Jakou navigaci do auta?

jmeno

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #75 kdy: 06. 06. 2017, 13:26:52 »
Pokud opravdu potrebujes vice jezdit a setrit cas pak doporucuji se poinformovat o TomTom GO 6200

- live Traffic via built-in SIM - celosvetove bez poplatku operatorum (poplatek v kupni cene)
- Updates via Wi-Fi
- Lifetime Maps (World)
- Lifetime Speed Cameras
- nastaveni a planovani cest v navigaci, nebo pres browser = nezavisla na OS

Neni levna, ale funguje spolehlive a lepe nez "navigace v mobilu" (Waze, Google, Sygic,..) a je uzivatelsky lepsi nez Garmin.

Me uz usetrila radove hodiny casu a benzin a nervy tim, ze me vcas varovala pred kolonami/zacpami.


Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #76 kdy: 07. 06. 2017, 14:20:33 »
Díky, ale jako 11000 Kč je fakt hodně. To bych asi za navigaci nedal tolik

j

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #77 kdy: 08. 06. 2017, 09:16:59 »
...
Myslis toho tomtoma, kterej uz asi tak 100 let ... ma "pokryti adres v CR 60%" ... ???

...
Tak soudruzi dealeri si za navigaci reknou klidne 30+kKc ... bez map, za ty chteji +- 3k ... na 1/2 roku. Jo, sranda je, ze tu navigaci v tom aute mas, at uz si ji koupis nebo ne, od pristiho roku dokonce povine ... ;D.

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #78 kdy: 08. 06. 2017, 12:28:43 »
Citace
Jo, sranda je, ze tu navigaci v tom aute mas, at uz si ji koupis nebo ne, od pristiho roku dokonce povine ... ;D.

To něják nechápu. Zase nařízení EU o kterým nevím?
« Poslední změna: 08. 06. 2017, 12:33:38 od HardyJoe »

jmeno

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #79 kdy: 08. 06. 2017, 16:11:34 »
...
Myslis toho tomtoma, kterej uz asi tak 100 let ... ma "pokryti adres v CR 60%" ... ???


Ano toho, protoze v mem konkretnim pripade bych odhadl pokryti adres na 99% a vic.
Asi jezdim prevazne na ty "pokryte" adresy.


jmeno

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #80 kdy: 08. 06. 2017, 16:18:21 »
Díky, ale jako 11000 Kč je fakt hodně. To bych asi za navigaci nedal tolik

Je přdražený o tom není sporu!
Ale předešlý kus (taky předražený) mi bez problémů fungoval 8 let. A obnovoval jsem jenom proto, že potřebuji znát aktuální zácpy (což můj starý tomtom neumí) a trasy, které mi nabízely navigace do smartphone byly nesmyslné. Já a teď i tomtom umíme najít mnohem kratší-vhodnější cesty i v neznámém terénu.

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #81 kdy: 09. 06. 2017, 12:43:38 »
Díky za rady. Ještě o tom popřemýšlím.

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #82 kdy: 09. 06. 2017, 13:04:55 »
Nechce se mi to tady cely prochazet, ale dneska uz nejezdim jinak nez s Waze. I na velmi kratke vzdalenosti ve meste. Z principu fungovani nic lepsiho nedostanete. Kdyz je na dalnici provoz tak vite o nehode, prekazce ve vozovce apod snad behem 5minut co se to stane, vidi to presne zacpy apod. Jednou na zacatku jejiho pouzivani jsem si rikal "co ji jebe, vzdyt za 5km je konec dalnice tak proc me vede na okresku". Jo o kilometr dal to bylo zaspuntovany a 4km byly na 2 hodiny. Od ty doby nemachruju a posloucham co rika.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

pepa

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #83 kdy: 09. 06. 2017, 13:19:33 »
Nechce se mi to tady cely prochazet, ale dneska uz nejezdim jinak nez s Waze. I na velmi kratke vzdalenosti ve meste. Z principu fungovani nic lepsiho nedostanete. Kdyz je na dalnici provoz tak vite o nehode, prekazce ve vozovce apod snad behem 5minut co se to stane, vidi to presne zacpy apod. Jednou na zacatku jejiho pouzivani jsem si rikal "co ji jebe, vzdyt za 5km je konec dalnice tak proc me vede na okresku". Jo o kilometr dal to bylo zaspuntovany a 4km byly na 2 hodiny. Od ty doby nemachruju a posloucham co rika.

