reklama

Mám jít ještě studovat VŠ

Lama

Re:Mám jít ještě studovat VŠ
« Odpověď #15 kdy: 05. 04. 2016, 21:34:00 »
Přátelé, poradíte mi? Trápí mě takové dilemno. Nějak podivně mi bublá v břiše, co by to mohlo být?
Přemýšlím, jestli mám počkat, že to třeba přejde.
Nebo si dojít na hajzl?
Nebo to zkusit rozchodit?
Anebo se na to prostě vysr*t, jít si lehnout, ono to do rána nějak dopadne...

reklama

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 05. 04. 2016, 21:43:52 »
@Lama: Tak jestli mas prujem, tak rozhodne doporucuju rozchodit.

j

« Odpověď #17 kdy: 05. 04. 2016, 21:52:42 »
.. ale říkám si co by mi ta škola ještě mohla dát ...

Jebal by te manik ve veku tvyho syna za to, ze mas spatne carky ve vete ... A to zcela bez rite ... znam osobne nekolik lidi, ktery byli v 50+ donuceni, si dodelavat VS kvuli tomu, aby mohli ucnum vysvetlovat, jak se drzi pilnik. To co popisovali mi prislo naprosto neuveritelny, ale neni duvod tomu neverit, protoze to naprosto stejne popsalo 10+ lidi, kteri se ani vzajemne neznaji.

... Chci si zastřílet a vyzkoušet.
V tom pripade bych doporucil  https://mapy.cz/s/z9hE nebo naproti pres ulici ... pokud bys navstivil obe strelnice, tim lepe. Kdybys to vzal pres ten kopec pobliz, taky se nic nedeje ... a priber klidne i tu obchodnikovu vilku ... Jen si nejsem jistej, jestli je 300 dost ...

32bit

« Odpověď #18 kdy: 05. 04. 2016, 22:34:12 »
Tak kolik ti může být let? Pokud tu praxi bereš od té doby co jsi začal v kroužku mladých techniků, tak možná 40. V tom věku já jsem absolvoval postgraduální kurs. To docela šlo, vybral jsem si ten kurs, abych se zdokonalil v tom co bylo mou profesí. Ale když si vybavím, co všechno jsme se museli naučit na VŠ tak to ani omylem. V tvém věku by asi nějaké mejdany a hezké studentky už moc nepřipadaly v úvahu, brali by tě spíš jako "vrať se do hrobu, mrtvolo". Ale jako nápad to není špatné. Napiš sem něco bližšího, co by sis tak představoval a co už máš za sebou.
Tahne mi na 40 :)) Zazil jsem trosku i hruzy jako smep,ec,adt ;) Ale v krouzku byly superstroje jako iq151 nebo pmd85. pak jsem presel na ibm xt/at a zacal programovat takove ty kravinky jako ruzne graficke knihovny v asm pro tp nebo c. Nebo si hral s code page pro tiskareny ktere umeli skvele cesky. Obcas nejaky ten driver ci utilitka pro disketovku aby zkusila sifrovat a obsluhovat vlastni format. Jako jini jsem se nepoustel do tvorby vlastniho os ale zkousel jsem napsat vlastni db engine :)) posetila leta... A jak roky plynuly zabrousil jsem do automatizace. Takze jsem si hral s hrackami jako s5,ab, nebo menicema. Pak jsem si dal na 5 semestru voraz a studoval aplikovanou matematiku. A pritom se vrhl na webove technologie jeste za vlady netscape. Nasledne pracoval ve spolecnosti kde jsem se obcas mohl vratit do davnoveku treba v podobe cobolu kdyz uz me web veci nudily. A dnes se venuju security vecem okolo webu pripadne ms technologiim jako wcf a .not. A kdyz nemuzu spat a zenske me neberou... tak si hraju s vecma okolo kryptografie.

Mimochodem vrat se dohrobu mi jeste zadna nerekla... bud jsem osobnost a nebo je to kreditkou :)) ja verim v to prvni samo. :D

ps: poslu fotku o pomnik bych fakt stal... kod po me asi zadny moc dlouho nezustane ale sutr by mohl vydrzet.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 05. 04. 2016, 23:09:04 »
ps: poslu fotku o pomnik bych fakt stal... kod po me asi zadny moc dlouho nezustane ale sutr by mohl vydrzet.

Tak pomnik si musis zaslouzit. Napred musis delat osvetu. Jinak pokud po tobe zadny kod nezustane, tak je to proto, ze ho nezaznamenavas na to spravne medium. Zkusil bych to laserem vypalovat do zuly, to prezije hodne.

32bit

« Odpověď #20 kdy: 06. 04. 2016, 21:01:36 »
Osvetu :) sve tajmestvi si vezmu do hrobu... :D a zaklady neceho toho je plny net. Kdyzdy druhy ktery se trosku neco nauci chytne okamzite slinu napsat neco se slovem zaklady v zakladu :)) vetsine to prida na dulezitosti. Do tohohle se nikomu plest nechci. No nic asi si nejaky ten hovnokod vyryju na pomnik sam.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 06. 04. 2016, 22:35:01 »
No nic asi si nejaky ten hovnokod vyryju na pomnik sam.

