Má Python budoucnost?

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #375 kdy: 17. 05. 2016, 11:30:30 »
A jestli Lua a nebo Python není jedno ani omylem, protože zaměstnavatel, zvyky v daném oboru, práce v týmu, zastupitelnost lidí, atd. Pokud se všeobecně v oboru na půlce planety široce používá třeba Python, tak nemá smysl se učit cokoliv dalšího, protože je to ztráta času a programovací jazyk je prostředek, nikoliv cíl. V tom čase se dá dělat X užitečnějších neprogramátorských věcí.
To jsem ve svém příspěvku zohlednil. Takže?

Tím, že je to jedno jsem myslel scénář, kdy si nějaký uživatel mého programu potřebuje nascriptovat nějakou funkci. Tam to, dle mého opravdu je jedno. Protože rozdíl mezi Luou a Pythonem je v tomto marginální.


Yarda

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #376 kdy: 17. 05. 2016, 14:15:46 »
A jestli Lua a nebo Python není jedno ani omylem, protože zaměstnavatel, zvyky v daném oboru, práce v týmu, zastupitelnost lidí, atd. Pokud se všeobecně v oboru na půlce planety široce používá třeba Python, tak nemá smysl se učit cokoliv dalšího, protože je to ztráta času a programovací jazyk je prostředek, nikoliv cíl. V tom čase se dá dělat X užitečnějších neprogramátorských věcí.
To jsem ve svém příspěvku zohlednil. Takže?


Takže nic, moje technická poznámka právě skončila. ;)

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #377 kdy: 17. 05. 2016, 16:00:39 »
A jestli Lua a nebo Python není jedno ani omylem, protože zaměstnavatel, zvyky v daném oboru, práce v týmu, zastupitelnost lidí, atd. Pokud se všeobecně v oboru na půlce planety široce používá třeba Python, tak nemá smysl se učit cokoliv dalšího, protože je to ztráta času a programovací jazyk je prostředek, nikoliv cíl. V tom čase se dá dělat X užitečnějších neprogramátorských věcí.
Pokud by takhle uvažovali všichni, dodneska programujeme ve Fortranu a Cobolu.

Yarda

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #378 kdy: 17. 05. 2016, 21:43:10 »
A jestli Lua a nebo Python není jedno ani omylem, protože zaměstnavatel, zvyky v daném oboru, práce v týmu, zastupitelnost lidí, atd. Pokud se všeobecně v oboru na půlce planety široce používá třeba Python, tak nemá smysl se učit cokoliv dalšího, protože je to ztráta času a programovací jazyk je prostředek, nikoliv cíl. V tom čase se dá dělat X užitečnějších neprogramátorských věcí.
Pokud by takhle uvažovali všichni, dodneska programujeme ve Fortranu a Cobolu.

Pro Vaši ctěnou představu, poslední program ve Fortranu jsem napsal asi před 25 lety.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #379 kdy: 17. 05. 2016, 23:39:28 »
Pro Vaši ctěnou představu, poslední program ve Fortranu jsem napsal asi před 25 lety.
Hmm, dobře. Dík za informaci.


eee

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #380 kdy: 18. 05. 2016, 08:53:08 »
Co byste mi chtěl vytknout? Že jsem dal přednost něčemu jinému před Pythonem? Že jsem napsal svou zkušenost?

Ja bych vam vytknul offtopic. Jak dotaz, zda ma python budoucnost, souvisi s vylevem, cemu davate prednost kdyz muzete, coz vetsinou stejne nemuzete.

