Mám dostudovat VŠ?

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #45 kdy: 30. 03. 2016, 09:15:19 »
Zdar hosi,
myslite si, ze ma vyznam dostudovat skolu? Chybal mi polrok a ja som sa nato vykaslal lebo mal som pocit, ze to je o nicom. Teraz uvazujem, ci si to predsa len nedokoncit. Nechat si pouznavat predmety, a nejak ten rok dobojovat. Pre mna titul nehra velku ulohu, ale napr. mama by bola rada, keby som si dokoncil skolu.

Pakliže jsi na tom doopravdy tak špatně, že se ani neumíš rozhodnout sám za sebe, tak Ti sem dám pár linků:
http://forum.root.cz/index.php?topic=10892.135
http://forum.root.cz/index.php?topic=9097.0
http://forum.root.cz/index.php?topic=7524.0
http://forum.root.cz/index.php?board=30.80
(třeba se - pro začátek - naučíš hledat...)


Kontraband

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #46 kdy: 30. 03. 2016, 09:19:14 »
co ma spolocne dom a skola? ja len rozmyslam, ci to dorobit. aspon by boli znami spokojni

Spolecne na tom je, ze pokud neumis sam udelat ani takove rozhodnuti, zda zkusit dodelat skolu, tak vrhat se do staveni domu je ponekud odvazne, to je zavazek na roky nebo i deistky let. Nicmene stejne si myslim, ze jsi pouze troll. Pokud ne, tak uprimne - jestlize se neumis ani smysluplne zeptat na foru (jak bychom ti mohli "poradit", kdyz jsi nenapsal o jakou skolu jde, zda pracujes v oboru, zda mas rodinu...), tak neverim, ze bys mohl byt alespon mirne nadprumerny programator. Takze na svem rozvoji urcite zapracuj, zda formou VS studia se rozhodni sam.

islo o MU FI, obor SSME (service, science, management and engineering). Bc. mam z FIT VUT. Pracujem ako C# developer (asp.net, windows phone, atd.)

MaryHill

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #47 kdy: 30. 03. 2016, 10:29:36 »
Ten windows phone nevypada moc perspektivne. ASP.NET je v pohode.

Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #48 kdy: 30. 03. 2016, 10:32:38 »
praveze ma bavi vytvarat pre windows phone, resp. ta nova technologia UWP od MS, ze to pobezi nielen na telefone, ale prakticky vsade. ASP.NET ma az tak nebavi, ale to len z toho dovodu, ze sa tam riesia priblble jquery, javascript, ajax. a ked sa hlasite na asp.net poziciu, tak chcu od vas aj tie front-end veci. inac aj WPF je zaujimave, len tu je malo pozicii

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #49 kdy: 30. 03. 2016, 11:10:35 »
Tak ono vacsinou firmy z USA ale aj z inych napr. okolitych statov, si zakladaju na titule, minimalne aspon Bc., co mam. No a vedomosti. Darmo mi bude diplom, ked nebudem vediet to, co odo mna pozaduju, aj keby mam 10 diplomov, tak ich mozem pouzit rano na WC.

Znalosti lze predstirat. To bys koukal, jak maji nekteri lide vylhane CV a jak to pak u naboroveho pohovoru umeji okecat. Diplom se predstia blbe. http://turnoff.us/geek/arduino-project/


Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #50 kdy: 30. 03. 2016, 11:22:10 »
preto je 3-mesacna skusobna doba a pocas nej sa preukaze, ci dotycny nieco vie, alebo nie. to ani s diplomom nepresvedcis, ze to vies. moze sa stat, ze ta zoberu na zaklade diplomu a zistia, ze vlastne h*vno vies.

mehehe

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #51 kdy: 30. 03. 2016, 12:31:12 »
"Oplatí sa vstávať do práce?"  ;D

zrovna tohle bude v Red Hatu asi celkem aktualni otazka, kdyz jim tam zavedli komunitni nahubkarku.

MaryHill

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #52 kdy: 30. 03. 2016, 12:36:22 »
btw Jak je plateny ten brnensky redhat? Pocul som ze vyvojar je platovo na urovni americkej uklizecky. Je to pravda?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #53 kdy: 30. 03. 2016, 12:42:16 »
preto je 3-mesacna skusobna doba a pocas nej sa preukaze, ci dotycny nieco vie, alebo nie. to ani s diplomom nepresvedcis, ze to vies. moze sa stat, ze ta zoberu na zaklade diplomu a zistia, ze vlastne h*vno vies.

Ano, jiste. Pokud umis o znalostech jenom kecat, tak mas smulu. Ale take muzes behem tech trech mesicu drsne studovat, aby na konci meli pocit, ze ty znalosti opravdu mas.

BTW, byl takle jeden drsny chlapik, po rozvodu a oskubany, s holou zadeki. Doma mel akorat par zidli, lakyrnicke kozy a na nich polozene dvere jako stoly, kde mel nastrkane pocitace. Sel se uchazet o zakazku u Totalu ve Francii. Ukecal je, ze ma desnou firmu, ktera vyresi vsechny jejich problemy, zakazku ziskal a Totalu udelal celou IT infrastrukturu. Nekteri lide okecaji uplne vsechno. Kdyz navic maji schopnosti, hned tak neco je nezastavi.

Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #54 kdy: 30. 03. 2016, 12:55:13 »
a tym sa dostavame k tomu, ze ide o schopnosti :)

lojza

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #55 kdy: 30. 03. 2016, 17:09:24 »
Na školu kašli. V oboru je pořád málo lidí, takže uplatnění najde každej a uživíš se i bez vzdělání. Ale na většině lidí bez školy co jsem potkal byla patrná zoufalá neznalost teoretických základů a neschopnost se učit. Uměli to co okoukali z prvního tutoriálu na který narazili a tím to haslo (čest výjimkám). Ale jo, i to dneska stačí.

Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #56 kdy: 30. 03. 2016, 18:29:27 »
tak myslim, ze teoreticke znalosti z fyziky, klopnych obvodov, diskr. matematiky sa az tak moc nevyuziju pri programovani, POKIAL nerobi clovek vyslovene s niecim takym, co si to vyzaduje.

Yarda

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #57 kdy: 31. 03. 2016, 08:30:51 »
A ty víš určitě, že po tobě NIKDY a NIKDO nebude chtít naprogramovat něco, kde se to vyžadovat bude?

Kontraband

Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #58 kdy: 31. 03. 2016, 08:56:14 »
tym som si isty na 99%. pretoze som ako C# vyvojar a predpokladam, ze hentake veci sa robia v nizkourovnovych jazykoch - myslim klopne obvody atd. A takisto nie som HW-oriented, takze taku pracu si hladat nebudem. a ak by som mal aj tie znalosti zo skoly, a chce to niekto po mne o 20-25 rokov, tak to si ani nespomeniem nato, co sme sa ucili

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Mám dostudovat VŠ?
« Odpověď #59 kdy: 31. 03. 2016, 09:34:08 »
A ty víš určitě, že po tobě NIKDY a NIKDO nebude chtít naprogramovat něco, kde se to vyžadovat bude?

Chtít může. A stejnětak může být odeslán do míst, kam slunce nesvítí.