Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?

abcd

Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« kdy: 28. 02. 2016, 14:25:25 »
Pri instalacii phpmyadmina na debiane sa pre neho automaticky vytvara databaza a db pouzivatel. Na co presne sa ta databaza pouziva? Je potrebne databazu a pouzivatela vyvtorit na kazdom db serveri v pripade ak sa cez jednu instanciu phpmyadmina pristupuje k viacerym db serverom?
« Poslední změna: 28. 02. 2016, 20:17:27 od Petr Krčmář »


Re:phpmyadmin pouzivatel a databaza
« Odpověď #1 kdy: 28. 02. 2016, 15:42:47 »
tak se do te DB podivej a pochopis. teda snad.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

i-PRESS

  • ***
  • 100
  • NodeJS, Python, Perl, Lua, PHP
    • Zobrazit profil
Re:phpmyadmin pouzivatel a databaza
« Odpověď #2 kdy: 28. 02. 2016, 15:51:24 »
A o jaké databázi mluvíte? mysql? a tabulka user? To je tabulka uživatelů mysql, s aplikací phpmyadmin nesouvisí. Jinak ano, pokud chcete do DB přistupovat, musí zde být daný uživatel založen, akorát si nemyslím že je vhodné mít stejného uživatele na více serverech, spíše bych šel cestou jiných + random generované heslo.


BTW, není lepší využívat Adminer, než ten moloch PhpMyAdmin? Má to nějaké výhody? U Admineru nahraji 1 php soubor a jedu, žádné plevelení bordelem :)
« Poslední změna: 28. 02. 2016, 15:54:09 od i-PRESS »

Re:phpmyadmin pouzivatel a databaza
« Odpověď #3 kdy: 28. 02. 2016, 16:05:04 »
mluvi o databazi pro aplikaci phpmyadmin. pise to dost jasne. je tam napriklad historie sql dotazu zadanych pres tu aplikaci apod.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Hmm

Re:Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« Odpověď #4 kdy: 29. 02. 2016, 12:01:05 »
A o ake pleveni bordelem sa jedna pri phpMyAdminovi?  ;)


Kit

Re:Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« Odpověď #5 kdy: 29. 02. 2016, 12:32:33 »
Dotaz jsem pochopil tak, že v Debianu je zbytečná závislost mezi balíčky phpMyAdmin a serverem MySQL. Databázi přece mohu mít na jiném stroji než nějaký administrátorský nástroj. Pochopil bych závislost na DB klientovi.

Druhá polovina dotazu je však nejasná. Samozřejmě na databázovém serveru musí být nainstalována databáze. Nemusí tam však být (ani by tam být neměl) phpMyAdmin.

Re:Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« Odpověď #6 kdy: 29. 02. 2016, 15:28:59 »
Dotaz jsem pochopil tak, že v Debianu je zbytečná závislost mezi balíčky phpMyAdmin a serverem MySQL.
Na tohle jsi prisel kde? Mozna teda to tak Debian ma, ale ted jsem se koukal do repo Precise a tam je mysql-server jen v navrzenych. Jinak snad neznam cloveka ktery by tu aplikaci pouzival z distro repo.
Zkratka je to aplikace ktera pro svuj optimalni beh pozaduje DB. Tato DB se nastavuje v konfiguraku te appky.

Nevidim v tom zadne pleveleni.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

abcd

Re:phpmyadmin pouzivatel a databaza
« Odpověď #7 kdy: 29. 02. 2016, 16:38:45 »
mluvi o databazi pro aplikaci phpmyadmin. pise to dost jasne. je tam napriklad historie sql dotazu zadanych pres tu aplikaci apod.

Vdaka, mrkol som sa do nej a pochopil som ;-).

BTW, není lepší využívat Adminer, než ten moloch PhpMyAdmin? Má to nějaké výhody? U Admineru nahraji 1 php soubor a jedu, žádné plevelení bordelem :)

Ten Adminer vyzera velmi dobre :-), urcite sa s nim este pohram :-).

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« Odpověď #8 kdy: 01. 03. 2016, 12:52:00 »
Dotaz jsem pochopil tak, že v Debianu je zbytečná závislost mezi balíčky phpMyAdmin a serverem MySQL. Databázi přece mohu mít na jiném stroji než nějaký administrátorský nástroj. Pochopil bych závislost na DB klientovi.

