Fedora nejde nainstalovat

dvd9

Fedora nejde nainstalovat
« kdy: 15. 03. 2016, 14:34:57 »
Zdravim,
poprosil bych o pomoc. Mam problem s instalaci Fedory 23.
Stahl jsem si netinstall CD, zkousel jsem, jak z CD, tak s USB flashky.

CD nabootuje, dam Install Fedora... (nebo jak to tam je), pak je cerna textova obrazovka chvili a pak se objevi chyba:
Kód: [Vybrat]
[  10.202763] dracut-pre-trigger[535]: cat: /tmp/dd_disk: No such file or directoryA blika kurzor, nereaguje klavesnice, ani Ctrl+Alt+Del, musi se natvrdo vypnout.

(Je to ThinkPad 420)


Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fedora nejde nainstalovat
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2016, 14:46:24 »
stáhni si full dvd a ne netinstall, vypadá to na bug https://github.com/FlossWare/scripts/issues/107 s Koanem u netinstallu, asi ještě není rebuildněný ISO na webu. Případně si stáhni ISO znovu pokud ho máš starší.

Rad

Re:Fedora nejde nainstalovat
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2016, 14:54:32 »
Já vím, že tohle ti asi nepomůže, ale v nedávné minulosti jsem se čtyřikrát (4x) snažil nainstalovat Fedoru (22/23) z média netinstall a vždy buď instalace nedoběhla a skončila s chybou a nebo doběhla a systém nenabootoval. Zkusil bych, jak píše kolega přede mnou, full DVD a nebo jiné distro, kde jim funguje aspoň instalátor :-D

fedorac

Re:Fedora nejde nainstalovat
« Odpověď #3 kdy: 15. 03. 2016, 15:55:13 »
na netinstall ma fedora tusim
bfo.iso
je to nekde zvlast, rozhodne mi to slo, ale moc me to neoslovilo, a nejak desne dlouho se to instalovalo.

Z tech x verzi a let, co jsem zkousel, byly snad jen 2 problemy, a to kvuli ovladaci grafiky nvidia (nouveau),
stacil gugl a kernel parametry(to neni chyba Fedory), a potom neco s casovacem uz nevim(za to Fedora taky nemuze), taky gugl vyresil.

Urcite bez problemu funguje liveCD :
https://getfedora.org/cs/workstation/download/

Pokud tam mate nejaky extra HW, klidne vygeneruju nejaky ISO special ;)

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Fedora nejde nainstalovat
« Odpověď #4 kdy: 15. 03. 2016, 16:19:54 »
na netinstall ma fedora tusim
bfo.iso

To není netinstall, ale bootloader, který se připojí na boot server. Obrazy na netinstall jsou normálně k dispozici a komunikují už přímo s mirrorem fedory. Nehledě na to, že by netinstall a netboot měly končit zcela totožným instalátorem.


dvd9

Re:Fedora nejde nainstalovat
« Odpověď #5 kdy: 18. 03. 2016, 15:11:14 »
Diky za odpovedi zatim.
Bohuzel jsem ted neml moc cas. Podivam se na to o vikendu.

Zatim jsem zkusil stahnout nejnovejsi netinst, ale chovalo se to stejne.
Pak jeste zkusim plnejsi verzi.