Těmi moderními aplikacemi myslíte websockety? K tomu používám celery a nodejs. Nodejs udržuje spojení a z djanga nebo celery mu posílám data, která chci poslat klientovi. Uznávám, že je to zbytečně komplikované, ale websockety používá jen malá část aplikace.
To nejsou jenom websockety, ale ten celkový koncept, kdy aplikace tahá jenom ta data, která nutně potřebuje, a překresluje jenom to, co je překreslit potřeba. Takhle bude nejspíš web v budoucnosti vypadat, nikdo nebude na každé kliknutí tahat (a generovat) celou stránku znovu.
Uznávám, že je to zbytečně komplikované, ale websockety používá jen malá část aplikace.
No jak která aplikace, že
Nejenom, že je to zbytečně komplikované (další narovnávák na vohýbák), ale především je to zoufale pomalé a náročné na zdroje na serveru. Pomocí naplňování šablon prostě nejde (u aplikace složitější než hello world) dosáhnout latence řádově stejné jako je latence pingu. U aplikace založené na websocketech to možné je.
Šablony prostě imho patří minulosti. Odehrály svoji úlohu, ale jde se dál. A to ono "dál" bude pro python tvrdý oříšek. Možná se s ním popere, možná ne, to uvidíme. Ale hurónsky rozhlašovat, jak je python jedinečná technologie na web, je podle mě poněkud úsměvné, pionýři už jsou jiní a jinde.