Reflash Aligator S5050Duo

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Reflash Aligator S5050Duo
« kdy: 25. 02. 2016, 11:29:26 »
Zdravim

Asi pred dvema mesici jsem byl nucen si poridit novy telefon. Volba padla nakonec na Aligator S5050Duo. Za tu dobu me vsak zacal silne vadit Android. A hlavne neustale zobrazovani reklam. U velke casti aplikaci kdyz se spusti nejaka aktivita, zobrazuji se reklamy. Mobil zacal spoustet reklamy i v klidovem stavu a takova ta povestna posledni kapka byla videoreklama, ktera se mi zpustila naposled. Abych tomu mohl efektivne zabranit, musel bych telefon rootnout. Dalsi takovou veci, ktera me hodne leze na nervy je, ze hlavni prostredky pro tvorbu aplikaci jsou postaveny na Jave, tedy bud programovat v Jave (kterou uprime nemam rad) a nebo se spokojit se skripty.

Rootnutim Androida bych prisel vsak o zaruku. Dobre... Kdyz uz, tak se vsi paradou, a rovnou vykopnout Android.

Uvazuji o Tizenu. Jenze vubec nevim zda by tento telefon dokazal Tizen rozchodit a ani dost dobre nevim jak na to. Mohl by mi nekdo kdo s tim ma zkusenosti poradit, popripadne doporucit, nejake info, na co se mam pripravit, atd...? Dopredu diky.
« Poslední změna: 25. 02. 2016, 11:33:14 od D.A. Tiger »


x.Dub

Re:Reflash Aligator S5050Duo
« Odpověď #1 kdy: 25. 02. 2016, 14:36:48 »
Abych řekl pravdu, tak Tizen jsem v našich končinách viděl pouze na hodinkách. :-D
Řekl bych, že s Tizenem budeš mít asi smůlu. Nicméně má stejnou čipovou sadu jako BQ Aquaris E4.5 a parametry se zdají být stejné. Obojí dělá nějaká čínská továrna, takže to může (ale nemusí) mít totožný hardware. Jestli bys chtěl zkusit štěstí, můžu poskytnout ROM s Ubuntu Touch určený pro BQ Aquaris... Ale bude to hodně o štěstí, určitě bych si před pokusem zálohoval stávající ROM.

Kůň

Re:Reflash Aligator S5050Duo
« Odpověď #2 kdy: 26. 02. 2016, 23:24:31 »
Promiň, ale proč sis pořídil největší možný shit? Podle toho, jak jsi položil dotaz, si ten shit ani nezvládneš sám rootnout a až to budeš zarputile zkoušet aby sis dokázal že nemám pravdu, tak si ho brickneš. Když už sis pořídil telefon s androidem, abys zjistil ti nevyhovuje a píšeš to na linuxové fórum, neměl bys očekávat že někdo bude mít pochopení pro to, že nevíš co chceš a navíc nevíš jak dosáhnout toho, co bys chtěl. Lepší by bylo dát si inzerát na aukro a pak si koupit telefon s operačním systémem, který ti až doposud vyhovoval. Schválně, který to byl? S60?

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reflash Aligator S5050Duo
« Odpověď #3 kdy: 29. 02. 2016, 13:30:02 »
[x.Dub] Děkuji za reakci, a zároveň se omlouvam, za opožděnou odpověď. S tím Tizenem mate asi pravdu. Je to škoda, protože před tímhle jsem mel Badu a mám na ni par vlastních aplikaci. Ale co nadelam...

Rad zkusim zda na tom rozjezdu to Ubuntu, ale nemám skusenosti s reflashovanim telefonu. Potreboval bych poradit i jak postupovat. Je-li Vase nabídka ještě platná, rad do toho půjdu.

Když tak možná by bylo lepší se domlouvat primo. V případě zájmu poslu e-mail a pak i třeba Skype

Diky

x.Dub

Re:Reflash Aligator S5050Duo
« Odpověď #4 kdy: 01. 03. 2016, 11:50:54 »
[D.A. Tiger] Není problém, rád i pomůžu... Tak napište na dub(zavináč)dubix.eu a domluvíme se.