Mam to podobne

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #84 kdy: 12. 06. 2017, 15:05:01 »
Můj starý telefon právě Waze moc nezvládal, když jsem to zkoušel.

honzikk

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #85 kdy: 26. 11. 2018, 17:24:25 »
Pokud opravdu potrebujes vice jezdit a setrit cas pak doporucuji se poinformovat o TomTom GO 6200

- live Traffic via built-in SIM - celosvetove bez poplatku operatorum (poplatek v kupni cene)
- Updates via Wi-Fi
- Lifetime Maps (World)
- Lifetime Speed Cameras
- nastaveni a planovani cest v navigaci, nebo pres browser = nezavisla na OS

Neni levna, ale funguje spolehlive a lepe nez "navigace v mobilu" (Waze, Google, Sygic,..) a je uzivatelsky lepsi nez Garmin.

Me uz usetrila radove hodiny casu a benzin a nervy tim, ze me vcas varovala pred kolonami/zacpami.
10k za mavigaci to chce silny zaludek

kubt

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #86 kdy: 26. 11. 2018, 17:53:40 »
Nechce se mi to tady cely prochazet, ale dneska uz nejezdim jinak nez s Waze. I na velmi kratke vzdalenosti ve meste. Z principu fungovani nic lepsiho nedostanete. Kdyz je na dalnici provoz tak vite o nehode, prekazce ve vozovce apod snad behem 5minut co se to stane, vidi to presne zacpy apod. Jednou na zacatku jejiho pouzivani jsem si rikal "co ji jebe, vzdyt za 5km je konec dalnice tak proc me vede na okresku". Jo o kilometr dal to bylo zaspuntovany a 4km byly na 2 hodiny. Od ty doby nemachruju a posloucham co rika.

To jsem si myslel taky, ale Waze z principu zavisi na tom, ze ho v dane oblasti pouziva dost lidi a ti aktivne hlasi problemy.

Na dovolene v Jizerkach me v Tanvaldu hnal do uzavirky, ktera tam byla uz asi 2 mesice.

Takze Praha a okoli asi fajn, ale jinde to bude slabsi...

R2D2

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #87 kdy: 26. 11. 2018, 19:37:19 »
"Doživotní aktualizace map" mají prakticky všechna zařízení (koukám na Alzu), stejně jako "mapy celá Evropa".

Jak často jezdíte autem mimo Evropu, že Vás trápí nákupy map?
Jo, taky jsem měl doživotní bezplatné aktualizace, u Tomtomu prošla spolu se zařízením a Becker mi oznámil, sorry zkrachovali jsme, náš nový majitel vám je zpoplatnil. Pro mne , jedině navigace s reálným provozem, momentálně Waze

R2D2

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #88 kdy: 26. 11. 2018, 20:34:34 »
Diky všem, horkým kandidátem se stává GARMIN nüvi 2597T Lifetime Europe.

Ještě mi dovolte pozvdechnout si na neutěšený kontra-pokrok co se týče automobilových el. zásuvek, které vycházejí ze zastaralého socketu pro zapalovač. Dnes je běžné mít v autě současně zapnutou navigaci, nabíječku mobilu pro řidiče i spolujezdce, auto kameru přední+zadní a mp3 FM transmiter. To už je šest zařízení, jak toto všechno napájet? Zapojit několik rozdvojek/roztrojek, kabely everywhere?  :o  :o  :o
Napajeni kamerky jde vytahnout z palubniho svetylka

R2D2

Re:Jakou navigaci do auta?
« Odpověď #89 kdy: 26. 11. 2018, 20:43:27 »
Diky všem, horkým kandidátem se stává GARMIN nüvi 2597T Lifetime Europe.

Ještě mi dovolte pozvdechnout si na neutěšený kontra-pokrok co se týče automobilových el. zásuvek, které vycházejí ze zastaralého socketu pro zapalovač. Dnes je běžné mít v autě současně zapnutou navigaci, nabíječku mobilu pro řidiče i spolujezdce, auto kameru přední+zadní a mp3 FM transmiter. To už je šest zařízení, jak toto všechno napájet? Zapojit několik rozdvojek/roztrojek, kabely everywhere?  :o  :o  :o
Napajeni kamerky jde vytahnout z palubniho svetylka
*ze stropniho svetylka