React - kdy implementovat shouldComponentUpdate?

Overload

React - kdy implementovat shouldComponentUpdate?
« kdy: 29. 03. 2016, 19:08:36 »
Není mi úplně jasné, kdy přesně implementovat metodu shouldComponentUpdate:

A) Jenom u složitějších datových struktur
B) Při potížích s výkonem
C) Vždycky

Díky.


nnnmm

Re:React - kdy implementovat shouldComponentUpdate?
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2016, 20:22:26 »
B + co ale moze vyplivat z A ... tj pouzivas to iba ak je nutna optimalizacia, co vo vacsine pripadov netreba. vyslvetnie mas tu http://buildwithreact.com/article/optimizing-with-shouldcomponentupdate

If we assume that JavaScript is fast, then we shouldn't use shouldComponentUpdate unless we notice performance issues and suspect over-aggresive rerendering as the culprit. Using shouldComponentUpdate adds code complexity and more surface area for bugs to appear, especially ones that are hard to debug. If you have one take away from this article, only use shouldComponentUpdate if you know you need it.

Overload

Re:React - kdy implementovat shouldComponentUpdate?
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2016, 20:31:48 »
Díky moc. Tak nějak jsem to tušil, ale potřeboval jsem to vědět jistě. React mi připadá super, ovšem dokumetace k němu je místy dost mizerná. Ale to snad časem doladí.

nnnmm

Re:React - kdy implementovat shouldComponentUpdate?
« Odpověď #3 kdy: 29. 03. 2016, 21:05:57 »
react ma dobru dokumentaciu... je tak aj velmi pekny priklad kedy a ako to pouzivat... garantujem ti ze najdes aj horsie frameworky... react je kazdopadne super :)

Overload

Re:React - kdy implementovat shouldComponentUpdate?
« Odpověď #4 kdy: 29. 03. 2016, 21:21:57 »
Tak proti frameworku nemám vůbec nic, ostatně už jsem psal, že se mi líbí(a příští projekt bude právě v Reactu, už se na to těším). Na druhou stranu já zase garantuju, že najdeš i lepší dokumentaci ;) Ne že by byla nepoužitelná, ale prostě znám i lepší.