Jakou navigaci do auta?

Nereálné požadavky

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #90 kdy: 27. 11. 2018, 08:53:01 »
Waze je celkově asi nejlepší. Ale pořád mu chybí selský rozum.
Na dálnici se stane nehoda a zastaví se provoz. Waze zaznamená kolonu a opravuje váš dojezdový čas. O 5 minut, o 10 minut. Ale pokud je objížďka delší o 20 minut, tak vás pořád pošle do té kolony co bude možná na hodinu, protože zatím na hodinu není, zatím je 10 minut zpoždění < 20 minut objížďky.


xhamsterr

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #91 kdy: 27. 11. 2018, 09:17:21 »
Waze je celkově asi nejlepší. Ale pořád mu chybí selský rozum.
Na dálnici se stane nehoda a zastaví se provoz. Waze zaznamená kolonu a opravuje váš dojezdový čas. O 5 minut, o 10 minut. Ale pokud je objížďka delší o 20 minut, tak vás pořád pošle do té kolony co bude možná na hodinu, protože zatím na hodinu není, zatím je 10 minut zpoždění < 20 minut objížďky.
... sice nemám selský rozum, ale řekl bych, že tyto aplikace asi i trochu předvídají co se bude dít. Ono sice teoreticky nahnat auta na objížďku je logické, ale na druhou stranu když se něco stane u Meziříčí tak to znamená dopravní kolaps v centru a ve výsledku místo stání na dálnici popojíždíš v nekonečné koloně.

pete

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #92 kdy: 27. 11. 2018, 15:25:31 »
Mne sa najviac osvedcila WAZE navigacia. Ako hlavne problemy su ze potrebujes dobre pripojenie na net (edge nestaci) + poslednu dobu appka sama od seba obcas padne. Ale inak top, vies co sa deje aktualne na ceste. Alternativne trasy v zavislosti na doprave a podobne fixurky inde tak prepracovane nenajdes.

Sygic mam tiez, problem je skor v tom ze Sygic nefixuje priamo mapove podklady. Uz sa mi stalo ze mi vypocital cestu cez dialnicu a pritom som po dialnici nechcel ist, pripadne mi vybral cestu riadnou obklukou. Ked to chces nahlasit tak sa sygic na to vyprdne a pritom si to platis :)

Rozne open street mapy/here a podobne su skor na hranie, Tam bol skoro vzdy nejaky problem s mapami. Prikazuje ti odbocit kde je zakaz odbocenie, vodi ta po divnych cestach a dokonca raz som mal ist aj lesnou cestou lebo bola v mape zle zakreslena a podobne.

Tomy

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #93 kdy: 01. 01. 2019, 20:31:36 »
A co takhle rovnou autorádio s navigací? Myslím tohoto typu: https://www.2din.cz/autoradia-s-navigaci/

abc

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #94 kdy: 02. 01. 2019, 17:46:50 »
to si nekdo vazne koupi auto bez zabudovane navigace a otravuje se z drzaky, nabijeckama, ceka na zachyceni gps signalu ...


Jimmy

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #95 kdy: 02. 01. 2019, 18:03:08 »
to si nekdo vazne koupi auto bez zabudovane navigace a otravuje se z drzaky, nabijeckama, ceka na zachyceni gps signalu ...
Průměrné stáří aut v ČR je 15 let. Pokud už má starší auto zabudovanou navigaci, tak jen aktualizace může stát např. 25 000Kč (např Honda Legend). Ještě nějaké blbé otázky?

abc

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #96 kdy: 02. 01. 2019, 18:34:16 »
To si vazne nekdo z IT kupuje auto starsi 15let????

jpu

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #97 kdy: 02. 01. 2019, 18:38:42 »
Mam novu hondu civic a nemam zabudovanu gps. Naco (srat sa s aktualizovanim, ktore vam spravia len v servise)? Mam mobil, na ktorom mam GPS a Waze, popr. Here Maps. Riesit externu GPS navigaciu v dnesnej dobe uz asi nema moc zmysel.

Yokotashi

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #98 kdy: 02. 01. 2019, 18:59:59 »
To si vazne nekdo z IT kupuje auto starsi 15let????

Tak nove auto jsem nikdy nevlastnil. Stare auto zere zhruba stejne, jako nove (prekvapive), vyrazne jednoduseji se opravuje (dily jsou sroubovane a ne lispovane apod.), casteji k nemu lze sehnat dokumentace a dily i prace servisu jsou desetkrat i vicekrat levnejsi a nekdy i rychlejsi. Jednoduchost rozebirani a skladani se nekde projevi.

Jake jsou duvody k nakupu novejsiho auta? Ze dokaze jet pres 200km/h? Mozna v Nemecku, ale ne u nas s dalnicemi omezenymi na 130km/h a radarem na kazdem rohu. Ze muze clovek machrovat, ze na to ma? Zapalovat si cigarety tisicovkami udela stejnou sluzbu levneji s mensim opruzem (pokud uz nekdo ma tu potrebu). Jednodussi pruchod STK? Think again: http://dfens-cz.com/emission-adventure-2018-kocourkov-strikes-again/ Bezpecnost? Tezsi je pri srazce auto-auto z principu bezpecnejsi, takze bychom si mohli vsichni koupit vetsi auta. Treba osmikolou Tatru 815. Ze dokaze jezdit levneji, kdyz si vhodne vyberete? Ehm ... najdete si na Wikipedii treba VW Lupo 3L, abychom se nemuseli hadat o cene a zivotnosti akumulatoru v elektromobilech.

