Pomoc s bakalářskou prací

Adéla

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #45 kdy: 09. 12. 2010, 00:41:05 »
Podle mě ten kluk neudělal nic špatného...jen se zeptal, kde je psáno, že by pomoc využil? A to ani nepočítám, že znám spoustu lidí co jim dělá bakalářky setra nebo pomáhají rodiče, to je podle mě stejný podvod...


anonymizer

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #46 kdy: 09. 12. 2010, 00:58:58 »
Podle mě ten kluk neudělal nic špatného...jen se zeptal, kde je psáno, že by pomoc využil? A to ani nepočítám, že znám spoustu lidí co jim dělá bakalářky setra nebo pomáhají rodiče, to je podle mě stejný podvod...

Jasne, vzdyt se vlastne nic nestalo, urcite by zaplatil za neco, na co by se jen podival a nakonec by to ani nevyuzil. Nezlobte se na mne, ale to je proste kec! A kdyz to jako dela "spoustu lidi", je to v poradku? Tenhle pristup nechapu! Navic mam pocit, ze lidi naprosto netusi, jaky je hlavni smysl bakalarky/diplomky! Ten prece neni v tom, ze ji ma clovek hotovou a odprezentuje ji pred komisi, to je jen takova tresnicka na dortu. Skutecnym smyslem je samotna prace, kterou do toho clovek vlozi - pouzite metody, studium literatury, tvurci psani, schopnost dodrzet zadani prace apod. Zcela jasne zde plati, ze "cesta muze byt cil". Tim se mimo jine clovek uci i spoustu veci pro zivot. A pokud si nekdo "zaridi" zaverecnou praci takhle, tak to je moc fajn, ale naprosto tim eliminuje jeji skutecny smysl :-X Ovsem v momente, kdy smyslem jakehokoliv studia je jen dostat "glejt", je vsecko co tady pisu jen zmar nad zmar a nic nez zmar :-\

Ivan

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #47 kdy: 09. 12. 2010, 08:39:20 »
Anonymizer: souhlasim , jen dodam ze tim ze praci zfalsuje trpi hlavne studenti, kteri je delaji sami a poctive a jejich titul je pak na roven s podvodniky.

aaa

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #48 kdy: 09. 12. 2010, 10:21:21 »
mno, bud je to idiot a pouzil svoj vlastny e-mail (ten isty ktory ma na tej BDSM homepage), alebo nejky "srandista" podhodil "zaujimavy" e-mail a zlinkoval s nim cez nazov bakalarskej prace chlapika ktory s tym nic nema. a teraz sa dobre bavi...

ET

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #49 kdy: 09. 12. 2010, 10:42:27 »
Anonymizer: souhlasim , jen dodam ze tim ze praci zfalsuje trpi hlavne studenti, kteri je delaji sami a poctive a jejich titul je pak na roven s podvodniky.

IMHO: nesouhlas - pro cloveka, kterej tu bakalarku napise sam, ma ta bakalarka pridanou hodnotu jak pise anonymizerem (a teoreticky ji obhaji i v budoucnu), kdezto clovek co si ji necha vypracovat o ni za tejden nebude vedet nic (proste jen dalsi arch papiru, co se musi naucit)

* bonzactvi nebonzactvi - tohle je fakt prasarna, na druhou stranu to castecne vypada ze autora chce nekdo poskodit

* stejne tak kauza s plzenskou pravnickou fakultou je prasarna - bonzactvi nebonzactvi !


petr

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #50 kdy: 09. 12. 2010, 12:00:11 »
Dokážu si tudle situaci představit naživo jak za vámi někdo přijde jeslti byste mu za finanční obnos nepomohli s bakalařskou prací - vy se v tu ranu otočite, půjdete zjistit u koho tu práci má a hned ho naprašíte co nejvíce lidem s pocitem že ho PŘI NEJLEPŠIM vyhodi ze školy. A ještě na něho povytahujete špínu z osobního života.

Takový člověk není na facku ale přímo na bombu mezi oči, nebo radši dvě.

Edit: příspěvek byl editován administrátorem z důvodu porušeni pravidel diskusí (výskyt vulgarit).
« Poslední změna: 31. 10. 2011, 10:42:53 od Petr Krčmář »

petr

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #51 kdy: 09. 12. 2010, 12:05:15 »
Lidi co se schovávají za morálku aby se sami mohli ukázat v lepším světle před ostatními. Tomu klukovi tak mužete zničit 3 roky jeho života, jen kvuli vaše posrane moralce. Vás bych chtěl mít opravdu za přátelé...

Edit: příspěvek byl editován administrátorem z důvodu porušeni pravidel diskusí (výskyt vulgarit).
« Poslední změna: 31. 10. 2011, 10:43:19 od Petr Krčmář »

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #52 kdy: 09. 12. 2010, 12:09:46 »
@Petr: A byl bys schopen alespon priblizne nacrtnout hranici mezi tim, co "bonzovat" a co ne? Tva argumentace by se bez zmeny slova dala pouzit i na nekoho, kdo uda zlodeje, ktery pak tri roky sedi... (Co je, jak doufam, vec, na ktere se shodneme, ze je vcelku zasluzny cin.)

petr

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #53 kdy: 09. 12. 2010, 12:13:26 »
Myslím že nebudem srovnávat zloděje a toho kluka co to psal, že ne? To pak mužeme srovnávat lidi pracujících na jatkách a vrahy.

