Distribuce pro VoIP a zpracování zvuku

Distribuce pro VoIP a zpracování zvuku
« kdy: 24. 04. 2016, 13:34:32 »
Zdravím :) Dostal som za úlohu spraviť prácu na téma "Špecifické distribúcie OS Linux s predinštalovaným SW určeným do produkčného prostredia: (VoIP, spracovanie zvuku, ...)". Keďže v tom nemám skoro žiadny prehľad a momentálne ani čas to riešiť, chcel by som sa opýtať na nejaké konkrétne distribúcie o ktorých by som mohol vo svojej práci písať :) prípadne nejaké linky kde by našiel podrobnosti

Ďakujem pekne za rady :)
« Poslední změna: 24. 04. 2016, 19:41:20 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:semestrálna práca, distribucie s VoIP, spracovanie zvuku
« Odpověď #1 kdy: 24. 04. 2016, 14:36:02 »
Tak to ti tedy nezavidim. Za co se ti chce zadavatel pomstit?

Co je to "Špecifická distribúcia OS Linux s predinštalovaným SW určeným do produkčného prostredia: (VoIP, spracovanie zvuku, ...)"? Ja na Debianu treba mel "predinstalovane" z netinstalu tolik software, aby to nabehlo do prikazove radky. Zbytek jsem tam doinstaloval. O distru specializovanem na VoiP jsem jeste neslysel. Distra pro zpracovani zvuku nejaka existuji, napriklad zde o nich neco je: http://libremusicproduction.com/articles/advantages-choosing-audio-orientated-linux-distribution .

Re:semestrálna práca, distribucie s VoIP, spracovanie zvuku
« Odpověď #2 kdy: 24. 04. 2016, 14:52:46 »
to nebolo naschvál, bolo to generované :D
hmmm díky za ten link, skusim z toho niečo pobrať :) tiež tomu poriadne nerozumiem čo si pod tým predstavuje, asi nejaká distra, ktorá sa bežne inštaluje do firiem atď. Skusim sa íst za ním popýtat, len musím si na to niečo naštudovat aby som vyzeral, že sa už v tom aspon trošku orientujem :D

Gripf

Re:semestrálna práca, distribucie s VoIP, spracovanie zvuku
« Odpověď #3 kdy: 24. 04. 2016, 15:07:19 »
Pro voip je elastix nebo trixbox

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:semestrálna práca, distribucie s VoIP, spracovanie zvuku
« Odpověď #4 kdy: 24. 04. 2016, 15:46:42 »
asi nejaká distra, ktorá sa bežne inštaluje do firiem atď.

Tak do firem asi vetsinou Red Hat kvuli podpore a pokud si podporu resi sami, tak cokoliv vyhovuje mistnimu adminovi. O specializovanem firemnim distru s VoiP jsem tedy fakt jeste neslysel, ale treba nejaka distra orientovana na firmy nekde rostou.