Standa Šuba

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #381 kdy: 12. 06. 2016, 00:40:33 »
Jak je vlastně na tom na Python na trhu? Co jsem viděl, pár firem dělá velký projekty na Pythonu, ale mnohem větší poptávka je po Java/.NET/PHP (koukněte např. na jobs.cz a startupjobs.cz). Python mi přijde, že se používá spíš pro nějaký systémový programování, nebo pro bastlení pro zábavu, ale mainstreamovej jazyk to u firem neni.

ppavel

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #382 kdy: 12. 06. 2016, 10:02:01 »
Jak je vlastně na tom na Python na trhu? Co jsem viděl, pár firem dělá velký projekty na Pythonu, ale mnohem větší poptávka je po Java/.NET/PHP (koukněte např. na jobs.cz a startupjobs.cz). Python mi přijde, že se používá spíš pro nějaký systémový programování, nebo pro bastlení pro zábavu, ale mainstreamovej jazyk to u firem neni.

Python je na trhu velmi dobře. Python developerů je málo a poptávka po nich je značná, zejména u firem ve finančním sektoru.
Umíš python? Firmy ti utrhnou ruce.

javaman

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #383 kdy: 12. 06. 2016, 14:05:11 »
ROFL. Trhání rukou u Pythonu :D Finanční sektor :D Jasný, tak asi žijeme v jiném světě. Python je fajn na malé skriptíky a jednoduché menší aplikace. V bankách fakt moc Python nefrčí a když jo, tak na jednoúčelový malý aplikace. Finančně je to samozřejmě dost jinde než u Javy, ale to je jasné, že skriptování a vývoj je náročností jinde.

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #384 kdy: 12. 06. 2016, 14:09:13 »
a poptávka po nich je značná
Jakými kanály? Veřejně asi ne, protože inzerátů je málo.

ppavel

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #385 kdy: 12. 06. 2016, 14:45:18 »
a poptávka po nich je značná
Jakými kanály? Veřejně asi ne, protože inzerátů je málo.
Linkedin, často přímo na e-mail (kde sakra vzali tu adresu?). Týdně 1-2 nabídky na Python developera do USA/UK/Irsko/Německo/Polsko a k tomu 1-2x měsíčně do tuzemska. Polovina z toho je Django, zbytek financial, cloud apod.

javaman

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #386 kdy: 12. 06. 2016, 14:49:26 »
Za kolik do ČR? Za kolik třeba do Londýna? Protože psát nesmysly jak je Python cool, když ti píšou HR dementi, není úplně ono. Kolik pohovorů jsi s ním měl a dostal nabídku?

Django je na menší věci, ale věřim tomu, že ho sem tam někdo chce. To je i v ČR.

Pokud bys chtěl vidět trhání rukou, tak si dej někam inzerát jako Java developer.

Ondrej

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #387 kdy: 12. 06. 2016, 15:06:55 »
Za kolik do ČR? Za kolik třeba do Londýna? Protože psát nesmysly jak je Python cool, když ti píšou HR dementi, není úplně ono. Kolik pohovorů jsi s ním měl a dostal nabídku?

Django je na menší věci, ale věřim tomu, že ho sem tam někdo chce. To je i v ČR.

Pokud bys chtěl vidět trhání rukou, tak si dej někam inzerát jako Java developer.
Django je na malé věci heh, proč se k tomu vůbec vyjadřuješ když o tom očividně ho*no víš?!

javaman

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #388 kdy: 12. 06. 2016, 15:19:04 »
Možná z hlediska Pythonu je to větší. Jinak je to menší framework, který sedí hezky ke skriptování, ale nenabízí moc flexibilitu a celkově to není na velké věci.

Ondrej

Re:Má Python budoucnost?
« Odpověď #389 kdy: 12. 06. 2016, 15:34:53 »
Možná z hlediska Pythonu je to větší. Jinak je to menší framework, který sedí hezky ke skriptování, ale nenabízí moc flexibilitu a celkově to není na velké věci.
Psal jsi v něm někdy něco, že tohle tvrdíš?
Koukni se schválně jaké velké weby využívají Django, možná se budeš divit.

Stran nabídek u nás, spoustu jich je například od seznamu, to asi samo o sobě říká stran toho jestli má python budoucnost (v tuzemsku) a jak moc velké projkety jsou v něm napsané. Weby se daj psát v čemkoliv a ve výsledku jako uživatel rozdíl nepoznáš i stran rychlosti...