Nikdo tu o něm nic neví, může to byt přemiant třídy co si našel práci a nemá už tolik času a tak se zeptal. Stejně tak to muže byt lajdák co na školu sere a řeší všechno tímto způsobem. Ale už to že se dostanu do třetího ročníku něco znamená a vše si za pěníze nekoupíte a prostě někomu ničit život kvuli svému pocitu zadostiučinění je ubohé.

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #54 kdy: 09. 12. 2010, 12:17:34 »
Ja netvrdim, ze je dotycny ekvivalent zlodeje. Jen se ptam, kde vidite hranici, protoze vase argumentace by obdobne chranila i zlodeje.

Ostatne nejspise nepujde o zniceni zivota (povim vam, ze se mi staly horsi veci nez nedokoncena prvni VS a svuj zivot i tak odmitam povazovat zniceny), jen pravdepodobne bude dotycnemu (at uz je vinny nebo nevinny) sef bakalarky dychat na krk.

Twistr

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #55 kdy: 09. 12. 2010, 12:56:08 »
Vážení přátelé,
nebudu komentovat předcházející diskuzi. Myslím si, že je však potřebné uvést některé zdejší dohady na pravou míru.
- téma BP jsem volil na základě několika skutečností - pracoval jsem ve specifickém odvětví, zkušenosti z něj nemohly být pro BP použity. Volil jsem tedy z oblasti koníčků - Linuxu, jeho šíření a popularizaci u laické veřejnosti jsem se v minulosti dlouhodobě věnoval - dané téma se tedy velmi nabízelo.
- proč inzerát - během 2,5 roku studia jsem se svému koníčku nemohl příliš věnovat, a teď když mám vzít tužku do ruky, zjistil jsem, že jsem ztratil aktuální přehled. Protože jsem zvyklý odvádět solidní výkon a chtěl bych, aby BP k něčemu vypadala, rozhodl jsem se najít někoho, kdo mi poskytne nějakou odbornou konzultaci, pomoc, řekne mi svůj názor. V mém okolí bohužel nikoho nemám. Mí kolegové čerpají pomoc ze svého okolí, firem. Proto tedy volba i placených konzultací, čas poněkud tlačí.
Svoji žádost si obhájím před svým svědomím i kýmkoliv dalším - můj postup není, dle mne, neférový.

Toť asi vše.

Twistr

Tommassino

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #56 kdy: 09. 12. 2010, 12:58:22 »
Nechci předbíhat ale mám spíš pocit, že nějaký xenofob chce tohohle člověka poškodit. Po přečtení toho jeho webu by se kdejaký hajzlík k něčemu takovému mohl rozhodnout.

tláča

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #57 kdy: 09. 12. 2010, 13:39:19 »
Jsem členem disciplinární komise na jedné Uni. Tohle mimochodem na vyhazov nestačí. Dotyčnému by muselo být prokázáno, že jeho znalosti neodpovídají úrovni práce, popř. že práci opsal a necitoval přitom zdroj. Pomoc s prací je regulérní pokud dotyčný uvede kdo a jak mu pomohl. Musí ale prokázat, že jeho přínos pro práci byl rozhodující. Mimochodem tohle vše se začíná čím dál víc hlídat. Nejvíce překvapující jsou pak dálkaři, kteří často mají data i citační zdroje doslova pod rukou, každý den s nimi pracují a pak opíšou hroznou .... a předloží to jako svou práci. To by fakt jeden vyrost. Musejí to potom stejně předělávat, dostanou podmínečný vyhazov atd. Nechápu.

jenik

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #58 kdy: 09. 12. 2010, 15:02:54 »
Citace
- proč inzerát - během 2,5 roku studia jsem se svému koníčku nemohl příliš věnovat, a teď když mám vzít tužku do ruky, zjistil jsem, že jsem ztratil aktuální přehled. Protože jsem zvyklý odvádět solidní výkon a chtěl bych, aby BP k něčemu vypadala, rozhodl jsem se najít někoho, kdo mi poskytne nějakou odbornou konzultaci, pomoc, řekne mi svůj názor. V mém okolí bohužel nikoho nemám. Mí kolegové čerpají pomoc ze svého okolí, firem. Proto tedy volba i placených konzultací, čas poněkud tlačí.
Pokud nemáte dostatek informací a materiálů k danému tématu, tak jako první věc co byste měl udělat, je si zajít za vedoucím práce. Ten je od toho aby vás při vytváření práce "vedl". Měl by vám doporučit nějaké zdroje nebo aspoň říct, kde je najít. Na internetu/s konzultanty má smysl potom řešit konkrétní problémy. Opačný postup(nejdřív konzultace a potom něco nastudovat) podle mě k výsledku nevede. Navíc to budí dojem, že chcete práci opsat.

Twistr

Re: Pomoc s bakalářskou prací
« Odpověď #59 kdy: 09. 12. 2010, 15:18:33 »
Děkuji za připomínku, mám zpracované velmi podrobné teze a celkovou představu o práci. V rámci zápočtu jsou odevzdané - s vedoucím práce odsouhlasené, studuju i příslušné zdroje. Práci  mám tak ze 40 % hotovou. Problém který řeším je spíše, zda práce není příliš laická, zda je vše dobře postaveno, pro tyto konzultace hledám někoho (odborně vzdělaného), kdo by mi poskytl zpětnou vazbu, jiný názor. Díky tomu, že jsem dálkař a nemám kolem sebe obdobně zaměřeného člověka - nemám s kým na téma pokecat (vedoucímu práce chci předložit až více hotové dílo). Dtto - téma, které se zdá dost okecávací je na druhou stranu problémem v otázce "co přinese BP" nového. To jsou ale věci, které již nechci v diskuzi rozebírat.