Přemostění Wi-Fi na Ethernet

Pepa

Přemostění Wi-Fi na Ethernet
« kdy: 28. 04. 2016, 13:33:35 »
Ahoj,

Řeším v menším prostoru jeden problém, nechci kvůli tiskárně natahovat UTP z routeru přes celé dvě místnosti, zákazník nechce ani tiskárnu s WiFi modulem, máte nějaké zkušenosti s nějakým Bridgem, spojil bych to WiFi a pak vedle routeru bych hodil tiskárnu s UTPéčkem.

Díky za rady! :)

Pepa
« Poslední změna: 28. 04. 2016, 14:55:16 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:WiFi na Ethernet
« Odpověď #1 kdy: 28. 04. 2016, 13:50:16 »
nechci kvůli tiskárně natahovat UTP z routeru přes celé dvě místnosti

Nojo, to by mohlo trvat dobrejch 15 minut...

zákazník nechce ani tiskárnu s WiFi modulem

Cos přesně na tom zadání nepochopil?

Re:WiFi na Ethernet
« Odpověď #2 kdy: 28. 04. 2016, 14:03:06 »
Mám zkušenost s TP-LINK TL-WR702N – jako WiFi klient funguje (připojoval jsem se takhle do WiFi sítě z PC).

borekz

  • ****
  • 493
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:WiFi na Ethernet
« Odpověď #3 kdy: 28. 04. 2016, 14:53:12 »
Mám zkušenost s TP-LINK TL-WR702N – jako WiFi klient funguje (připojoval jsem se takhle do WiFi sítě z PC).
Teď ještě, aby ta tiskárna byla přístupná z PC na druhé straně Wi-Fi. Nejspíš bude třeba zjistit, na kterých portech se kominuje s tiskárnou a podle toho nastavit NAT.

Re:WiFi na Ethernet
« Odpověď #4 kdy: 28. 04. 2016, 14:55:02 »
Pokud se Wi-Fi použije v režimu AP, tak je mezi drátem a bezdrátem bridge, čili není potřeba řešit vyšší vrstvy a přímo to funguje.


Lol Phirae

Re:WiFi na Ethernet
« Odpověď #5 kdy: 28. 04. 2016, 15:03:08 »
Teď ještě, aby ta tiskárna byla přístupná z PC na druhé straně Wi-Fi. Nejspíš bude třeba zjistit, na kterých portech se kominuje s tiskárnou a podle toho nastavit NAT.

Ježkovy voči... To jako že ten AP připojíš přes WAN port a poběží to na vlastním subnetu, jo? ::) A nevadí ti, že (krom zbytečného NATu) rozbiješ taky vyhledávání tiskáren v síti?

 :o :o :o

ByCzech

  • *****
  • 1 861
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přemostění Wi-Fi na Ethernet
« Odpověď #6 kdy: 28. 04. 2016, 15:06:55 »
Router? Probůh na co? Pěkně WiFi AP co umí režim klient (drtivá většina) a tím to hasne. Bude se to chovat zcela transparentně.

Příklad: http://www.czc.cz/tenda-a3/113532/produkt

4 kila a je po problému (zjistit jestli konkrétní AP umí režim klient nebo vybrat něco jiného).
« Poslední změna: 28. 04. 2016, 15:09:54 od ByCzech »

Re:Přemostění Wi-Fi na Ethernet
« Odpověď #7 kdy: 28. 04. 2016, 15:17:39 »
Ten TP-Link, který jsem odkázal, se v režimu Klient chová jako transparentní bridge – zařízení, které k němu kabelem připojím, se chová, jako by bylo připojeno přímo přes WiFi.

Pepa

Re:WiFi na Ethernet
« Odpověď #8 kdy: 28. 04. 2016, 16:06:48 »
nechci kvůli tiskárně natahovat UTP z routeru přes celé dvě místnosti

Nojo, to by mohlo trvat dobrejch 15 minut...

Mně to nedělá problém to tam natáhnout, ale zákazníkovi by se to nelíbilo, i když by se ten kabel šikovně schoval.

zákazník nechce ani tiskárnu s WiFi modulem

Cos přesně na tom zadání nepochopil?

Byla mu nabídnuta tiskárna s WiFi modulem, žádné řešení na víc, ale on za to nechce dávat cca 3k navíc ...

Pepa

Re:Přemostění Wi-Fi na Ethernet
« Odpověď #9 kdy: 28. 04. 2016, 16:07:45 »
Ten TP-Link, který jsem odkázal, se v režimu Klient chová jako transparentní bridge – zařízení, které k němu kabelem připojím, se chová, jako by bylo připojeno přímo přes WiFi.

Díky moc za typ! :)

source

Re:Přemostění Wi-Fi na Ethernet
« Odpověď #10 kdy: 28. 04. 2016, 22:43:00 »
nechci kvůli tiskárně natahovat UTP z routeru přes celé dvě místnosti
Tak pokud jenom nechceš, pak být zákazník, omlátím ti to navrhované AP o hlavu.

nobody(ten pravej)

Re:Přemostění Wi-Fi na Ethernet
« Odpověď #11 kdy: 28. 04. 2016, 23:20:35 »
Tak pokud jenom nechceš, pak být zákazník, omlátím ti to navrhované AP o hlavu.

az na to ze zakaznik by ho tim UTP kabelem asi spis uskrtil ;) viz:
Mně to nedělá problém to tam natáhnout, ale zákazníkovi by se to nelíbilo, i když by se ten kabel šikovně schoval.

source

Re:Přemostění Wi-Fi na Ethernet
« Odpověď #12 kdy: 29. 04. 2016, 00:05:09 »
Ach tak, on to schoval do citace  :o
Já bych se bál za navrhované řešení být zodpovědný. Zákazníkovi bych řekl- buď kabel, nebo jenom dodám zařízení a zodpovědný za funkčnost ať je někdo jiný.

JardaA

Re:Přemostění Wi-Fi na Ethernet
« Odpověď #13 kdy: 29. 04. 2016, 07:32:52 »
Já bych se bál za navrhované řešení být zodpovědný. Zákazníkovi bych řekl- buď kabel, nebo jenom dodám zařízení a zodpovědný za funkčnost ať je někdo jiný.

Nepřeháníte? Nějak totiž nevidím, kde by mohl být problém. Samozřejmě že bezdrátové technologie jsou obecně zranitelnější (rušení apod.), ale to je asi tak všechno, viz milóny spokojených uživatelů, CzFree apod. Je přece jedno, jestli je tiskárna vybavena interním wifi modulem nebo jestli je připojena přes externí krabičku (pochopitelně kvalitní).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přemostění Wi-Fi na Ethernet
« Odpověď #14 kdy: 29. 04. 2016, 08:10:14 »
No, mohli by do te zastrcene mistnosti poridit pripojku od CzFree, k tiskarne dat printserver, ten se zbytkem site propojit pomoci VPN a je to. Pokud v te mistnosti je i telefonni linka, mohli by na ni mit ADSL pripojku pro pripad vypadku na CzFree. Eventuelne kabelova pripojka od UPC nebo neceho by to mohla jistit pro pripad dvojiteho vypadku.  ;-)