Doporučte kameru pro špehování v lese

Zelenac

Doporučte kameru pro špehování v lese
« kdy: 24. 04. 2016, 12:36:25 »
Chtel bych spehovat v lese cerne skladkare a za tim ucelem potrebuji na strom ci do krovi pripevnit kameru se solarnim kolektorem. Nechci tam resit zbytecne nejake wiReless pRenosy, proste se bude nahravat na sdecko a az se tam objevi skladka, vemu z toho sdkartu a mrknu co se delo a kdo to byl. Cili idealne potrebuju nejakou digitalni kameru s funkci nataceni pri zaznamenanem pohybu. Cena celeho reseni by nemela prekroct 4000,- cim min tim lip. Diky
« Poslední změna: 24. 04. 2016, 19:38:33 od Petr Krčmář »


Zelenacuv kamos

Re:Kamera pro spehovani v lese - jakou doporucite?
« Odpověď #1 kdy: 24. 04. 2016, 12:52:50 »
Jo ještě by šlo nějaké řešení s Raspberry Pi, mám k němu doma kameru, ale problém je, že se mi nechce moc trávit čas děláním nějakého algoritmu s opencv nebo něco podobného, tak jestli máte tip na nějaké hotové řešení, tak by to taky šlo. Nicméně problém zde bude se špatnou světelností objektivu, přecejen skládkaři útočí v noci.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kamera pro spehovani v lese - jakou doporucite?
« Odpověď #2 kdy: 24. 04. 2016, 12:55:20 »
Tak solarni panel je idealni. a) V lese je hodne slunce. b) Solarniho panelu si urcite nikdo nevsimne.

Spis se mrknete po necem na baterky, co malo zere a ma v sobe detekci pohybu, jinak tu SD kartu budete mit hned narvanou nezazivnymi zabery lesa, kde se nic nedeje.

ES

Re:Kamera pro spehovani v lese - jakou doporucite?
« Odpověď #3 kdy: 24. 04. 2016, 13:02:57 »
Do 4000 leda nejakou obycejnou fotopast, tam ale bude hlavne problem v malem dosahu detektoru pohybu
a v malem dosahu IR, precejenom aby to neco videlo tak to musi fungovat aspon do 25m spis vic.
Solar v lese je nesmysl to je zbytecna komplikace a neda se to schovat aby to nebylo videt to je lepsi externi baterka
pokud je mozne ji pripojit.
Bastlit to nema cenu. hlavne vodotesnost obektivu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kamera pro spehovani v lese - jakou doporucite?
« Odpověď #4 kdy: 24. 04. 2016, 14:40:01 »
Tak detekci pohybu nemusi resit detektor s malym dosahem, ale software analyzou prubezne snimaneho obrazu. Spis by me drasalo to, ze kdyz budu mit sirokouhlou kameru, aby mi nekdo skladku nezakladal pul metru mimo zorne pole, tak pri beznem rozliseni dotycne neidentifikuju, i kdyby meli na saku jmenovku. Cili to bude chtit nejakou drsnou HD kameru, navic citlivou, protoze lidi by mohli mit napad zakladat skladky za sera.


Jenda

Re:Kamera pro spehovani v lese - jakou doporucite?
« Odpověď #5 kdy: 24. 04. 2016, 14:53:33 »
Jo ještě by šlo nějaké řešení s Raspberry Pi, mám k němu doma kameru, ale problém je, že se mi nechce moc trávit čas děláním nějakého algoritmu s opencv nebo něco podobného, tak jestli máte tip na nějaké hotové řešení, tak by to taky šlo. Nicméně problém zde bude se špatnou světelností objektivu, přecejen skládkaři útočí v noci.
Program Motion. Navíc existuje RPi kamera bez IR filtru, takže si můžeš přisvěcovat.

