Jak si rozšiřujete své vědomosti?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak si rozšiřujete své vědomosti?
« Odpověď #255 kdy: 18. 04. 2016, 10:06:15 »
ale dalsich 15 stranok je kopa hnoja
Jestli tu diskusi považuješ za kopu hnoje, tak nevím nevím, jak moc upřímně to s tím sebevzděláváním myslíš :(

ale tu sa riesia veci, ktore vobec so samovzdelavanim nesuvisia. vy ste si tu zacali rozoberat vlastne problemy, vlastne veci. ocakaval som konstruktivnu debatu, z ktorej by mali aj ini ludia uzitok

Mozna par stran tu bylo trosku soukromych, ale rozhodne ne 15. Diskuze se proste vyviji, ale veci k FP, Haskellu, JavaScriptu, monadach a jak se to ucit nebo vyucovat (jaky pomer teorie/praxe atp.) je IMO k tematu "Jak si rozšiřujete své vědomosti?".


hu

Re:Jak si rozšiřujete své vědomosti?
« Odpověď #256 kdy: 18. 04. 2016, 10:26:06 »
Njn, tak jestli to nakonec celé zredukujeme na pedagogické schopnosti, tak do toho se vrtat nebudu, protože kromě objasnění motivace skrývající se za rovnicí pro entropii jsem nic pedagogicky cenného nevymyslel (a ani se o to nepokoušel, tu entropii jsem chtěl hlavně pochopit já sám).

To me zajima. Entropie informacni, nebo termodynamicka, nebo obe? :-)

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak si rozšiřujete své vědomosti?
« Odpověď #257 kdy: 18. 04. 2016, 12:18:19 »
ale dalsich 15 stranok je kopa hnoja
Jestli tu diskusi považuješ za kopu hnoje, tak nevím nevím, jak moc upřímně to s tím sebevzděláváním myslíš :(

ale tu sa riesia veci, ktore vobec so samovzdelavanim nesuvisia. vy ste si tu zacali rozoberat vlastne problemy, vlastne veci. ocakaval som konstruktivnu debatu, z ktorej by mali aj ini ludia uzitok

Mozna par stran tu bylo trosku soukromych, ale rozhodne ne 15. Diskuze se proste vyviji, ale veci k FP, Haskellu, JavaScriptu, monadach a jak se to ucit nebo vyucovat (jaky pomer teorie/praxe atp.) je IMO k tematu "Jak si rozšiřujete své vědomosti?".
Teď by to ještě chtělo nějak efektivně shrnout, teda myslím tu věcnou část. Aneb monády po tisící prvé...

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak si rozšiřujete své vědomosti?
« Odpověď #258 kdy: 18. 04. 2016, 12:27:40 »
Njn, tak jestli to nakonec celé zredukujeme na pedagogické schopnosti, tak do toho se vrtat nebudu, protože kromě objasnění motivace skrývající se za rovnicí pro entropii jsem nic pedagogicky cenného nevymyslel (a ani se o to nepokoušel, tu entropii jsem chtěl hlavně pochopit já sám).

To me zajima. Entropie informacni, nebo termodynamicka, nebo obe? :-)
Obě, vždyť je to to samé. Když nekonečné opice píšou Shakespeara a mají přitom dodržet určitý počet každého písmene (tj. je dána nějaká abeceda s pravděpodobnostním rozdělením), lze počet možných textů vyjádřit multinomickým koeficientem. Ten se odmocní délkou textu (entropie na ní nemá záviset, takže uděláme něco jako geometrický průměr) a nakonec zleva přidáme logaritmus (chceme, aby entropie byla aditivní). Získaná formule se pomocí Stirlingova vzorce zjednoduší a vyjde vzoreček pro entropii. Mám ověřeno, že takovéto kombinatorické odvození vyvolává u studentů "aha efekt".

lopata

Re:Jak si rozšiřujete své vědomosti?
« Odpověď #259 kdy: 20. 04. 2016, 14:02:32 »
ale dalsich 15 stranok je kopa hnoja
Jestli tu diskusi považuješ za kopu hnoje, tak nevím nevím, jak moc upřímně to s tím sebevzděláváním myslíš :(

ale tu sa riesia veci, ktore vobec so samovzdelavanim nesuvisia. vy ste si tu zacali rozoberat vlastne problemy, vlastne veci. ocakaval som konstruktivnu debatu, z ktorej by mali aj ini ludia uzitok

ja bych ani nerekl, ze to nesouvisi se samovzdelavanim.

naopak bych rekl, ze to HOOODNE souvisi se samovzdelavanim.

(nikoliv:samo-) vzdelani, je ta cast statniho bice definovana jako povinna skolni dochazka.

vedle toho je cast statniho cukru, kam patri cokoliv nad zakladni povinnost az do doby kdy stat hradi pridruzene naklady.

a to se prolina s volnym casem mimo skolu, ktery muzes uzit k samovzdelavani.

a pak je tu cast, kdy nepusobi ani statni cukr ani statni bic. a je tu pomerne dobra ukazka, ze rozhodne je lepsi se vyhnout univerzitam tretiho veku presne z duvodu, ktery jsou videt tady na tech 15 stranach fora a rozebrany tady: https://www.youtube.com/watch?v=lj9ORxo0kwo a https://www.youtube.com/watch?v=RU0qdyodmg8