Tak mozna bys na to mohl jit jako Vikingove. Najdi si zulovy balvan a misto run do nej muzes tesat kod.

akoze

« Odpověď #22 kdy: 07. 04. 2016, 12:57:09 »
si vo veku ked si uz mozes dovolit brat to cele ako hru a bavit sa na tom ake je to lahke a ako to odrazu ide. za mna ano. co sa tyka bab, tie ta odkurovat nebudu lebo ucta k starsim. par mojich znamych medzi 35 az 40 skoly akurat koncia, takze pohoda. pre nich bola motivacia plat vyssia pozicia v praci a mat ten debilny papier.

zboj

• 1 507
    • Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 08. 04. 2016, 14:35:37 »

Tak mozna bys na to mohl jit jako Vikingove. Najdi si zulovy balvan a misto run do nej muzes tesat kod.
A co když v něm pak najde bug?

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 08. 04. 2016, 14:53:41 »

A co když v něm pak najde bug?

Clovece, vy si sam snad ani tkanicky nezavazete. To je prece jasne, co udela, ne? Postavi vedle dalsi balvan a tam vytesa patch. Jak jednoduche!

« Odpověď #25 kdy: 17. 07. 2016, 13:32:00 »
Mám jít ještě studovat VŠ? Pokud to spočtu od doby kdy jsem začal programovat v kroužku mladých techniků. Tak 31 let praxe. Od VŠ již dnes očekávám zábavu, mejdany a hezké holky v budově...
Fakt mě to pobavilo. Je vidět, že kromě počítačů jsi moc nežil a nežiješ. Kolik ti může být let? jestli jsi do toho kroužku páchnul v deseti a praxi třicet jedna let počítáš od té doby tak ti bude přez čtyřicet.

Jednak bych řekl, že je velmi zvláštní počítat praxi od "kroužku malých techniků" ... to považuji spíš za recesi a že si z nás děláš srandu. Před třiceti lety odhaduji že jsi skákal po kostičkách s robůtkem Karel a to si do životopisu nepiš.

A az druhé. Tvoje druhá hlavní představa jsou holky a mejdany. Tak to tě upřímně lituji protože čtyřicátník by měl mít trochu jinak nastavené hodnoty. Uvědomuješ si, že těm holkám bude tak kolem dvaceti a ty bys mohl být jejich táta a tak tě budou brát? No možná tě nějaká uloví protože jí budeš připomínat tatínka, ale spíš se ti vysmějou. A pokud se cítíš na balení dvacítek tak zajdi na koupálko kde jich je dost a adost a uvidíš jak dopadneš.

Tak že odpověď je asi taková. Pro tebe má škola význam pokud máš (nebo budeš mít) místo kde se hraje na tituly a pak má význam si něco dálkově udělat. Pokud se honosíš velkou praxí a opravdu něco umíš tak nepotřebuješ ani základku. Ale pokud ti programování moc nejde a myslíš si, že školou to vyřešíš tak si najdi jiný obor a nekaž si život.

javaman

« Odpověď #26 kdy: 17. 07. 2016, 13:36:21 »
Jednak bych řekl, že je velmi zvláštní počítat praxi od "kroužku malých techniků" ... to považuji spíš za recesi a že si z nás děláš srandu. Před třiceti lety odhaduji že jsi skákal po kostičkách s robůtkem Karel a to si do životopisu nepiš.

Nebyl to běžný lempl, který se dozví o programování až na VŠ, takže rozhodně by to tam měl dát. To totiž odděluje zrno od plev. Běžný lempl ho už nikdy nedostihne, pokud se na to on nevykašle.

htrhrth

« Odpověď #27 kdy: 17. 07. 2016, 14:10:59 »

Nebyl to běžný lempl, který se dozví o programování až na VŠ, takže rozhodně by to tam měl dát. To totiž odděluje zrno od plev. Běžný lempl ho už nikdy nedostihne, pokud se na to on nevykašle.
Je jasné, že nevíš co robot Karel byl.

A jinak když někomu říkám jakou mnám praxi tak to je to co je za člověkem vidět a co umí. Jako to pak každý "IT technik" může napsat, že má praxi první řídy na zákadní škole protože v osmi mu rodiče koupili počítač a jeho to od té doby zajímá a zkouší a nevykašlal se na to.

javaman

« Odpověď #28 kdy: 17. 07. 2016, 14:14:58 »
Přesně tak to je. Pokud v 8 letech naprogramoval luxusní hru, tak je velká šance, že moc konkurenci mít nebude. Samozřejmě pokud se na to nevykašlal. A zároveň člověk, který k tomu přišel později, už nikdy nebude moc dobrý. Takže smysl to tam dát má, jen to většinou nikdo číst nebude. Je to ale lepší, než tam mít, že rád lyžuješ :D

nechci

« Odpověď #29 kdy: 19. 07. 2016, 20:08:26 »
si vo veku ked si uz mozes dovolit brat to cele ako hru a bavit sa na tom ake je to lahke a ako to odrazu ide.
Na druhou stranu ono se vždy najde nějaký předmět co takové sranda neni. Ono sice může být dobrý programátor, ale nějaká algebra ho může strašit i ve snu.

reklama