Dotaz jste zjevně pochopil špatně. V Debianu žádná závislost v phpmyadmin na mySQL serveru není, viz. sekce Depends u balíčku:

Depends: libapache2-mod-php5 | libapache2-mod-php5filter | php5-cgi | php5-fpm | php5, php5-mysql | php5-mysqli |
conf-2.0, libjs-sphinxdoc (>= 1.0), dbconfig-common, php-gettext, ucf (>= 0.28)

dokonce není ani v doporučovaných, viz. sekce Recommends:

Recommends: apache2 | lighttpd | httpd, php5-gd, mysql-client | mariadb-client | virtual-mysql-client, php-tcpdf

je pouze v navrhovaných, viz. sekce Suggests:

Suggests: mysql-server | maridadb-server | virtual-mysql-server, www-browser

Pal

Re:Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« Odpověď #9 kdy: 01. 03. 2016, 19:16:06 »
Už je to hodně dávno, co jsem se tím zabýval ale pokud se nepletu, phpmyadmin umožňoval nastavovat relace mezi tabulkami i když to mysql sama o sobě neuměla (alespoň tehdy). Když jsi pak smazal nějaká data v jedné tabulce a phpmyadmin zjistil, že na těch datech jsou závislá data i v jiné/jiných tabulkách, smazal je taky. Právě tyto informace o vzájemných vztazích dat mezi mezi tabulkami si ukládal do té své databáze, kterou si sám vytvořil. Určitě si tam cpal i jiné věci ale to určitě někdo rád doplní.

Kit

Re:Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« Odpověď #10 kdy: 01. 03. 2016, 21:25:01 »
Dotaz jsem pochopil tak, že v Debianu je zbytečná závislost mezi balíčky phpMyAdmin a serverem MySQL. Databázi přece mohu mít na jiném stroji než nějaký administrátorský nástroj. Pochopil bych závislost na DB klientovi.

Dotaz jste zjevně pochopil špatně. V Debianu žádná závislost v phpmyadmin na mySQL serveru není, viz. sekce Depends u balíčku:

Jak tedy mám chápat tuto větu?
Citace
Pri instalacii phpmyadmina na debiane sa pre neho automaticky vytvara databaza a db pouzivatel.

Re:Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« Odpověď #11 kdy: 01. 03. 2016, 22:09:01 »
Kite, bud od te lasky a nevyjadruj se k tematum o kterych VUBEC NIC nevis.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kit

Re:Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« Odpověď #12 kdy: 01. 03. 2016, 22:22:49 »
Kite, bud od te lasky a nevyjadruj se k tematum o kterych VUBEC NIC nevis.

Buď od té lásky a příště mě ignoruj, když tomu nerozumíš.

Re:Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« Odpověď #13 kdy: 01. 03. 2016, 23:00:17 »
Evidentne na rozdil od tebe tu aplikaci pouzivam a tusim o cem tazatel psal... Ty znas phpmyadmin jen "je to prece fujky protoze Adminer je kůl" a meles tady zcestny nesmysly.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč potřebuje phpMyAdmin vlastní DB?
« Odpověď #14 kdy: 02. 03. 2016, 02:37:29 »
Jak tedy mám chápat tuto větu?
Citace
Pri instalacii phpmyadmina na debiane sa pre neho automaticky vytvara databaza a db pouzivatel.

Spusťte si na mysqlserveru:

Před instalací phpmyadmin:

$ echo "show databases;" | mysql -u DBUSER -p | grep -c phpmyadmin
password:
0

Po instalaci phpmyadmin:

$ echo "show databases;" | mysql -u DBUSER -p | grep -c phpmyadmin
password:
1

$ echo "show tables;" | mysql -u DBUSER -p phpmyadmin
Enter password:
Tables_in_phpmyadmin
pma_bookmark
pma_column_info
pma_designer_coords
pma_history
pma_pdf_pages
pma_recent
pma_relation
pma_table_coords
pma_table_info
pma_table_uiprefs
pma_tracking
pma_userconfig


Názorněji to už to fakt neumím.