Youda

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #99 kdy: 02. 01. 2019, 19:04:49 »
Dneska v dobe androidu je nesmysl resit navigaci.
Osobne mam koupeny Sygic ale vsude jedu online Waze.
Data jsou po cele EU roamingovane bez poplatku, spotreba dat je u Waze smesna, napr Praha - Ostrava ca 10 MB.

Prakticky kazde dnesni auto podporuje Android Auto/Apple Car/Mirrorlink, umi to i blba Fabie, staci si v konfiguratoru zaskrtnout podporu Android Auto (Skodka to ma pod krycim nazvem "Smartlink")
V manzelcine Kodiaqu pripojim telefon kablikem, ten se zacne zrcadlid na 8" displeji infotainmentu, kde jej ovladam dotykove stejne jako primo na telefonu. GPS pozici si to bere z auta (takze lepsi verze Kodiaqu s builtin navigaci umi i navigovat v tunelech pomoci pocitani delky ujete trasy a antoceni kol - muj to neumi, mam jenom prostou palubni GPS, nechtel jsem builtin navigaci, protoze waze), mluvi to pres palubni repraky, ovladam hlasem pres palubni mikrofon, neni vic co resit.

Moje stare auto android auto neumi, mam normalne 6" telefon v drzaku s Waze.

Nereálné požadavky

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #100 kdy: 02. 01. 2019, 21:35:30 »
to si nekdo vazne koupi auto bez zabudovane navigace a otravuje se z drzaky, nabijeckama, ceka na zachyceni gps signalu ...
To jako se někdo fakt štve s těmi navigacemi v autech, které i u těch nejdražších značek mají ovládání, které je všechno jenom ne user-friendly?

Já mám v autě obrazovku s navigací a jsem za to moc rád. Komunita pro to několikrát v roce vydává databázi POI s rychlostními radary. Takže mám v autě nonstop mapu, kde vidím, že se blížím k nějakému radaru.
Jo, jednou jsem tam zkusil zadat i cíl cesty a jet podle toho. Jenom proto, abych se ujistil, že to fakt ne. Pokud potřebuji navigovat, tak dám do držáku na výdechu klimatizace (s tím fakt není vůbec žádné štvaní) mobil a zapnu tam google maps, nebo waze, nebo sygic, podle toho, co si myslím, že bude pro danou cestu nejlepší. Ke všem těmto třem navigacím mám mnoho výhrad, ale pořád jsou všechny o řád lepší, než všechny vestavěné navigace, co jsem kdy viděl.

Strčit mobil do nabíjení je otrava, to uznávám, ale malá. GPS je větší problém, mobil má v principu vždy horší signál, než vestavěná a pokud vím, tak není rozumný způsob, jak z běžného auta dostat gps signál do běžného mobilu. A hodně mi chybí navigace v tunelech, kde vestavěná navigace jede podle dead-reckoning velmi přesně. Ale ani tak mě ani nenapadne, abych použil tu vestavěnou navigaci.

Vestavěné navigace nedávají při současné politice automobilek žádný smysl. Nejde jenom o šílené ceny za aktualizace map po konci záruky, ale i o ten princip, že automobilka nikdy nedá do infotaimentu auta tak výkonný procesor, jaký máte ve svém mobilu (a stěžujete si, jak je to pomalé). Takže ty navigace nemohou v principu fungovat tak, jak jsme zvyklí z mobilů. Tady to vidím jednoznačně na cestu zdrcadlení mobilu v autě.

agent

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #101 kdy: 02. 01. 2019, 21:48:11 »
Včera jsem jel pod Waze přes Jihlavu a hned po naplánování to začalo křičet, že pojedu tunelem a že by si měl zapnout BT abych měl pozici i v tunelu.
Takže možná "světlo na konci tunelu"  ;D
https://www.root.cz/clanky/waze-chce-dostat-navigaci-do-tunelu-pomoci-majaku-s-bluetooth/

Youda

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #102 kdy: 02. 01. 2019, 22:19:16 »


Strčit mobil do nabíjení je otrava, to uznávám, ale malá. GPS je větší problém, mobil má v principu vždy horší signál, než vestavěná a pokud vím, tak není rozumný způsob, jak z běžného auta dostat gps signál do běžného mobilu. A hodně mi chybí navigace v tunelech, kde vestavěná navigace jede podle dead-reckoning velmi přesně. Ale ani tak mě ani nenapadne, abych použil tu vestavěnou navigaci.

Android Auto prebira polohu z auta a tedy i vyuziva palubni GPS (maji vsechny nove auta pro ecall) i dead reckoning, pokud auto ma.
Nova verze android auto headendu ma umet i pripojeni pres wifi, auta maji bezne bezdrat nabijecku, napr Kodiaq za priplatek. Pak to bude znamenat na kratsi cesty zkratka sednout do auta, na delsi cesty polozit mobil na hotspot nabijecky.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #103 kdy: 02. 01. 2019, 23:47:55 »
A co takhle rovnou autorádio s navigací? Myslím tohoto typu: https://www.2din.cz/autoradia-s-navigaci/
neco podobneho sem kupoval, akorat lepsi a levnejsi ;-) a urcite bych za telefon do drzaku a externi bt handsfree nemenil...

Zelenohlav

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #104 kdy: 03. 01. 2019, 00:10:12 »
Pouzivate nekdo v aute offline navigaci bezici na Linuxu (a tim nemyslim Android s jeho "uzasnymi" vlastnostmi: http://punktopia.cz/pseudopokrok-1-android/ )? Zkousel jsem pouzivat notebooka s externi GPS a tangogps/foxtrotgps, ale uz to je par let, takze by me zajimalo, jestli uz neni neco lepsiho.