Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt

Vlad

Ahoj,

Hledám parťáka se znalostí Javy pro projekt a technologii, která má potenciál zlepšit o několik světelných let náš přístup k informacím. Nabízím podíl.

Představ si, že chceš jít do kina a zjistit co hrají, objednat taxi, jídlo, přečíst si články o svém oblíbeném tématu, cokoli Tě napadne... Co uděláš dnes? Jaké aplikace k tomu využiješ, jaké nainstaluješ, kde všude se budeš registrovat?

Představ si, že Ti bude ke všemu stačit jedna jediná aplikace. Tu aplikaci otevřeš a napíšeš své přání, nebo si ho možná jen pomyslíš... Každopádně ta aplikace Ti nabídne to co zrovna potřebuješ: programy všech kin, taxíky kolem Tebe, jídlo k doručení, vše okamžitě k rezervaci, objednání... Články k Tvému oblíbenému tématu, cokoli... Říkáme tomu chytré služby.

Zní to jako osobní asistent? Bingo! Taková další Siri, Cortana? Cool.

Tak si to ujasněme. Siri se musí složitě programovat pro každou funkčnost, kterou pak nabízí. Navíc ji drží pod palcem jedna jediná privátní firma, která rozhoduje o tom co zrovna potřebujeme, a co se nám zrovna bude líbit. A to už není "cool".

Platforma, pro kterou vytváříme pravidla a vyvíjíme její první implementaci, umožňuje něco jiného. Představ si, že výše uvedené služby a cokoli co Tě napadne lze vytvořit a nabídnout uživatelům během několika kliknutí (díky standardizované datové struktuře a UI nástrojům pro její interpretaci). Ano, kdokoli na světě kdo dostane nápad, může tento nápad během několika minut přetavit do plně funkční (chytré) služby pro uživatele. Tato služba se pak šíří (podobně jako DNS) a kdokoli na světě ji může prostřednictvím jakékoli aplikace začít využívat.

Je spousta dalších věcí, které bych mohl zmínit. Že je vše vyvíjeno jako open source. To, že kromě chytrých služeb může také kdokoli vytvářet aplikace (osobní asistenty) v rámci kterých jsou chytré služby zobrazovány uživatelům. Kdokoli může provozovat P2P infrastrukturu pro platformu. Že uživatelská data jsou uložena na zařízeních uživatelů. To, že platforma umožňuje aplikacím sdílet data a pracuje s otevřenými daty jako hlavním konceptem. Že platforma umožňuje jednotlivcům monetizaci dat a dalších zdrojů.

A v jaké jsme teď fázi? Popravdě řečeno, zašli jsme už příliš daleko. První verzi bychom měli vydat během několika týdnů. Potřebuji se více zaměřit na zpracování dokumentace, budování komunity a rozvoj příležitostí. Proto hledám parťáka a budoucího CTO, který převezme technologickou část. Myslím si, že je to jedinečná příležitost pro někoho kdo chce dělat něco neobyčejného, mít podíl na zajímavém projektu a neustále se učit nové věci z oblasti AI a sémantiky. Měl by si mít dobrou znalost Javy a nekonečnou chuť dělat tento svět lepším místem pomocí technologií.

Budu se těšit na spolupráci.

Můžeme si psát na hello[zavinac]cirkus.io.

http://cirkus.io

Vlad


cto

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #1 kdy: 25. 02. 2016, 09:58:44 »
Za 150 tisíc na HPP ti klidně toho CTO půjdu dělat :D

robotron

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #2 kdy: 25. 02. 2016, 10:14:09 »
Citace
Představ si, že chceš jít do kina a zjistit co hrají, objednat taxi, jídlo, přečíst si články o svém oblíbeném tématu, cokoli Tě napadne... Co uděláš dnes? Jaké aplikace k tomu využiješ, jaké nainstaluješ, kde všude se budeš registrovat?

Asi na vsechny tyhle sluzby pouziju jeden z HTTP klientu. Mouchy maj a zrovna treba na mapy nekdy pouzivam offline klienty, ale jen zridka. Offline IDOS jsem pouzil naposled ve verzi pro PC-XT. Jsem blbej, ze z tyhle recnicky otazky nechapu, kam miris?

Citace
Představ si, že Ti bude ke všemu stačit jedna jediná aplikace. Tu aplikaci otevřeš a napíšeš své přání, nebo si ho možná jen pomyslíš...

Jo, tak na rozhrani mozek-stroj bych mozna i nekoho sehnal a rozhodne by me zajimalo u toho bejt, to mi pripada jako jedina zajimavost z prispevku.

Zelenac

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #3 kdy: 25. 02. 2016, 10:24:08 »
Me se to vcelku libi, hodilo by se to na obedy, vybere mi to jidlo, ve 12 mi to zapipa o potvrzeni, a ja se necham prekvapit co dneska bude :) kdybyste implementovali aby mi ho ta aplikace i naservirovala, byla by to bomba, v jave jde pry vsechno.

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #4 kdy: 25. 02. 2016, 11:05:02 »
...

Představ si, že chceš jít do kina a zjistit co hrají, objednat taxi, jídlo, přečíst si články o svém oblíbeném tématu, cokoli Tě napadne... Co uděláš dnes? Jaké aplikace k tomu využiješ, jaké nainstaluješ, kde všude se budeš registrovat?

Představ si, že Ti bude ke všemu stačit jedna jediná aplikace. Tu aplikaci otevřeš a napíšeš své přání, nebo si ho možná jen pomyslíš... Každopádně ta aplikace Ti nabídne to co zrovna potřebuješ: programy všech kin, taxíky kolem Tebe, jídlo k doručení, vše okamžitě k rezervaci, objednání... Články k Tvému oblíbenému tématu, cokoli... Říkáme tomu chytré služby.
...

no ved otvorim prehliadac a napisem co potrebujem a google mi to najde... vyberiem vysledok podla toho ako presne sa google trafil a je to... ? nejak mi nedopaluje v com je Vas produkt lepsi ?

