Tor přenosná verze

tomas.p.

Tor přenosná verze
« kdy: 18. 03. 2016, 12:36:13 »
Dobrý den,

Už je to nějaká doba co jsem používal program tor "www.torproject.org"
Ale jestli mě pamět neklame dříve jsem používal verzi na windows 7 která se nemusela instalovat
Teď je zapotřebí instalace.

Chci se zeptat jestli se do dá spustit jako přenosna verze nebo udělat nějak přenosnou verzi děkuji


tomas.p.

Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2016, 03:06:36 »
Nikdo neporadí ?

nobody(ten pravej)

Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #2 kdy: 19. 03. 2016, 05:02:38 »
https://tails.boum.org - neni to jen "prenosny program" pro widle7, ale komplet "prenosny system" zalozeny na Debianu...

tomas.p.

Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #3 kdy: 19. 03. 2016, 05:47:14 »
nobody: Hmm a příště když budu chtít pomoc se serverem dáte jsem odkaz na koupi společnosti která provozuje servery že? :-D

To že má v základu tails software tor mě nezajímá ani to že je tato distribuze zaměrena na anonymitu.

Moje otázka je myslím více než jasná...

MK

Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #4 kdy: 19. 03. 2016, 09:39:57 »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #5 kdy: 19. 03. 2016, 09:47:04 »
Na torproject.org sice porad zminuji portable verzi, ale dale pak je navod na instalaci. Nicmene kdyby sis ten navod precetl a eventuelne vyzkousel, zjistil bys, ze ten instalator nejspis nedela nic jineho, nez rozpakovani souboru nekam, coz muze byt i na flash disk, ktery si pak odneses. Tez umozni vytvoreni startovaciho shortcutu, ktery nechces, protoze si ten torbrowser odneses do pryc.

Predpokladam, ze k tomuto reseni se uchylili kvuli debilum, kteri si neumi rozbalit zip nebo precist navod.

BTW, je otazka, jak ti anonymitu na TORu zaruci potencialne zavirovane Widle, coz Tails resi.

tomas.p.

Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #6 kdy: 19. 03. 2016, 10:33:53 »
JardaP: To víš kdyby si nebyl takovej debil veděl by si co se zapisuje do registrů a také by si veděl jaký je rozdíl mezi instalací a porable verzí programů :-)

Tomáš Roll

Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #7 kdy: 19. 03. 2016, 11:02:34 »
proč urážíš každého, který ti odpoví něco, co nechceš slyšet? Kolik ti je let? Dvanáct?

Lol Phirae

Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #8 kdy: 19. 03. 2016, 11:25:27 »
@tomas.p: Choď do <|> (čti: na Živě)  ::)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #9 kdy: 19. 03. 2016, 11:43:39 »
JardaP: To víš kdyby si nebyl takovej debil veděl by si co se zapisuje do registrů a také by si veděl jaký je rozdíl mezi instalací a porable verzí programů :-)

Tak ja si, na rozdil od tebe, zkusil tu instalaci udelat na Wine. Do registry se nezapisuje nic, respektive nic podstatneho, akorat nejaka zminka o vytvoreni spousteciho shotcutu. Takze na rozdil od tebe jsem si to aspon nejak zkusil a pri trose stesti tedy vim, o cem mluvim.

Krome toho jsem ti vysvetlil, ze ta "instalace" je pouhe rozbaleni archivu do urceneho adresare, ktery muze byt na flash disku, ktery si nasledne odneses. Do Program Files se nezapsalo nic. Predpokladam, ze ani nikam jinam, jinak by nedavalo smysl to "instalovat" defaultne na desktop, protoze treba do system32 nema neprivilegovany user prava. Duvodne se tedy domnivam, ze kdyz to "nainstalujes" na flash disk, ten si pak odneses k jinemu stroji, tak to jednoduse bude fungovat.

A nyni bud tak laskav a tahni do zakonceni zazivaciho traktu. Pro sve pristi dotazy si laskave najdi nejaky server, kde se shazeji dalsi hulvati, jako ty a kde se jiste budes citit lepe, jako mezi svymi.

nobody(ten pravej)

Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #10 kdy: 19. 03. 2016, 16:28:04 »
nobody: Hmm a příště když budu chtít pomoc se serverem dáte jsem odkaz na koupi společnosti která provozuje servery že? :-D
[...]
Moje otázka je myslím více než jasná...

myslim ze odpoved byla dost jasna, dal sem ti reseni otazky prenosne verze toru, nepsal si ze pozadujes pod w7, pouze ze drive si to pouzival u windows a NYNI chces poradit reseni prenosne verze, odpoved si dostal tedy nejlepsi moznou,  a odpovidajici 100% tve otazce, takze si vymackej bedary a rekni mati at ti da prachy na nejakou gamesu pro uklidneni hormonu woe ;)

prenosnytor

Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #11 kdy: 16. 04. 2016, 17:55:03 »
Dobrý den,

Už je to nějaká doba co jsem používal program tor "www.torproject.org"
Ale jestli mě pamět neklame dříve jsem používal verzi na windows 7 která se nemusela instalovat
Teď je zapotřebí instalace.


To je divne. Co ja vim, tak verze pro Win je porad prenosna a prechazi i mezi verzemi widli. Jen nezamenovat 32/64 bit. Prenosna je Linuxova verze.

Ono se to totiz tvari, ze chce neco instalovat, ale ve skutecnosti jde o rozbaleni archivu s priponou exe (samorozbalujici se archiv). Muzes verzi pro Win i Linux hodit na flesku s ntfs nebo fat32. Pri rozbaleni (tvari se jako instaalace) odklikni ze nechces ikonu na plose a v menu start, zda neco pise do registru ve win nevim.

prenosnytor

Re:Tor přenosná verze
« Odpověď #12 kdy: 16. 04. 2016, 18:03:58 »
Duvodne se tedy domnivam, ze kdyz to "nainstalujes" na flash disk, ten si pak odneses k jinemu stroji, tak to jednoduse bude fungovat.

Ano bude, nesmis ale zemenit system W-L-M a 32-64 bit.

Ale ted po precteni cele diskuze vidim, ze autor potrebuje Tor akorat k urazeni nekoho a nebyt vystopovan. Kvuli takovym dementum jako tomas.p. spousta serveru pak pristup prez tor blokuje. Tomas P evidentne nechce abby byl po prohledani kompu tor nalezen, coz se mu nepodari, nebot o PC toho moc nevi.

Jestli se neco pise do registru nevim, ale asi spis ne.