 2016, 20:36:35 »
Pane Krčmáři, nedávno jste si tu postěžoval, že máte ve firmě jediného kodéra, který absolutně nestíhá. Už chápu proč...  ::) ::) ::)

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #25 kdy: 05. 05. 2016, 20:36:40 »
To je zvláštní. Zjistím od vývojářů, jaké informace k tomu potřebují. Ozvi se prosím na mail redakce(at)root.

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #26 kdy: 05. 05. 2016, 20:49:23 »
Tohle zcela jiste neni pravda, protoze AdBlock nemam (uBlock + Ghostery) a listu jsem videl. Co jsem se dival do zdrojaku, tak to detekuje nekolik typu skryvani objektu a ne jenom pritomnost AdBlocku.

Tím AdBlock jsem myslel obecně *Block. Ten původní systém nějak komplikovaně hlídal, jestli se z různých reklamních serverů načetly JavaScriptové objekty. Takže to reagovalo na vypnutý JavaScript a třeba blokovaný přístup k některým zdrojům pomocí Ghostery a podobných nástrojů.

Podle toho, co vím, ten nový sleduje nastražené objekty na stránce, jestli byly zablokovány. Je jednodušší a měl by reagovat jen na blokování objektů na stránce a nevyvolá ho ani Ghostery ani vypnutý JavaScript (což je záměr).

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #27 kdy: 05. 05. 2016, 21:11:38 »
Tím AdBlock jsem myslel obecně *Block.

Aha, to jsem netusil. AdBlock, navic s velkymi pismeny, jsem bral jako jmeno toho jednoho konkretniho doplnku.

Podle toho, co vím, ten nový sleduje nastražené objekty na stránce, jestli byly zablokovány. Je jednodušší a měl by reagovat jen na blokování objektů na stránce a nevyvolá ho ani Ghostery ani vypnutý JavaScript (což je záměr).

Presne tak, vlozi bait a kontroluje, jestli se s ni neco nestalo. Zakopany pes by ale mohl byt v te kontrole AdBlocku:
Kód: [Vybrat]
window.document.body.getAttribute('abp') !== null
neni mozne, ze tam ten atribut AdBlock vklada, ikdyz na strance nic neblokuje? Je to jen takove strileni od boku, vic jsem to neproveroval.

EDIT: decoy -> bait
« Poslední změna: 05. 05. 2016, 21:13:44 od noef »

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokovač reklám
« Odpověď #28 kdy: 05. 05. 2016, 22:09:55 »
Tohle zcela jiste neni pravda, protoze AdBlock nemam (uBlock + Ghostery) a listu jsem videl. Co jsem se dival do zdrojaku, tak to detekuje nekolik typu skryvani objektu a ne jenom pritomnost AdBlocku.

uBlock je taky AdBlock. Podle mě to je klasicky udělané tak, že to detekuje blokaci těchto blokovačů. Jestli se ten blokovač jmenuje AdBlock nebo uBlock nebo Ultrablokovač Franty Vomáčky je podružné ;-).

ByCzechJeDement

Re:Blokovač reklám
« Odpověď #29 kdy: 05. 05. 2016, 23:24:27 »
Ne, uBlock neni AdBlock. Je to jen ad blocker.