Na co všechno se přednostně používá Python?

nm

Na co všechno se přednostně používá Python?
« kdy: 29. 03. 2016, 12:49:21 »
Tak jsem si chtěl navrhnout vlastní "nabídku Start" pro MATE (dříve GNOME) a zjistil jsem, že se to dá udělat v Pythonu. O něm jsem se dozvěděl, že je jednoduchý, přehledný, dynamický, interpretovaný a dá se i zkompilovat. Tak jsem se ho začal učit z knížky, kterou napsal Pilgrim.

Zjistil jsem, že jeho použití je velmi široké (používají ho světoznamé internetové jedničky Google, Facebook etc.). A tak mi vyvstala otázka, když už se Python učím:

Na co všechno se přednostně používá Python?

nm


nnnmm

Re:Na co všechno se přednostně používá Python?
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2016, 13:14:00 »
Bezne pouzitia su:
  • web - napr django
  • scraping - asi naj jazyk z top 5 na scrapovanie dat z webov, obecne vhodny na parsovanie textu
  • machine learning/ computer vision - python ma wrappery na c++ kniznice => velka vyhoda oproti jave atd

Obecne python ma vela wrapperov na c++ funkcie, ak clovek robi nieco vedecke a nechce robit v C++ tak je to vo vela pripadoch najlepsia alternativa. Taktiez sa da robit gui ale tak su podla mna lepsi hraci na trhu. Teda naj vyuzitia su data scraping a science.

it expert

Re:Na co všechno se přednostně používá Python?
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2016, 13:40:55 »
Citace
Na co všechno se přednostně používá Python?

Neřekl bych, že se na něco používá přednostně. Je to univerzální programovací jazyk (záměrně nepíšu skriptovací, protože to slovo nesnáším) a každý má možnost použít python nebo něco jiného (stejně dobře poslouží třeba perl, i když ten je imho na ústupu, zatímco python na vzestupu).

javaman

Re:Na co všechno se přednostně používá Python?
« Odpověď #3 kdy: 29. 03. 2016, 14:25:13 »
Jen na malé věci jako skriptíky a různá lepidla. Na vše ostatní je tu Java ;) Stejně tomu nebudeš věřit, protože jsi v knížce četl, že Python je úžasný a každý je v něm víc produktivní :D

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Na co všechno se přednostně používá Python?
« Odpověď #4 kdy: 29. 03. 2016, 18:08:03 »
Jen na malé věci jako skriptíky a různá lepidla. Na vše ostatní je tu Java ;) Stejně tomu nebudeš věřit, protože jsi v knížce četl, že Python je úžasný a každý je v něm víc produktivní :D

A nebo zjistil, že si spoustu věcí může zkoušet jen tak v promptu. :)


javaman

Re:Na co všechno se přednostně používá Python?
« Odpověď #5 kdy: 29. 03. 2016, 18:12:42 »
Java shell?

pb

Re:Na co všechno se přednostně používá Python?
« Odpověď #6 kdy: 30. 03. 2016, 08:48:29 »
Hodně velká věc jsou datové analýzy, věci jako numpy, scipy, ipython, protože si s tím velmi snadno můžeš hrát, a získáš matematické, statistické a grafické nástroje, o kterých jsi pravděpodobně neměl tušení. Odtud se pokračuje už zmíněným machine learningem, nebo jiným směrem na computer vision. Zkus se podívat na pyvo.cz.

Nebo z mojí vlastní praxe, systém pro sledování výroby a integrace podnikových systémů (ale to jsou vlastně ty zmíněné datové analýzy).

Python má výhodu obrovského množství knihoven (nejen wrapperů ale i nativních), bohužel v tomto je to trošku taková past, protože se namlsáš těch knihoven a nástrojů, a nebude se Ti chtít přecházet na něco jiného.

No nic. Tohle bude jeden z těch threadů, které se od druhé stránky zvrtnou ve flamewar.

and

Re:Na co všechno se přednostně používá Python?
« Odpověď #7 kdy: 30. 03. 2016, 09:09:48 »
Java shell?

Kdyz ji milujes, neni co resit  8)

Rejpal

Re:Na co všechno se přednostně používá Python?
« Odpověď #8 kdy: 30. 03. 2016, 11:36:05 »
Java shell?
Super! Nevěděl jsem, že i javashell je napsaný v Pythonu!

JSH

Re:Na co všechno se přednostně používá Python?
« Odpověď #9 kdy: 30. 03. 2016, 12:43:11 »