Mám dostudovat VŠ?

kontraband

Mám dostudovat VŠ?
« kdy: 29. 03. 2016, 13:07:48 »
Zdar hosi,
myslite si, ze ma vyznam dostudovat skolu? Chybal mi polrok a ja som sa nato vykaslal lebo mal som pocit, ze to je o nicom. Teraz uvazujem, ci si to predsa len nedokoncit. Nechat si pouznavat predmety, a nejak ten rok dobojovat. Pre mna titul nehra velku ulohu, ale napr. mama by bola rada, keby som si dokoncil skolu.
« Poslední změna: 29. 03. 2016, 19:12:01 od Petr Krčmář »


Daniel Kozak

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2016, 13:16:18 »
Zdar hosi,
myslite si, ze ma vyznam dostudovat skolu? Chybal mi polrok a ja som sa nato vykaslal lebo mal som pocit, ze to je o nicom. Teraz uvazujem, ci si to predsa len nedokoncit. Nechat si pouznavat predmety, a nejak ten rok dobojovat. Pre mna titul nehra velku ulohu, ale napr. mama by bola rada, keby som si dokoncil skolu.

Tak pokud ti chybi jen tak malo, tak bych rekl ze by byla skoda to nedodelat. Sam jsme zastancem ze se bez skoly da zit a neni uplne nejdulezitejsi, ale urcite neni na skodu.

fredy999

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2016, 13:20:50 »
No keď to majú za teba rozhodnúť ľudia na internete, tak sa na to vykašli.

Asi si dám na fasbúk anketu "Mám sa ženiť?" a "Oplatí sa vstávať do práce?"  ;D

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #3 kdy: 29. 03. 2016, 13:41:45 »
Uz je tady zas...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #4 kdy: 29. 03. 2016, 13:46:32 »
Odejit ze skoly pul roku pred koncem je opravdu veprovy napad. I kdyby ten papir nakonec byl k nicemu, je lepsi to dotahnout, protoze zrovna tak je mozne, ze absence papiru nekde zavre zajimava vratka.

Doporucuji si ted stoupnout ke zdi a do te intenzivne mlatit hlavou a recitovat: "Ja vul, ja vul" - repeat ad nauseam.


javaman

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #5 kdy: 29. 03. 2016, 14:22:23 »
Kašli na to, školy jsou k ničemu. Byl jsi tam, užil si to a teď je čas začít dělat něco pořádného. Vrátit se tam je velká chyba.

javaman

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #6 kdy: 29. 03. 2016, 14:24:00 »
zrovna tak je mozne, ze absence papiru nekde zavre zajimava vratka.

Která vrátka? Neměl by mít i pilotní průkaz? Pro jistotu...

MKzB

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #7 kdy: 29. 03. 2016, 14:38:31 »
Je sice kravina to zabalit, když už jsi došel tak daleko, ale kamenovat Tě kvůli tomu nebudu.
Spousta lidí vzdala VŠ před koncem ne z rozmaru, ale z vyčerpání nebo vyhoření.
Teď, co sis odpočinul, srovnal hodnoty v hlavě a máš chuť to dodělat, tak potřebuješ podporu, ne kamenování.

Za sebe říkám: Jdi do toho! A hlavně se nerozmýšlej moc dlouho, aby Ti zkoušky neodmítli uznat pro neaktuálnost.

Kontraband

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #8 kdy: 29. 03. 2016, 15:05:59 »
No ja momentalne pracujem, praca ma bavi. Ale zacal som rozmyslat, ze ci dokoncit skolu, a ci to stihnem popri praci na full-time.

javaman

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #9 kdy: 29. 03. 2016, 15:09:17 »
A důvod? Proč to chceš udělat? A proč jsi ji vůbec začínal?

Kontraband

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #10 kdy: 29. 03. 2016, 15:32:14 »
zacinal som preto, lebo som chcel vyskusat nieco nove. islo o odbor IT+Ekonomia/Manazment. Ako som zistil, nic moc to nebolo. A hlavne ten posledny pol rok som tam bol preto, lebo som mal v plane ist do USA a potreboval som mat statut studenta. Teraz by som chcel ist mozno kvoli tomu, ze dokoncit to, a vlastne aj mama by bola rada, lebo stale mi rozprava, nech si to dokoncim hocikde. A mozno mi trochu chyba skolske prostredie.

javaman

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #11 kdy: 29. 03. 2016, 15:38:49 »
Máma neví, ta vyrůstala v době, kdy se na titul dívalo. Dneska nemáš s titulem šanci na nic víc než bez něj. Pokud se bavíme o IT a třeba managementu. Klidně to kvůli ní dodělej, ale je to nesmysl. Školské prostředí je super, ale je to drahé.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #12 kdy: 29. 03. 2016, 15:47:37 »
zrovna tak je mozne, ze absence papiru nekde zavre zajimava vratka.

Která vrátka? Neměl by mít i pilotní průkaz? Pro jistotu...

Tak samozrejme, pokud se bude uchazet o praci, ktera mimo jine vyzaduje pilotni prukaz, tak by se mu hodil. Nicmene s pozadavkem pilotniho prukazu se setka mnohem mene pravdepodobne, nez s pozadavkem VS diplomu, ktery leckde neni vyjimkou. Pak jsi rad, ze mas papir, kterym muzes zamavat, zejmena dnes, kdy leckde je problem sehnat praci a tobe neco utece jen proto, ze jsi ten posledni pulrok nedofaral.

No ja momentalne pracujem, praca ma bavi. Ale zacal som rozmyslat, ze ci dokoncit skolu, a ci to stihnem popri praci na full-time.

Polovicka nedavno dodelala pri praci 4 roky skoly a to je starsi, nez ty a ze skoly venku podstatne dele, nez ty. Tak se prestan litovat, jak stihnes ten posledni pul rok a radsi zajdi na tu skolu a nejak si to s nima domluv. Pokud to neudelas, jednou si treba bude nadavat do debilu a treba to budes horko tezko dodelavat ve vyssim veku, kdy to bude mnohem vetsi fuska.

Máma neví, ta vyrůstala v době, kdy se na titul dívalo. Dneska nemáš s titulem šanci na nic víc než bez něj. Pokud se bavíme o IT a třeba managementu. Klidně to kvůli ní dodělej, ale je to nesmysl. Školské prostředí je super, ale je to drahé.

Prijde na vec, jsou mista, kde te bez diplomu rovnou poslou do haje.

javaman

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #13 kdy: 29. 03. 2016, 15:56:26 »
zejmena dnes, kdy leckde je problem sehnat praci

Co? V IT? Firmy ti zaplatí přestěhování a všechno kolem, když se jim budeš líbit. Titul ti nepomůže, pokud neprojdeš testem.

Prijde na vec, jsou mista, kde te bez diplomu rovnou poslou do haje.

Kde? Nikdy se mi nestalo, že by mi někdo říkal, že mě nepozve na pohovor, protože nemám diplom. Většinou jsou rádi, že tam vůbec přijdu.

Kontraband

Re:Dostudovanie VS
« Odpověď #14 kdy: 29. 03. 2016, 16:21:05 »
Nebal by som sa az tak o dostudovanie, ale skor o to financovanie. Budem si musiet zaplatit asi studium, ale v CR je predlzenie o 1 rok zadarmo, ako na bakalarovi aj na magistrovi, tak neviem ako by to bolo. Teraz splacam auto, rozmyslam o kupe/stavani rodinneho domu, cize dalsi uver. A neviem ako pozicie v IT vyzaduju diplom. Ja som ho nikde neukazoval. Robim vyvojara a tam to asi netreba. Skor len pre dobry pocit.