A dalej by ma zaujimalo odkial Vasa aplikacia ci produkt bude cerpat data... ? napr. chcem si precitat clanok o epizodickej pamäti u zvierat... odkial to Vasa aplikacia zoberie ? z Googlu ? co ak nebudete mat nic take ?

inak paci sa mi nazov, taky zaujimavy mi pride... :D a pekna stranka...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.


neruda

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #5 kdy: 25. 02. 2016, 12:00:51 »

Představ si, že Ti bude ke všemu stačit jedna jediná aplikace. Tu aplikaci otevřeš a napíšeš své přání, nebo si ho možná jen pomyslíš... Každopádně ta aplikace Ti nabídne to co zrovna potřebuješ: programy všech kin, taxíky kolem Tebe, jídlo k doručení, vše okamžitě k rezervaci, objednání... Články k Tvému oblíbenému tématu, cokoli... Říkáme tomu chytré služby.


a nejmenuje se to Internet?

bbb

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #6 kdy: 25. 02. 2016, 12:53:17 »
No podla mna teoreticky pekna idea ale prakicky nepouzitelne. Neviem si predstavit ze jedna appka nahradi Uber, Tinder a nieco na jedlo. Ak ano tak to nebude mat uroven. V praxi sa snazis spravit appku co riesi N problemov a ziaden problem poriadne. Nasledne apka riesi dalsich M problemov ktore su ti u zadeke. Ludom nevadi instalovanie appiek a ani registracia ktoru zvacsa robis s fb acc. Co ludom vadi su appky co maju nedostatocnu kvalitu. Napr ak tvoja apka bude mat len 2 kina z 30 moznych tak sa da predpokladat ze uzivatel to bude povazovat za nedostatocne. Pre tieto dovody si clovek radsej pojde na starnku (popripade appku) specializujucu sa na danu problematiku.   

Ono obecny problem je ze ty sa snazis dat vela features do jednej appky co je pomerne problem. Kvalita je viac ako kvantita. Naco mi je apkca co dokaze vsetko a zaroven nic?

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #7 kdy: 25. 02. 2016, 13:03:13 »
Idea je krásná, ale jako celek to na mě nepůsobí moc důvěryhodně. Je to příliš všezahrnující a cíl je moc vysoko. Pokud bych tomu měl věřit, musel bych vědět, kdo přislíbil partnerství - kdo bude posyktovat data. Dále by zajímal obchodní model, z čeho to bude žít. Bude to služba, aplikace nebo platforma?

Aby to uspělo, musí to podle mě splnit jednu z těchto dvou věcí:

  • poskytne to samé, co existující služby a k tomu nabídne přidanou hodnotu (třeba právě ten otevřený vývoj, možnost, aby se kdokoli zapojil, distribuovaná architektura apod.)
  • nebo najít prázdné místo, které není žádnou současnou službou pokryté, a tam se uplatnit

Takže spolupracovat s velkými hráči (= konkurence) a k tomu navíc mít tak silnou propagaci, aby to začalo používat mnoho lidí.

Navíc tak obecnou věc, kterou chcete udělat, můžete dosáhnout spíš platformou, než službou nebo aplikací. A pokud budete vyvíjet platformu, potřebujete silné partnery v této oblasti.

Zatím to nevidím jako reálné, ale můžete to víc rozvést a třeba mě přesvědčíte.

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #8 kdy: 25. 02. 2016, 13:05:45 »
PS: Až uvolníte ten kód, bude se nad tím nejspíš lépe debatovat.

Já to nechci apriori shazovat, ale vůči vizionárství tohoto druhu jsem zdravě skeptický :-)

robotron

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #9 kdy: 25. 02. 2016, 13:56:17 »
Ja jsem pochopil, ze to ma bejt neco jako "strukturovanejsi nez fulltext" vyhledavac + OpenStreetMap + volitelne ovladani mozkem. O bodu c.1 se dlouha leta mluvi a zatim mame v obecne rovine dokonaly prd, v rovine roztristenejch konkretnosti pak veci jako zbozi.cz, google maps, sreality.cz,...

Web a predevsim mluva me odpudily az nastvaly, velkohuby prohlaseni a nikde ani kus API. Sly by poslat aspon nejaky statisticky cisla Gitu, kdyz uz je toho tak priserne hodne hotovo, jak bylo oznameno?

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #10 kdy: 25. 02. 2016, 14:37:14 »
Zkrátka parádně vytuněněj Hlodač...

aaaa

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #11 kdy: 25. 02. 2016, 18:11:17 »
Zkrátka parádně vytuněněj Hlodač...

az som si oprskal display, tak som vybuchol od smiechu:) chlape, uz mi to nerob:)

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #12 kdy: 25. 02. 2016, 20:52:50 »
Zkrátka parádně vytuněněj Hlodač...
Mně to přijde spíš jako něco jako Facebook, ale lepší.

Vlad

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #13 kdy: 26. 02. 2016, 07:14:03 »
Ahoj, děkuji všem zde za komentáře! Průběžně na ně odpovím a budu rád za další diskuzi.

perceptron

Re:Hledám parťáka (Java vývojáře) pro neobyčejný projekt
« Odpověď #14 kdy: 26. 02. 2016, 07:55:25 »
Citace
Proto hledám parťáka a budoucího CTO, který převezme technologickou část.
podla toho co je na webe to chapem tak ze ste na projekte sam a potrebujete cloveka ktory preberie od vas codebase?