Medo

Re:Doporučte kameru pro špehování v lese
« Odpověď #6 kdy: 25. 04. 2016, 07:14:39 »
Prve co mi gugl ponukol ...
http://www.efotopasce.sk/p/240/fotopasca-welltar-7310-mc-940nm-cz-menu-baterie-a-8gb-karta-zdarma

Ten rozpocet velmi nepusti, a  bojim sa, ze fotopasca bude asi najviac easy ...
Pokial tam mas (chces) moznost umiestnit (skryt) autobateriu, dalo by sa ist aj do kamery a nejakeho 3G routeru, ktora by ti zabery posielala priamo na mobil, ftp, ...

Ci to naozaj zvlada 20m, si je dobre dohodnut s predajcom a v pripadne vratit ..
Pri tomto prisvite tvrdia, ze je nie je viditelny ...

j

Re:Doporučte kameru pro špehování v lese
« Odpověď #7 kdy: 25. 04. 2016, 18:13:21 »
V tyhle cene nic, co by se dalo pouzit. V noci uvidis i na kamere za desetinasobek leda kulovy. Musel bys mit prisvit, a to zas neni nic, co by se dalo napajet z baterky. I pouzitelna fotopast bude stat mnohem vic.

Mam tu sadu kamer, v cene nekde mezi 30 - 80kKc/ks, a vnoci na tom konkretniho cloveka nepoznas. Ale to neni jejich ucel, takze to neva.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte kameru pro špehování v lese
« Odpověď #8 kdy: 25. 04. 2016, 18:58:20 »
Tak tady zbyva uz jen pochytat svetlusky a vhodne je prilepit na okolni stromy.

neřešte

Re:Doporučte kameru pro špehování v lese
« Odpověď #9 kdy: 25. 04. 2016, 19:52:44 »
Možná by pomohl hodně silný zdroj světla. Na strom přidělat IR čidlo na vysoký dosah, vedle něj reflektor a kameru. Když bude ten reflektor hodně svítit, tak se zakladatel skládky lekne a ještě k tomu ho kamera natočí v přijatelné kvalitě. Použil bych nějakou 100W LEDku z číny, napájet to z autobaterie nebo velké lipolky.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte kameru pro špehování v lese
« Odpověď #10 kdy: 25. 04. 2016, 20:36:41 »
Tak ona pomuze i protitankova mina. Identifikace pachatele se pak provede podle DNA seskrabane z okoli.

Lemming

Re:Doporučte kameru pro špehování v lese
« Odpověď #11 kdy: 25. 04. 2016, 23:07:54 »
Já jsem takhle udělal z Rasberry Pi zařízení na sledování želv. A překvapilo mě, jak zoufalou kvalitu má ta "oficiální" RPi kamera :( Pro moje účely naštěstí stačí ale snad i ta nejhorší kamera v mobilu je lepší, než tohle. I na základní ISO jsou detaily zoufale rozpatlané a jedna strana zorného pole je celkově neostrá. Nebo mám možná špatný kus - nevím.

Lol Phirae

Re:Doporučte kameru pro špehování v lese
« Odpověď #12 kdy: 25. 04. 2016, 23:18:47 »
Já jsem takhle udělal z Rasberry Pi zařízení na sledování želv. ... I na základní ISO jsou detaily zoufale rozpatlané

Zkus nějaký pomalejší zvířátko, na tak rychlý pohyby to neni stavěný  ;D ;D ;D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte kameru pro špehování v lese
« Odpověď #13 kdy: 25. 04. 2016, 23:40:41 »
Hlavni problem je ta detekce pohybu. V pripade zelv to software nezvlada.

aaa158

  • ***
  • 239
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte kameru pro špehování v lese
« Odpověď #14 kdy: 26. 04. 2016, 08:17:13 »
Tak ona pomuze i protitankova mina. Identifikace pachatele se pak provede podle DNA seskrabane z okoli.

Protitankove miny ludi nevybuchuju ;-) takze noop. Ledaze pridu na BVPcku ;-)